Sylwia Zientek Nauki ścisłe i Medycyna - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Sylwia Zientek Nauki ścisłe i Medycyna - książki, ebooki i audiobooki

Sylwia Zientek to polska pisarka, autorka powieści obyczajowych i historycznych. W 2013 roku za książkę „Złudzenia, nerwice, sonaty” była nominowana do Literackiej Nagrody Europy Środkowej Angelus. Zientek ukończyła Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. Ponadto ukończyła studia specjalizacyjne w Centrum Studiów Latynoamerykańskich. Prywatnie Zientek pasjonuje się jazzem i soulem oraz historią Warszawy. Na swoim blogu Fantasmagoria pisze szkice biograficzne o ludziach sztuki.

Debiut literacki Sylwii Zientek

Przodkowie Sylwii Zientek pochodzili z Wołynia. Nie bez powodu w kilku jej książkach pojawia się temat Kresów i ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów dokonanego w latach 1943-44 na polskiej ludności. Echa rzezi wołyńskiej rezonują w powieściach „Złudzenia, nerwice i sonaty” i „Kolonia Marusia”.

Pierwsza z nich ukazała się w 2012 roku. Główną bohaterką jest trzydziestokilkuletnia kobieta, którą prześladują ataki nerwicy i paniki. Żeby zdławić napady lęku, nadużywa alkoholu, kompulsywnie robi zakupy. Kobieta za wszelką cenę dążyła do tego, by być idealną. Marzyła o byciu idealną matką, żoną i kochanką. Niestety każdy kolejny krok na drodze do wyznaczonego celu powodował pęknięcie w jej psychice. Niespełnione ambicje rodziły tylko napięcie i frustrację. W książce „Złudzenia, nerwice i sonaty” główna bohaterka w intymny sposób opowiada o swoich losach rodzinnych. W życiorysach matki i babki stara się znaleźć odpowiedzi na trapiące ją problemy.

W 2015 roku ukazała się druga książka Sylwii Zientek pt. „Próżna”. Bohaterkami powieści są przyjaciółki, ambitne i zdeterminowane prawniczki, które marzą o wielkiej karierze. Z przytupem wkraczają w świat warszawskiej korporacyjnej kancelarii prawnej. Los bywa jednak przewrotny – życie pokazuje, że sukces niekiedy ma bardzo gorzki smak. Bohaterki „Próżnej” doświadczają tego na własnej skórze. Kobiety postanawiają jednak wyjść naprzeciw konwenansom i całkowicie zmienić swoje życie.

W 2015 roku nakładem Wydawnictwa Czarna Owca ukazała się trzecia książka Sylwii Zientek pt. „Miraże”. Poszukująca dojścia do artystycznej bohemy Lili spotyka Juliana, zmagającego się z problemami finansowymi aspirującego poetę. Między nimi szybko rodzi się wzajemna fascynacja i gorące uczucie. Kochankowie planują wspólny wyjazd do Paryża. Niestety ich plany może pokrzyżować nadciągająca wojna.

W 2016 roku nakładem Wydawnictwa W.A.B. ukazała się powieść „Kolonia Marusia”. Sylwia Zientek przedstawia losy trzech pokoleń kobiet, na które wpływ miał horror rzezi wołyńskiej. Jedna z bohaterek, jak autorka, również jest pisarką i prawniczką. Po śmierci swojej matki próbuje odtworzyć dramatyczne losy rodziny, o których kobieta nigdy nie chciała opowiadać. Sylwia liczy na to, że dzięki poznaniu i opisaniu historii swoich przodków odzyska spokój ducha i kontrolę nad swoim życiem. Kobietę prześladują ataki paniki, a każdy kolejny dzień naznaczony jest obawą przed nadejściem katastrofy.

W 2016 roku ukazała się kolejna powieść Sylwii Zientek pt. „Podróż w stronę czerwieni”. Tym razem pisarka przedstawia losy trzech przyjaciółek, które wyruszają w drogę śladami młodopolskiej poetki, Marii Komornickiej. Zaczynają w Grabowie nad Pilicą, miejscu urodzin artystki. Później spędzają kilka dni w malowniczej Brugii, by wreszcie dotrzeć do Paryża. Bohaterki nie są jednak świadome, że ich marzenia i plany ulegną radykalnej zmianie, a koleje losu doprowadzą aż do gorącego Marrakeszu.

W 2017 roku Sylwia Zientek napisała pierwszy tom serii „Hotel Varsovie”. „Hotel Varsovie. Klątwa lutnisty” rozpoczyna wielopokoleniową sagę rodzinną, rozciągniętą na blisko czterysta lat. Sylwia Zientek opisuje losy hotelarskiej rodziny na tle burzliwej historii Warszawy. W 2018 roku ukazał się drugi tom cyklu pt. „Bunt chimery”, a rok później trzeci – „Królewski szpieg”.

Najnowszą publikacją Sylwii Zientek jest wydana w 2021 roku nakładem Wydawnictwa Literackiego książka „Polki na Montparnassie”. To zbiór nieznanych do tej pory historii polskich malarek mieszkających i pracujących w legendarnej dzielnicy Paryża. W czasach, gdy w Warszawie i Krakowie uznawano, że malowanie jest wbrew naturze kobiety, najodważniejsze artystki wsiadały w pociąg na Zachód, by tam szukać szans na rozwój, naukę i sukces. Bohaterkami książki są m.in. Anna Bilińska-Bohdanowicz, Alicja Halicka, Maria Dulębianka, Aniela Pająkówna, Maria Konopnicka i wiele innych polskich artystek.

Książki Sylwii Zientek na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Sylwii Zientek w formie ebooka i papierowej. Dostępne są tytuły: „Polki na Montparnassie”, „Hotel Varsovie. Bunt chimery”, „Hotel Varsovie. Klątwa lutnisty”, „Kolonia Marusia”, „Podróż w stronę czerwieni”.

Co znajdziesz w kategorii: Nauki ścisłe i Medycyna

W kategorii „Nauki ścisłe / Medycyna” znajdują się pozycje z dziedziny nauk matematycznych i przyrodniczych oraz medycznych. Do nauk przyrodniczych zalicza się m.in. fizykę, chemię, biologię, astronomię oraz nauki o Ziemi, takie jak geografia czy geofizyka. W skład nauk matematycznych wchodzą informatyka, matematyka oraz sztuczna inteligencja i robotyka. Coś dla siebie znajdą tu zarówno eksperci w danej dziedzinie, jak i zupełni laicy chcący bliżej poznać otaczający ich świat. To dla nich przeznaczone są takie książki jak „Latający cyrk fizyki”, w której autor Jearl Walker podaje przykłady, doświadczenia, ciekawostki, historyjki i fakty, a następnie wyjaśnia je na podstawie pojęć i praw fizyki, „Nie mamy pojęcia” Jorge’a Chama i Daniela Whitesona, którzy za pomocą zabawnych rysunków, infografik i humorystycznych wyjaśnień przedstawiają szereg pytań wciąż wprawiających naukowców w zakłopotanie, „Astrofizyka dla zabieganych” Neila deGrasse’a Tysona, gdzie możemy znaleźć odpowiedzi na intrygujące i poszerzające horyzonty pytania na temat natury przestrzeni i czasu oraz naszego miejsca we wszechświecie. Miłośnicy przyrody odnajdą tu trzy książki belgijskiego dramaturga i poety Maurice'a Maeterlincka – „Życie pszczół”, czyli prozę łączącą świat pszczelarski z nauką, filozofią i poezją, „Życie mrówek” oddające hołd niezwykle głębokiemu i gorącemu poczuciu macierzyństwa u mrówek, a także „Inteligencję kwiatów”, w której autor zwraca uwagę na najmniejsze elementy świata przyrody. Dla zainteresowanych medycyną serwis Woblink.com oferuje m.in. książkę „Leczenie bólu” Łukasza Wordliczka i Jana Dobrogowskiego, w której można poczytać o mechanizmach powstawania bólu, jego charakterze i rodzajach w różnych zespołach chorobowych, farmakologii oraz najnowszych metodach uśmierzania bólu, czy też publikacje z cyklu „Zioła w medycynie”, które są doskonałymi przewodnikami po terapiach uzupełniających.