Trestikova Radka Internet, komputery, informatyka - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Trestikova Radka Internet, komputery, informatyka - książki, ebooki i audiobooki

Radka Třeštíková, urodzona w 1981 roku, to czeska pisarka, prawniczka i blogerka. W swoim dorobku literackim ma pięć powieści, z czego jedna doczekała się ekranizacji w 2020 roku. Obecnie Trestikova jest jedną z najpopularniejszych współczesnych czeskich autorek. Na polskim rynku wydawniczym ukazała się tylko jedna powieść jej autorstwa – „Osiem” z 2019 roku.

Pisarka dorastała w Veselí nad Moravou, czeskim mieście położonym w kraju południowomorawskim. Ukończyła prawo na Wydziale Prawa Uniwersytetu Karola. Brała udział w programie Erasmus, dzięki któremu spędziła rok w Hiszpanii. To właśnie tam zaczęła pisać swoje pierwsze opowiadania. Radka Třeštíková przez siedem lat pracowała jako prawnik. W 2019 roku wzięła udział w dziesiątej edycji telewizyjnego konkursu tanecznego StarDance i zajęła w nim siódme miejsce. Od 2011 roku jest jedną z twórczyń bloga czasopisma “Respekt”. W 2012 roku wzięła ślub z Tomášem Třeštíkiem – fotografem i synem znanej dokumentalistki Heleny Třeštíkovej. Para doczekała się dwójki dzieci.

Książka Osiem - Radka Třeštíková

„Osiem” nie jest typowym kryminałem. To połączenie romansu, obyczaju, kryminału i komedii. Autorka miesza powagę z groteską, oryginalność z banałem, błahe odpowiedzi z fundamentalnymi pytaniami. Całość wzbogacona jest o nietypową, intrygującą narrację pełną charakterystycznego czeskiego humoru. W Lasku Diablickim dochodzi do postrzelenia młodej kobiety. Nieprzytomna zostaje przewieziona do szpitala. Policja szuka sprawcy, jednak nie potrafi go znaleźć. Grono podejrzanych jest spore: narzeczony, przyjaciółka, a także rodzina, u której ofiara opiekowała się dziećmi.

Powieść „Osiem” została sprzedana w nakładzie przekraczającym 100 000 egzemplarzy i okazała się jednym z największych czeskich bestsellerów ostatnich lat. Na polskim rynku wydawniczym ukazała się nakładem Wydawnictwa Stara Szkoła, a za jej tłumaczenie odpowiadał Mirosław Śmigielski.

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książkę „Osiem” w formie ebooka i papierowej .

Co znajdziesz w kategorii: Internet, komputery, informatyka

Kategoria „Internet, komputery, informatyka” zawiera publikacje skupiające się na wszystkich zagadnieniach związanych z siecią, komputerami, programami komputerowymi czy oprogramowaniem. Książki z tej kategorii poświęcone są w głównej mierze programowaniu – znajdują się tu m.in. podręcznik „Wstęp do informatyki” Jacka Lembasa i Rafała Kawy przeznaczony dla studentów pierwszego roku kierunków informatycznych, poradnik „Sztuka dobrego programowania” Krzysztofa Jassego i Andrzeja Ziemkiewicza, w którym dobre rady znajdą zarówno początkujący, jak i zaawansowani programiści, poradnik „Java. Uniwersalne techniki programowania” pod redakcją naukową Krzysztofa Barteczki dotyczący programowania w języku Java, podręcznik „HTML. Tworzenie stron www i programów desktopowych” Rafała Strychalskiego (podzielony na 3 części: dla początkujących, średniozaawansowanych i zaawansowanych). Znajdują się tu także poradniki z innych dziedzin, jak np. e-commerce („Narzędzia Google dla e-commerce” Krzysztofa Marca), marketingu internetowego („AdWords i Analytics” Krzysztofa Marca i Tomasza Trzósły), praktyk zwinnych („W poszukiwaniu zwinności w architekturze systemów IT” Krzysztofa Bończaka”), rzeczywistości wirtualnej („Rzeczywistość wirtualna (VR) dla każdego – Aframe i HTML 5” Krzysztofa Wońka). Nie brakuje również pozycji dla dzieci, które już od małego chcą rozpocząć swoją przygodę z programowaniem w Scratchu, Pythonie czy Javie („Bawimy się, programując w Scratchu” i „Twórz własne gry komputerowe w Pythonie” Ala Sweigarta, „JavaScript dla dzieci. Programowanie na wesoło” Nicka Morgana), grafiką komputerową („Piksele, wektory i inne stwory” Alicji Żarowskiej-Mazur i Dawida Mazura), produkcją filmową („Zostań gwiazdą YouTube'a” Nicka Willoughby’ego).