Tomasz Piątek Książki o nowożytności - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Tomasz Piątek Książki o nowożytności - książki, ebooki i audiobooki

Tomasz Piątek urodził się w 1974 roku. To polski dziennikarz, dziennikarz śledczy, copywriter, wydawca, publicysta i pisarz. Jest autorem powieści i głośnych książek o środowisku Prawa i Sprawiedliwości (Mateuszu Morawieckim, Andrzeju Dudzie, Antonim Macierewiczu) i Tadeuszu Rydzyku.

Piątek ukończył lingwistykę na Uniwersytecie w Mediolanie. Pracował m.in. w „Polityce”, RMF FM, „La Stampa”, Inforadiu, Radiostacji. Ponadto publikował felietony w miesięczniku „Film”, pisał dla „Życia Warszawy” i „Krytyki politycznej”. Przez kilka lat pracował jako stały felietonista „Gazety Wyborczej”. Tomasz Piątek ma na swoim koncie również udział w reklamie oraz na stanowisku copywritera. W latach 2019-2020 współpracował z internetowym Halo.Radiem. Od 2021 roku prowadzi program autorski pt. „Dochodzenie do prawdy” na kanale Reset Obywatelski na YouTube.

Debiut literacki Tomasza Piątka - Heroina

Tomasz Piątek zadebiutował w 2002 roku powieścią „Heroina” opublikowaną przez Wydawnictwo Czarne. Otrzymał za nią nominację do Paszportu „Polityki”. To powieść w dużej mierze oparta na autobiograficznych doświadczeniach autora. Głównym bohaterem książki jest Tomasz, popularny lingwista występujący w telewizji jako ekspert. Poza godzinami pracy szuka okazji do zapalenia brauna. Stąd miejscami akcji są brudne piwnice, osiedlowe śmietniki i toalety. Tomasz jest nałogowym heroinistą, narkotyk to jedyna rzecz, która dostarcza mu wrażeń.

W 2002 roku ukazała się jego druga książka „Kilka nocy poza domem”, thriller, w którym seryjny morderca zabija ludzi tylko wtedy, gdy się bawią, a jego strzały zagłusza dudniąca muzyka. W tajemniczych okolicznościach zaczynają znikać młode pary. Wokół zaczyna dochodzić do coraz głośniejszych zbrodni.

W 2003 roku Piątek rozpoczął pisanie trylogii fantasy pt. „Ukochani poddani cesarza”. Na cykl składają się książki „Żmije i krety”, „Szczury i rekiny”, „Elfy i ludzie”.

W kolejnych latach ukazały się „Przypadek Justyny”, „Nionio”, „Dobry pan”, „Błogosławiony wiek”, „Pałac Ostrogskich”, „Morderstwo w La Scali”, „Wąż w kaplicy”, „Podręcznik dla klasy pierwszej”, „Miasto Ł”, „Magdalena”, „Kartoflada”.

Za powieść „Pałac Ostrogskich” Tomasz Piątek otrzymał nominację do Nagrody Literackiej Nike. Ostatecznie znalazł się w finale Nagrody.

Macierewicz i jego tajemnice

W 2017 roku ukazała się książka „Macierewicz i jego tajemnice”, która w ciągu miesiąca od premiery sprzedała się w nakładzie blisko 100 tysięcy egzemplarzy. Jej publikacja wiązała się z wieloma kontrowersjami. Według dociekań autora i zebranych przez niego dokumentów, Antoni Macierewicz powiązany jest z rosyjskim wywiadem. W konsekwencji wydania książki, polityk złożył zawiadomienie do prokuratury zarzucając Piątkowi przemoc i groźby wobec przedstawiciela państwa. Za książkę „Macierewicz i jego tajemnice” autor otrzymał Nagrodę Wolności Prasy. Rok później został wyróżniony Nagrodą Wolności i Przyszłości Mediów.

Piątek kontynuował badanie życiorysu Macierewicza, czego efektem była publikacja w 2018 roku pozycji „Macierewicz. Jak to się stało”. W 2019 roku premierę miała książka, której bohaterem jest premier RP Mateusz Morawiecki pt. „Morawiecki i jego tajemnice”. Piątek opisuje w niej drogę, jaką przeszedł on od bycia doradcą Donalda Tuska, do zostania jedną z najbardziej wpływowych osób w państwie. Autor analizuje działania i powiązania premiera oraz poddaje w wątpliwość fakty z jego życia, które napędzały jego karierę polityczną.

W 2020 roku ukazała się kolejna książka Piątka, napisana wspólnie z Marcinem Celińskim. Tym razem oczy reporterów śledczych skierowały się w kierunku prezydenta Andrzeja Dudy. W książce „Duda i jego tajemnice” autorzy piszą o kulisach sukcesu polityka, który pojawił się znikąd i zdobył najwyższy urząd w kraju. Piątek i Celiński rozprawiają o tajemnicach, powiązaniach politycznych i aferach, w które zamieszany jest Andrzej Duda.

Najnowszą książką Tomasza Piątka jest opowieść o założycielu Radia Maryja, jednym z najbardziej wpływowych graczy tzw. dobrej zmiany. W publikacji „Rydzyk i przyjaciele. Kręte ścieżki”, Piątek ujawnia nieznane fakty z życia toruńskiego redemptorysty. Autor wyjaśnia, w jaki sposób chłopak z Olkusza stał się jedną z najważniejszych osób polskiej prawicy.

Książki Tomasza Piątka w księgarni Woblink

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Tomasza Piątka we wszystkich formatach, ebooka, audiobooka oraz książki papierowej.

Co znajdziesz w kategorii: Książki o nowożytności

Historia nowożytna to okres w dziejach, który nastąpił po średniowieczu, a więc w XV wieku, i trwał aż do początku wieku XIX. Nowożytność dzieli się na cztery okresy: renesans, barok, oświecenie i romantyzm, dlatego kategoria „Historia nowożytna” jest bardzo obszerna. Należą do niej książki opisujące wydarzenia historyczne, przemiany kulturowe, polityczne i ideologiczne. W kategorii „Historia nowożytna” znajdziemy wiele książek napisanych przez Normana Daviesa, jednego z najbardziej znanych w Polsce historyków. Davis to autor posiadający polskie i brytyjskie obywatelstwo, ale pochodzący z Walii. Napisał wiele książek historycznych dotyczących Europy Środkowej i Wschodniej, głównie Polski. W księgarni internetowej Woblink.com odnaleźć możemy takie książki Daviesa jak „Boże igrzysko. Historia Polski”, pozycję przez większość historyków uznaną za jedną z najlepszych książek o dziejach naszego kraju, „Serce Europy” – książkę, w której Davies przeciwstawia się utartym schematom i przedstawia historię Polski od czasów najnowszych do epok najbardziej w czasie odległych, czy „Zaginione królestwa”, w których przeczytać możemy o nieznanej historii Europy. Warto sięgnąć także po biografie i poznać bliżej takie postaci jak laureat literackiego Nobla Henryk Sienkiewicz („Henryk Sienkiewicz jakiego nie znamy” Kamila Kartasińskiego), niezrównany francuski dowódca Napoleon Bonaparte („Napoleon na ziemiach polskich. Przewodnik historyczny” Jakuba Hermanowicza), inicjator reformacji Marcin Luter („Marcin Luter. Prorok i buntownik” Lyndal Roper). Znajdują się tu również książki, które w centrum zainteresowania stawiają życie kobiet. Wśród nich są „Damy złotego wieku” Kamila Janickiego czy „Kobiety niepokorne. Reformatorki – buntowniczki – rewolucjonistki. Herstorie” Izabeli Desperak i Ingi Kuźmy. W tej kategorii mieszczą się też książki poświęcone historii seksualności – „W łożu z Tudorami. Intymne życie dynastii” Amy Licence oraz „Kochanki, bastardzi, oszuści. Nieprawe łoża królów Polski: XVI–XVIII wiek” Marka Telera.