Tomasz Piątek II wojna światowa - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Tomasz Piątek II wojna światowa - książki, ebooki i audiobooki

Tomasz Piątek urodził się w 1974 roku. To polski dziennikarz, dziennikarz śledczy, copywriter, wydawca, publicysta i pisarz. Jest autorem powieści i głośnych książek o środowisku Prawa i Sprawiedliwości (Mateuszu Morawieckim, Andrzeju Dudzie, Antonim Macierewiczu) i Tadeuszu Rydzyku.

Piątek ukończył lingwistykę na Uniwersytecie w Mediolanie. Pracował m.in. w „Polityce”, RMF FM, „La Stampa”, Inforadiu, Radiostacji. Ponadto publikował felietony w miesięczniku „Film”, pisał dla „Życia Warszawy” i „Krytyki politycznej”. Przez kilka lat pracował jako stały felietonista „Gazety Wyborczej”. Tomasz Piątek ma na swoim koncie również udział w reklamie oraz na stanowisku copywritera. W latach 2019-2020 współpracował z internetowym Halo.Radiem. Od 2021 roku prowadzi program autorski pt. „Dochodzenie do prawdy” na kanale Reset Obywatelski na YouTube.

Debiut literacki Tomasza Piątka - Heroina

Tomasz Piątek zadebiutował w 2002 roku powieścią „Heroina” opublikowaną przez Wydawnictwo Czarne. Otrzymał za nią nominację do Paszportu „Polityki”. To powieść w dużej mierze oparta na autobiograficznych doświadczeniach autora. Głównym bohaterem książki jest Tomasz, popularny lingwista występujący w telewizji jako ekspert. Poza godzinami pracy szuka okazji do zapalenia brauna. Stąd miejscami akcji są brudne piwnice, osiedlowe śmietniki i toalety. Tomasz jest nałogowym heroinistą, narkotyk to jedyna rzecz, która dostarcza mu wrażeń.

W 2002 roku ukazała się jego druga książka „Kilka nocy poza domem”, thriller, w którym seryjny morderca zabija ludzi tylko wtedy, gdy się bawią, a jego strzały zagłusza dudniąca muzyka. W tajemniczych okolicznościach zaczynają znikać młode pary. Wokół zaczyna dochodzić do coraz głośniejszych zbrodni.

W 2003 roku Piątek rozpoczął pisanie trylogii fantasy pt. „Ukochani poddani cesarza”. Na cykl składają się książki „Żmije i krety”, „Szczury i rekiny”, „Elfy i ludzie”.

W kolejnych latach ukazały się „Przypadek Justyny”, „Nionio”, „Dobry pan”, „Błogosławiony wiek”, „Pałac Ostrogskich”, „Morderstwo w La Scali”, „Wąż w kaplicy”, „Podręcznik dla klasy pierwszej”, „Miasto Ł”, „Magdalena”, „Kartoflada”.

Za powieść „Pałac Ostrogskich” Tomasz Piątek otrzymał nominację do Nagrody Literackiej Nike. Ostatecznie znalazł się w finale Nagrody.

Macierewicz i jego tajemnice

W 2017 roku ukazała się książka „Macierewicz i jego tajemnice”, która w ciągu miesiąca od premiery sprzedała się w nakładzie blisko 100 tysięcy egzemplarzy. Jej publikacja wiązała się z wieloma kontrowersjami. Według dociekań autora i zebranych przez niego dokumentów, Antoni Macierewicz powiązany jest z rosyjskim wywiadem. W konsekwencji wydania książki, polityk złożył zawiadomienie do prokuratury zarzucając Piątkowi przemoc i groźby wobec przedstawiciela państwa. Za książkę „Macierewicz i jego tajemnice” autor otrzymał Nagrodę Wolności Prasy. Rok później został wyróżniony Nagrodą Wolności i Przyszłości Mediów.

Piątek kontynuował badanie życiorysu Macierewicza, czego efektem była publikacja w 2018 roku pozycji „Macierewicz. Jak to się stało”. W 2019 roku premierę miała książka, której bohaterem jest premier RP Mateusz Morawiecki pt. „Morawiecki i jego tajemnice”. Piątek opisuje w niej drogę, jaką przeszedł on od bycia doradcą Donalda Tuska, do zostania jedną z najbardziej wpływowych osób w państwie. Autor analizuje działania i powiązania premiera oraz poddaje w wątpliwość fakty z jego życia, które napędzały jego karierę polityczną.

W 2020 roku ukazała się kolejna książka Piątka, napisana wspólnie z Marcinem Celińskim. Tym razem oczy reporterów śledczych skierowały się w kierunku prezydenta Andrzeja Dudy. W książce „Duda i jego tajemnice” autorzy piszą o kulisach sukcesu polityka, który pojawił się znikąd i zdobył najwyższy urząd w kraju. Piątek i Celiński rozprawiają o tajemnicach, powiązaniach politycznych i aferach, w które zamieszany jest Andrzej Duda.

Najnowszą książką Tomasza Piątka jest opowieść o założycielu Radia Maryja, jednym z najbardziej wpływowych graczy tzw. dobrej zmiany. W publikacji „Rydzyk i przyjaciele. Kręte ścieżki”, Piątek ujawnia nieznane fakty z życia toruńskiego redemptorysty. Autor wyjaśnia, w jaki sposób chłopak z Olkusza stał się jedną z najważniejszych osób polskiej prawicy.

Książki Tomasza Piątka w księgarni Woblink

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Tomasza Piątka we wszystkich formatach, ebooka, audiobooka oraz książki papierowej.

Co znajdziesz w kategorii: II wojna światowa

II wojna światowa - największy konflikt XX wieku

II wojna światowa pozostaje jednym z najbardziej bolesnych i krwawych wydarzeń w historii XX wieku. Jej wspomnienie wciąż jest żywe, a liczne opracowania odkrywają nowe wymiary tego, co działo się w latach 1939-1945. Poświęcone II wojnie światowej książki opowiadają o różnych jej aspektach - polityce, militariach, przebiegu czy ważnych postaciach, także tych zapomnianych lub wcześniej nieznanych. Jedną z najpopularniejszych książek historycznych o II wojnie światowej jest dzieło autorstwa znanego historyka, Timothy’ego Snydera, “Skrwawione ziemie. Europa między Hitlerem a Stalinem”. Amerykanin opisuje dzieje ludzi zamieszkujących tereny obecnej Polski, Ukrainy, Białorusi, krajów bałtyckich oraz zachodniej części Rosji, którzy stali się aktorami w teatrze działań dwóch dyktatorów. Nad historią tych krwawych sześciu lat pochyla się także Norman Davies. Jego “Europa walczy. 1939-1945” to monumentalny efekt projektu przedstawienia możliwie jak największej ilości aspektów II wojny światowej w Europie w jednym tomie. Dzięki temu otrzymujemy jedyną w swoim rodzaju panoramę historii kontynentu w tym okresie. Davies nie skupia się na jednym konkretnym wojennym zagadnieniu, lecz przedstawia całościową perspektywę konfliktu. Nad kryzysem i serią decyzji, która ostatecznie doprowadziła do wojny, pochyla się Piotr M. Majewski w książce “Kiedy wybuchnie wojna? 1938. Studium kryzysu”. Te i wiele innych cennych książek historycznych opowiadających o II wojnie światowej czeka na Was na Woblink jako książki papierowe, audiobooki oraz ebooki w formatach epub, mobi lub pdf.

Książki o II wojnie światowej w Polsce

Wiele znanych i przez wiele lat zapomnianych historii z II wojny światowej wydarzyło się w Polsce. Jednym z najbardziej znaczących dla samych Polaków wydarzeń było Powstanie Warszawskie. Temu wyjątkowemu zrywowi z 1944 roku poświęcona jest inna książka Normana Daviesa, “Powstanie 44”. Brytyjski historyk analizuje je w kontekście zdarzeń od 1939 do 1956 roku, a przy tym uwzględnia bezpośrednie świadectwa uczestników i uczestniczek, przez co staje się nie tylko rzetelnym, ale także poruszającym opracowaniem tego niełatwego tematu. O powstańcach opowiada także Magda Łucyan w reportażu “Powstańcy. Ostatni świadkowie walczącej Warszawy. Prawdziwe historie”. Autorka oddała głos ostatnim żyjącym świadkom powstania, by mogli własnymi słowami opowiedzieć, dlaczego poszli walczyć, jakie były piękne chwile w tym czasie, a jakie tragedie, jakie ich spotkały. A nade wszystko - jak teraz oceniają tamte decyzje i co chcieliby przekazać następnym pokoleniom? Ta książka to jedna z najlepszych współczesnych odpowiedzi na pytanie, jak znaleźć ciekawe pamiętniki i wspomnienia z II wojny światowej. Inną niełatwą, ale cenną książką tego typu jest dzieło Patrycji Dołowy zatytułowane “Wrócę, gdy będziesz spała. Rozmowy z dziećmi Holocaustu”. Dołowy zebrała w niej historie żydowskich matek, które dla ratowania swoich dzieci musiały dokonać tragicznych wyborów. Przybranych matek, które nie zawsze potrafiły rozstać się z ocalonymi dziećmi. A także samych dzieci, które często już na zawsze pozostały rozdarte pomiędzy dwiema rodzinami, tożsamościami, wdzięcznością i żalem.

Najlepsze książki historyczne o II wojnie światowej

Książki poświęcone II wojnie światowej obejmują wiele różnych jej aspektów. Znajdziecie tu między innymi książki o powstaniu warszawskim, czy książki o obozach koncentracyjnych. Niektóre skupiają się na pojedynczych wydarzeniach. Jedną z nich jest “Leningrad. Tragedia oblężonego miasta 1941-1944” Anny Reid, w której autorka oddaje głos mieszkańcom ocalałym z piekła głodu i chorób, jakie wywołało oblężenie miasta. Wiele autorów i autorek książek o II wojnie światowej porusza w nich temat zapomnianych grup i osób, o których wcześniej nie mówiło się wcale lub niewiele. Monika Sznajderman i Sylwia Chutnik oddają głos zagubionym dotychczas w większości w relacjach dziewczynom, towarzyszkom walki, młodszym i starszym kobietom. “Kwestia charakteru. Bojowniczki z getta warszawskiego” to próba odzyskania pamięci o tych wyjątkowych osobach. Joanna Ostrowska pochyla się nad innymi zagadnieniami społecznymi. W “Oni. Homoseksualiści w czasie II wojny światowej” stara się uzupełnić ogromną lukę wiedzy o osobach nieheteronormatywnych, które żyły, umierały i walczyły w tym konflikcie. Z kolei Jakub Gołębiowski skupia się na dzieciach urodzonych z powodu wojny, których pochodzenie przez lata ukrywane było przez matki, opiekunów oraz polski system. “Niedopowiedziane biografie. Polskie dzieci urodzone z powodu wojny”, a także wiele innych fascynujących i ważnych książek historycznych o II wojnie światowej znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, audiobooki lub ebooki (epub, mobi, pdf).