Tomasz Piątek Dla młodzieży - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Tomasz Piątek Dla młodzieży - książki, ebooki i audiobooki

Tomasz Piątek urodził się w 1974 roku. To polski dziennikarz, dziennikarz śledczy, copywriter, wydawca, publicysta i pisarz. Jest autorem powieści i głośnych książek o środowisku Prawa i Sprawiedliwości (Mateuszu Morawieckim, Andrzeju Dudzie, Antonim Macierewiczu) i Tadeuszu Rydzyku.

Piątek ukończył lingwistykę na Uniwersytecie w Mediolanie. Pracował m.in. w „Polityce”, RMF FM, „La Stampa”, Inforadiu, Radiostacji. Ponadto publikował felietony w miesięczniku „Film”, pisał dla „Życia Warszawy” i „Krytyki politycznej”. Przez kilka lat pracował jako stały felietonista „Gazety Wyborczej”. Tomasz Piątek ma na swoim koncie również udział w reklamie oraz na stanowisku copywritera. W latach 2019-2020 współpracował z internetowym Halo.Radiem. Od 2021 roku prowadzi program autorski pt. „Dochodzenie do prawdy” na kanale Reset Obywatelski na YouTube.

Debiut literacki Tomasza Piątka - Heroina

Tomasz Piątek zadebiutował w 2002 roku powieścią „Heroina” opublikowaną przez Wydawnictwo Czarne. Otrzymał za nią nominację do Paszportu „Polityki”. To powieść w dużej mierze oparta na autobiograficznych doświadczeniach autora. Głównym bohaterem książki jest Tomasz, popularny lingwista występujący w telewizji jako ekspert. Poza godzinami pracy szuka okazji do zapalenia brauna. Stąd miejscami akcji są brudne piwnice, osiedlowe śmietniki i toalety. Tomasz jest nałogowym heroinistą, narkotyk to jedyna rzecz, która dostarcza mu wrażeń.

W 2002 roku ukazała się jego druga książka „Kilka nocy poza domem”, thriller, w którym seryjny morderca zabija ludzi tylko wtedy, gdy się bawią, a jego strzały zagłusza dudniąca muzyka. W tajemniczych okolicznościach zaczynają znikać młode pary. Wokół zaczyna dochodzić do coraz głośniejszych zbrodni.

W 2003 roku Piątek rozpoczął pisanie trylogii fantasy pt. „Ukochani poddani cesarza”. Na cykl składają się książki „Żmije i krety”, „Szczury i rekiny”, „Elfy i ludzie”.

W kolejnych latach ukazały się „Przypadek Justyny”, „Nionio”, „Dobry pan”, „Błogosławiony wiek”, „Pałac Ostrogskich”, „Morderstwo w La Scali”, „Wąż w kaplicy”, „Podręcznik dla klasy pierwszej”, „Miasto Ł”, „Magdalena”, „Kartoflada”.

Za powieść „Pałac Ostrogskich” Tomasz Piątek otrzymał nominację do Nagrody Literackiej Nike. Ostatecznie znalazł się w finale Nagrody.

Macierewicz i jego tajemnice

W 2017 roku ukazała się książka „Macierewicz i jego tajemnice”, która w ciągu miesiąca od premiery sprzedała się w nakładzie blisko 100 tysięcy egzemplarzy. Jej publikacja wiązała się z wieloma kontrowersjami. Według dociekań autora i zebranych przez niego dokumentów, Antoni Macierewicz powiązany jest z rosyjskim wywiadem. W konsekwencji wydania książki, polityk złożył zawiadomienie do prokuratury zarzucając Piątkowi przemoc i groźby wobec przedstawiciela państwa. Za książkę „Macierewicz i jego tajemnice” autor otrzymał Nagrodę Wolności Prasy. Rok później został wyróżniony Nagrodą Wolności i Przyszłości Mediów.

Piątek kontynuował badanie życiorysu Macierewicza, czego efektem była publikacja w 2018 roku pozycji „Macierewicz. Jak to się stało”. W 2019 roku premierę miała książka, której bohaterem jest premier RP Mateusz Morawiecki pt. „Morawiecki i jego tajemnice”. Piątek opisuje w niej drogę, jaką przeszedł on od bycia doradcą Donalda Tuska, do zostania jedną z najbardziej wpływowych osób w państwie. Autor analizuje działania i powiązania premiera oraz poddaje w wątpliwość fakty z jego życia, które napędzały jego karierę polityczną.

W 2020 roku ukazała się kolejna książka Piątka, napisana wspólnie z Marcinem Celińskim. Tym razem oczy reporterów śledczych skierowały się w kierunku prezydenta Andrzeja Dudy. W książce „Duda i jego tajemnice” autorzy piszą o kulisach sukcesu polityka, który pojawił się znikąd i zdobył najwyższy urząd w kraju. Piątek i Celiński rozprawiają o tajemnicach, powiązaniach politycznych i aferach, w które zamieszany jest Andrzej Duda.

Najnowszą książką Tomasza Piątka jest opowieść o założycielu Radia Maryja, jednym z najbardziej wpływowych graczy tzw. dobrej zmiany. W publikacji „Rydzyk i przyjaciele. Kręte ścieżki”, Piątek ujawnia nieznane fakty z życia toruńskiego redemptorysty. Autor wyjaśnia, w jaki sposób chłopak z Olkusza stał się jedną z najważniejszych osób polskiej prawicy.

Książki Tomasza Piątka w księgarni Woblink

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Tomasza Piątka we wszystkich formatach, ebooka, audiobooka oraz książki papierowej.

Co znajdziesz w kategorii: Dla młodzieży

Do literatury młodzieżowej zaliczają się książki pisane dla nastoletnich czytelników oraz tak zwanych młodych dorosłych (Young Adult). W literaturze dla młodzieży najczęściej poruszane są tematy i problemy ważne dla osób wkraczających w okres dojrzewania. Autorzy książek zaliczanych do literatury młodzieżowej piszą o pierwszych związkach i rozstaniach, miłości, porzuceniu, przyjaźni, a także o używkach, seksualności czy samobójstwie. Jedną z pozycji w tej kategorii, która podejmuje próbę zmierzenia się z wieloma problemami charakterystycznymi dla okresu dojrzewania, jest na przykład kontrowersyjna powieść „13 powodów” Jaya Ashera, w oparciu o którą powstał głośny serial pod tym samym tytułem (wyprodukowany przez platformę Netflix). Warto pamiętać, że wiele powieści uważanych obecnie za młodzieżowe w przeszłości było adresowanych do starszych czytelników. Dopiero po późniejszych adaptacjach były akceptowane jako powieści dla młodych osób – tak było w przypadku utworów pisanych przez Juliusza Verne’a. Znaczna część jego powieści powstała jako teksty dla dorosłych, jednak zyskały one popularność również wśród młodszych czytelników z uwagi na atrakcyjną formę. Dlatego też powieści Verne’a takie jak „20 000 mil podmorskiej żeglugi” czy „W 80 dni dookoła świata” znajdują się w kategorii „Dla młodzieży”. W tej kategorii odnaleźć można zarówno powieści zaliczane do fantastyki, horroru, kryminału czy thrilleru, jak i romanse, powieści obyczajowe, a także pozycje będące połączeniem dwóch lub więcej gatunków. Do takich należą powieści „Ponad wszystko” Nicoli Yoon, „Fanfik” Natalii Osińskiej, cykl „Buntowniczka z pustyni” Alwyn Hamilton, „Eleonora i Park” oraz „Fangirl” Rainbow Rowell, a także cykl Victorii Aveyard „Czerwona królowa”. Nie zabrakło tu również kultowej i międzypokoleniowej serii „Jeżycjada” Małgorzaty Musierowicz, powieści o Harrym Potterze J. K. Rowling, a także publikacji zaliczanych do klasyki literatury dla młodzieży („Mała księżniczka” Frances Hodgson Burnett, „Ania z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery).