Suzanne Collins Książki - oprawa lektury szkolne dla dzieci

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Suzanne Collins Książki - oprawa lektury szkolne dla dzieci

Suzanne Collins to bestsellerowa amerykańska pisarka i scenarzystka telewizyjna. Pisze przede wszystkim powieści młodzieżowe z gatunku science fiction i fantasy. Popularność na całym świecie przyniosła jej dystopijna seria „Igrzyska śmierci”, która doczekała się głośnej adaptacji z Jennifer Lawrence w roli głównej.

Przyszła pisarka urodziła się w 1962 roku w Hartford w stanie Connecticut. Jej ojciec był oficerem United States Air Force. Stacjonował w Wietnamie podczas wojny, co miało wpływ na późniejszą twórczość Collins. Autorka „Igrzysk śmierci” ukończyła Alabama School of Fine Arts, a następnie rozpoczęła studia artystyczne na Uniwersytecie Indiany. Ukończyła także studia ze scenariopisarstwa w New York University Tisch School of the Arts.

Telewizyjne programy dla dzieci

Suzanne Collins rozpoczęła swoją przygodę z pisaniem w 1991 roku. Podjęła wtedy pracę jako twórca telewizyjnych programów dla dzieci. Tworzyła scenariusze dla największych stacji emitujących programy dla dzieci, takich jak Nickelodeon czy Minimini. W swoim dorobku ma scenariusze do kreskówek „Klarysa wyjaśni wszystko”, „Mały Miś”, „Oswald” i „Clifford”. Za współtworzenie odcinka „Santa, Baby!” otrzymała nominację do nagrody Writers Guild of America.

Cykl „Igrzyska śmierci” Suzanne Collins

„Igrzyska śmierci” to bestsellerowy cykl powieści Suzanne Collins łączący science fiction z dystopią. To opowieść o nastoletniej Katniss Everdeen, która aby ratować młodszą siostrę, zostaje zmuszona do walki na śmierci i życie w bestialskich zawodach zwanych Głodowymi Igrzyskami. Igrzyska te powstały, aby upamiętnić krwawo stłumiony bunt udręczonej ludności. Katniss wraz z przedstawicielami innych dystryktów będzie musiała walczyć o przetrwanie, a także o wolność wszystkich mieszkańców Panem.

Pierwsza część trylogii została wydana w 2008 roku przez wydawnictwo Scholastic. Książka była inspirowana mitem o Minotaurze i Tezeuszu, a także pracą ojca pisarki w lotnictwie, przez którą Suzanne Collins zrozumiała, jak wygląda bieda, głód, wojna oraz jej skutki. Początkowo historia Katniss Everdeen miała zamykać się w jednym tomie, jednak w czasie pisania autorka postanowiła rozwinąć historię, czego efektem są dwie kolejne części: „W pierścieniu ognia” i „Kosogłos”. Niedawno ukazał się także prequel serii „Ballada ptaków i węży”.

Cykl „Igrzyska śmierci” często określany jest mianem największego sukcesu autorki. To właśnie dzięki tej bestsellerowej trylogii Collins została uznana za jedną z najbardziej wpływowych osób 2010 roku według tygodnika „Times”, a pierwszy tom cyklu trafił na listę bestsellerów „The New York Times”.

„Ballada ptaków i węży” – najnowsza powieść Suzanne Collins

Ballada ptaków i węży” to najnowsza powieść należąca do bestsellerowego cyklu „Igrzyska śmierci”. Polska premiera wydanej nakładem wydawnictwa Media Rodzina książki odbyła się 17 czerwca 2020 roku. „Ballada ptaków i węży” jest prequelem wydarzeń znanych z poprzednich części. Autorka cofa czytelników o sześćdziesiąt cztery lata - do czasu Dziesiątych Głodowych Igrzysk. Główny bohater, osiemnastoletni Coriolanus Snow, pragnie za wszelką cenę wykorzystać szansę, jaką daje mu rola mentora i zdobyć sławę. Potężny niegdyś ród Snowów teraz podupadł, a dalsze życie chłopaka będzie zależało tylko od tego, czy uda mu się pokonać innych mentorów. Jednak los nie wydaje mu się sprzyjać – w udziale przypada mu dziewczyna z Dwunastego Dystryktu, najbiedniejszego ze wszystkich.

„Kroniki Podziemia”

Zanim Suzanne Collins stworzyła swój najpopularniejszy cykl powieściowy, pisała bajki i opowiadania. W niedługim czasie rozpoczęła pięciotomowy cykl „Kroniki Podziemia”. Jego głównym bohaterem jest nastoletni Gregor, który pewnego razu odkrywa istnienie ukrytego świata położonego pod Nowym Jorkiem. Ów świat zwany jest Podziemiem, a Gregor ma w nim szansę poznać prawdę o swoim zaginionym w niewyjaśnionych okolicznościach ojcu. W cyklu ukazały się następujące tytuły „Gregor i Niedokończona Przepowiednia”, „Gregor i Przepowiednia Zagłady”, „Gregor i Klątwa Stałocieplnych”, „Gregor i Tajemne Znaki” oraz „Gregor i Kod Pazura”.

Ekranizacje książek Suzanne Collins

Seria „Igrzyska śmierci” Suzanne Collins okazała się gigantycznym sukcesem, nikogo nie zdziwiła więc decyzja o przeniesieniu jej na ekran. Studio Lions Entertainment wykupiło prawa do ekranizacji. Za scenariusz pierwszego filmu „Igrzyska śmierci” odpowiadała sama autorka, a także Billy Ray i reżyser produkcji Gary Rossem. Zdjęcia do filmu ruszyły w 2011 roku, a obraz trafił do kin rok później. W głównych bohaterów wcielili się Jennifer Lawrence, Josh Hutcherson i Liam Hemsworth. W filmie wystąpili również Woody Harrelson, Lenny Kravitz czy Donald Sutherland. Produkcja została bardzo dobrze przyjęta przez widzów. Kolejne części serii, „W pierścieniu ognia” i „Kosogłos”, również cieszyły się sporym zainteresowaniem.

Książki, ebooki i audiobooki Suzanne Collins znajdziecie w księgarni internetowej Woblink.com. Zapraszamy!

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.