Trestikova Radka Literatura popularnonaukowa - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Trestikova Radka Literatura popularnonaukowa - książki, ebooki i audiobooki

Radka Třeštíková, urodzona w 1981 roku, to czeska pisarka, prawniczka i blogerka. W swoim dorobku literackim ma pięć powieści, z czego jedna doczekała się ekranizacji w 2020 roku. Obecnie Trestikova jest jedną z najpopularniejszych współczesnych czeskich autorek. Na polskim rynku wydawniczym ukazała się tylko jedna powieść jej autorstwa – „Osiem” z 2019 roku.

Pisarka dorastała w Veselí nad Moravou, czeskim mieście położonym w kraju południowomorawskim. Ukończyła prawo na Wydziale Prawa Uniwersytetu Karola. Brała udział w programie Erasmus, dzięki któremu spędziła rok w Hiszpanii. To właśnie tam zaczęła pisać swoje pierwsze opowiadania. Radka Třeštíková przez siedem lat pracowała jako prawnik. W 2019 roku wzięła udział w dziesiątej edycji telewizyjnego konkursu tanecznego StarDance i zajęła w nim siódme miejsce. Od 2011 roku jest jedną z twórczyń bloga czasopisma “Respekt”. W 2012 roku wzięła ślub z Tomášem Třeštíkiem – fotografem i synem znanej dokumentalistki Heleny Třeštíkovej. Para doczekała się dwójki dzieci.

Książka Osiem - Radka Třeštíková

„Osiem” nie jest typowym kryminałem. To połączenie romansu, obyczaju, kryminału i komedii. Autorka miesza powagę z groteską, oryginalność z banałem, błahe odpowiedzi z fundamentalnymi pytaniami. Całość wzbogacona jest o nietypową, intrygującą narrację pełną charakterystycznego czeskiego humoru. W Lasku Diablickim dochodzi do postrzelenia młodej kobiety. Nieprzytomna zostaje przewieziona do szpitala. Policja szuka sprawcy, jednak nie potrafi go znaleźć. Grono podejrzanych jest spore: narzeczony, przyjaciółka, a także rodzina, u której ofiara opiekowała się dziećmi.

Powieść „Osiem” została sprzedana w nakładzie przekraczającym 100 000 egzemplarzy i okazała się jednym z największych czeskich bestsellerów ostatnich lat. Na polskim rynku wydawniczym ukazała się nakładem Wydawnictwa Stara Szkoła, a za jej tłumaczenie odpowiadał Mirosław Śmigielski.

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książkę „Osiem” w formie ebooka i papierowej .

Co znajdziesz w kategorii: Literatura popularnonaukowa

Literatura popularnonaukowa jest nastawiona przede wszystkim na popularyzowanie oraz objaśnianie nauki i zjawisk, które zachodzą w jej obrębie. Książki przynależące do tego gatunku są skoncentrowane przede wszystkim na przybliżaniu i wyjaśnianiu nieposiadającym naukowej wiedzy z danej dziedziny odbiorcom różnorakich zagadnień ze świata nauki. Publikacje popularnonaukowe są najczęściej pisane językiem pozbawionym skomplikowanych terminów technicznych utrudniających przyswajanie treści czytelnikom niezaznajomionym z naukową terminologią. „Literatura popularnonaukowa” jest częścią szerszej kategorii „Literatura faktu”. W skład tej kategorii wchodzą zarówno publikacje dotyczące znanych i cenionych naukowców, jak i różnych gałęzi nauki. Nie zabrakło tu takich pozycji jak „Lab girl. Opowieść o kobiecie naukowcu, drzewach i miłości”, „Po obu stronach mózgu. Moja przygoda z neuronauką”, „Lęk. Neuronauka na tropie źródeł lęku i strachu”, „Trauma i pamięć. Praktyczny przewodnik do pracy z traumatycznymi wspomnieniami”, „Empatia. Jak odkrycie neuronów lustrzanych zmienia nasze rozumienie ludzkiej natury”, „Jak czytać wodę. Wskazówki i znaki ukryte w morzach, jeziorach, rzekach i kałużach”, „Teraz. Fizyka czasu”, „Wszechświat i ja”, „Neuroerotyka”, „Wszechświat w twojej dłoni”, „Sapiens. Od zwierząt do bogów” czy też „Oszustwa pamięci”. W kategorii „Literatura popularnonaukowa” w internetowej księgarni Woblink.com znajdują się publikacje znanych i cenionych naukowców, profesorów oraz badaczy, jak na przykład książki Stephena Hawkinga, jednego z czołowych fizyków teoretycznych, profesora Jerzego Vetulaniego czy też niemieckiego leśnika pokazującego inne spojrzenie na otaczającą przyrodę – Petera Wohllebena.