Tomasz Michniewicz Powieść obyczajowa - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Tomasz Michniewicz Powieść obyczajowa - książki, ebooki i audiobooki

Tomasz Michniewicz to polski dziennikarz, podróżnik, fotograf, organizator wypraw i reportażysta. Jest autorem pięciu bestsellerowych reportaży książkowych, twórcą programu „Inny świat” i audycji radiowej „Mapa świata”. Michniewicz jest członkiem jury Kolosów, czyli najważniejszej nagrody podróżniczej w Polsce, a także Wielkiego Konkursu Fotograficznego „National Geographic”.

Radio i telewizja

Autor bestsellerowych reportaży pracował między innymi dla Trójki, Polskiego Radia Bis czy tygodnika „Polityka”. Swoje reportaże publikował w „Playboyu”, „Przekroju”, „National Geographic Traveler” oraz „Rzeczpospolitej”. W radiu prowadził programy muzyczne, kulinarne i informacyjno-publicystyczne. W 2014 roku telewizja TTV emitowała program Tomasza Michniewicza „Michniewicz. Inny świat”.

Książki Tomasza Michniewicza

Tomasz Michniewicz jest autorem pięciu reportaży książkowych, które są cenione zarówno przez krytyków, jak i czytelników. Jego pierwszą książką jest „Samsara. Na drogach, których nie ma” z 2010 roku. To opowieść autora o jego fascynującej, pełnej niebezpieczeństw i zaskoczeń podróży po Azji. Ebook „Samsary” uznaje się za pierwszą polską książkę multimedialną. Kolejnym reportażem Michniewicza jest wydana rok później „Gorączka złota” będąca opowieścią o obsesji, jaka ogarnia ludzi poszukujących bogactwa. W 2014 roku wydana została książka „ Swoją drogą”, w której autor opisuje podróże, jakie odbył z trzema ważnymi dla siebie osobami w trzy zupełnie różne zakątki świata. Rok później ukazał się „Świat równoległy”, w którym Michniewicz pokazuje różnice między światem rzeczywistym a tym kreowanym przez media. Ostatnią dotychczas książką podróżnika jest „ Chrobot” opowiadający historie siedmiu osób żyjących w siedmiu różnych krajach – ich problemy, radości, szanse, możliwości i zagrożenia.

Wszystkie książki Tomasza Michniewicza zostały wydane nakładem Wydawnictwa Otwartego ‒ także jako ebooki i audiobooki.

Nagrody i nominacje

W 2009 roku reportaż Tomasza Michniewicza o więzieniu San Quentin w Kalifornii był nominowany w radiowym konkursie na Festiwalu Mediów – Człowiek w Zagrożeniu. Za ten sam reportaż został uhonorowany główną nagrodą w kategorii radio na Festiwalu Cywilizacji i Sztuki Mediów Media Travel. Autor „Chrobotu” dwukrotnie otrzymał nominację do nagrody „National Geographic Traveler”. Tomasz Michniewicz był również nominowany do Kolosów, czyli najważniejszej polskiej nagrody podróżniczej. Od 2014 roku prowadzi galę rozdania tych nagród, a od kilku lat jest także członkiem jury. Otrzymał wyróżnienia Afrykas i Esencja Natury za projekty na rzecz wspierania ekologii.

Jeśli lubicie angażujące i świetnie napisane reportaże, koniecznie sięgnijcie po książki Tomasza Michniewicza – nie rozczarujecie się! W księgarni internetowej Woblink.com znajdziecie je także jako ebooki i audiobooki. Zapraszamy!

Co znajdziesz w kategorii: Powieść obyczajowa

Powieść obyczajowa, a właściwie społeczno-obyczajowa, wywodzi się z powieści realistycznej. Książki będące reprezentantami tego gatunku literatury zaczęły dominować w II połowie XIX stulecia. Wykształcenie się powieści obyczajowej jest uznawane za jeden z najważniejszych etapów ewolucji tego gatunku literackiego. Książki obyczajowe są obecnie dominującym typem powieści. Z uwagi na zakładaną prawdziwość opisu społeczeństwa, tendencji czy środowiska charakterystycznych dla danych czasów ten rodzaj powieści jest często ich stosunkowo wiernym odbiciem. Taki gatunek odznacza się dużym zainteresowaniem każdym aspektem ludzkiego życia. Czytelnik powieści obyczajowej może zapoznać się z realiami i zwyczajami panującymi w opisywanych przez autora czasach. Powieść obyczajowa ewoluuje i obecnie nie jest tak łatwa do zaklasyfikowania czy zdefiniowania jak w okresie pozytywizmu. W kategorii „Powieść obyczajowa” w księgarni internetowej Woblink.com znajdują się takie tytuły jak „Ósme życie” Nino Haratischwili, będące powieścią napisaną z epickim rozmachem, pełną bohaterów z krwi i kości oraz wielkich namiętności, „Wszystko, czego pragnęliśmy” Emily Giffin, która jest powieścią dojrzałą, aktualną społecznie i prowokującą do zadawania pytań o współczesne wychowanie, a także o nadużycia wobec kobiet, poruszająca i inspirująca opowieść autorstwa Catherine Isaac pod tytułem „Francuskie lato” oraz „Na plaży Chesil” Iana McEwana będąca złożoną i emocjonującą powieścią obyczajową o pokonywaniu własnych barier, rozmowie i problemach prowadzących do nieuchronnego dramatu. Nie zabrakło tutaj również powieści kojarzonych z najlepszymi i najgłośniejszymi obyczajowymi serialami i filmami – to na przykład „Seks w wielkim mieście” Candace Bushnell, „Dziennik Bridget Jones” Helen Fielding oraz polska pozycja „Magda M. Ciąg dalszy nastąpił” Radosława Figury.