Trestikova Radka Prawo - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Trestikova Radka Prawo - książki, ebooki i audiobooki

Radka Třeštíková, urodzona w 1981 roku, to czeska pisarka, prawniczka i blogerka. W swoim dorobku literackim ma pięć powieści, z czego jedna doczekała się ekranizacji w 2020 roku. Obecnie Trestikova jest jedną z najpopularniejszych współczesnych czeskich autorek. Na polskim rynku wydawniczym ukazała się tylko jedna powieść jej autorstwa – „Osiem” z 2019 roku.

Pisarka dorastała w Veselí nad Moravou, czeskim mieście położonym w kraju południowomorawskim. Ukończyła prawo na Wydziale Prawa Uniwersytetu Karola. Brała udział w programie Erasmus, dzięki któremu spędziła rok w Hiszpanii. To właśnie tam zaczęła pisać swoje pierwsze opowiadania. Radka Třeštíková przez siedem lat pracowała jako prawnik. W 2019 roku wzięła udział w dziesiątej edycji telewizyjnego konkursu tanecznego StarDance i zajęła w nim siódme miejsce. Od 2011 roku jest jedną z twórczyń bloga czasopisma “Respekt”. W 2012 roku wzięła ślub z Tomášem Třeštíkiem – fotografem i synem znanej dokumentalistki Heleny Třeštíkovej. Para doczekała się dwójki dzieci.

Książka Osiem - Radka Třeštíková

„Osiem” nie jest typowym kryminałem. To połączenie romansu, obyczaju, kryminału i komedii. Autorka miesza powagę z groteską, oryginalność z banałem, błahe odpowiedzi z fundamentalnymi pytaniami. Całość wzbogacona jest o nietypową, intrygującą narrację pełną charakterystycznego czeskiego humoru. W Lasku Diablickim dochodzi do postrzelenia młodej kobiety. Nieprzytomna zostaje przewieziona do szpitala. Policja szuka sprawcy, jednak nie potrafi go znaleźć. Grono podejrzanych jest spore: narzeczony, przyjaciółka, a także rodzina, u której ofiara opiekowała się dziećmi.

Powieść „Osiem” została sprzedana w nakładzie przekraczającym 100 000 egzemplarzy i okazała się jednym z największych czeskich bestsellerów ostatnich lat. Na polskim rynku wydawniczym ukazała się nakładem Wydawnictwa Stara Szkoła, a za jej tłumaczenie odpowiadał Mirosław Śmigielski.

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książkę „Osiem” w formie ebooka i papierowej .

Co znajdziesz w kategorii: Prawo

Publikacje znajdujące się w kategorii „Prawo” w księgarni internetowej Woblink.com dotyczą przede wszystkim systemu norm prawnych, dyrektyw postępowania, funkcjonowania państwa, działania społeczeństwa, ustaleń organów władzy, odpowiedzialności publicznej oraz działania służb związanych z prawidłowym funkcjonowaniem państwa. Znajdują się tu również kodeksy prawne, zbiory przepisów czy ustaw, informacje dotyczące spraw kadrowych i prawa pracy, a także wszelkie publikacje opisujące znaczące zmiany zachodzące w prawie. Kategoria „Prawo” zawiera takie pozycje jak „Świadczenia dla pracowników – podatki, ZUS, ewidencja”, „Jakie są konsekwencje wycofania środka trwałego z prowadzonej działalności gospodarczej”, „Jakie są skutki zastosowania nieprawidłowej stawki podatku u sprzedawcy i nabywcy”, „KPA Komentarz – Kodeks Postępowania Administracyjnego”, „RODO w szkole i przedszkolu. Praktyczny przewodnik wdrażania nowych przepisów krok po kroku”, „Jak udzielać urlopu dla poratowania zdrowia od stycznia 2018. Wskazówki, procedury, wzory dokumentów”, „Perspektywa rozwoju podejścia procesowego. Szanse i ograniczenia”, „Prawa człowieka i ich granice”, „Polskie interpretacje ustroju i prawa Trzeciej Rzeszy (1933–1989)”, „Wzorcowy plan kont w kontekście polityki rachunkowości” czy „Nagroda jubileuszowa oraz dodatek za wysługę lat w oświacie. Jak prawidłowo wyliczyć staż pracy”. Znalazły się tu również następujące publikacje: „7 powodów, dla których warto podpisać z pracownikiem umowę o powierzeniu mienia” Piotra Szulczewskiego, „Jak prawidłowo tworzyć przepisy zakładowe” Sebastiana Kryczki oraz „Zakaz reformationis in peius w ogólnym postępowaniu administracyjnym” Agnieszki Skóry.