Victoria Schwab (V.E. Schwab) Komiks i książka graficzna - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Victoria Schwab (V.E. Schwab) Komiks i książka graficzna - książki, ebooki i audiobooki

Victoria Schwab (V. E. Schwab) to amerykańska pisarka, autorka przede wszystkim powieści fantasy, z których w Polsce najbardziej znanymi są książki wchodzące w skład cyklu “Odcienie magii”. W 2020 roku została nominowana do nagrody Locus dla najlepszej powieści fantasy. Schwab tworzy przede wszystkim dzieła dla dzieci i młodzieży. Jest także autorką scenariusza serialu “Pierwsze zabójstwo” (opartego na jej opowiadaniu o tym samym tytule, znajdującym się w antologii “Wampiry nie starzeją się nigdy. Opowiadania na ząb”), który w 2022 roku ukazał się na platformie Netflix.

Victoria Schwab - życie i twórczość Victoria Elizabeth

Schwab urodziła się 7 lipca 1987 roku w Kalifornii - dorastała w Nashville w stanie Tennessee. Na studiach początkowo planowała studiować astrofizykę, ale zmieniła swoje zainteresowania po ukończeniu kursów z literatury oraz sztuki. Swoją pierwszą, nieopublikowaną powieść skończyła w trakcie drugiego roku studiów, a przed ich zakończeniem ukazał się jej debiut, “The Near Witch” (2011). W 2015 roku ukazał się pierwszy tom serii “Odcienie magii” zatytułowany “Mroczniejszy odcień magii”. Cykl ten przyniósł jej międzynarodową popularność, którą podtrzymały także późniejsze dzieła, w tym seria “Świat Verity” (“Okrutna pieśń” oraz “Mroczny Duet”).

Cykl “Odcienie magii” Victorii Schwab

Stanowiący pierwszy tom serii “Odcienie magii” autorstwa Victorii Schwab “Mroczniejszy odcień magii” ukazał się w 2015 roku. W Polsce został wydany rok później nakładem Wydawnictwa Zysk i S-ka. Cały cykl rozgrywa się w świecie czterech równoległych Londynów. W Czerwonym życie i magię szanuje się na równi, Biały wyczerpany jest wojnami o magię, Szary jest jej pozbawiony i rządzony przez szalonego króla Jerzego III, a Czarny… ponoć nie istnieje, a już na pewno nikt o nim nie wspomina. Kell, jeden z ostatnich magów, którzy mogą przemieszczać się pomiędzy światami, oficjalnie jest ambasadorem z królestwa rodziny Mareshów z Czerwonego Londynu. Nieoficjalnie uprawia przemyt, który w świecie równoległych miast jest działalnością bardzo niebezpieczną, o czym Kell szybko się przekonuje. Wpada w pułapkę, gdy jest w posiadaniu zakazanego przedmiotu z Czarnego Londynu. By umknąć, przenosi się do Szarego - tam naraża się ambitnej złodziejce Lili Bard. To jednak właśnie z nią wyruszy w podróż między światami, od której będzie zależała przyszłość ich wszystkich…

W kontynuacji historii, “Zgromadzeniu cieni” Victorii Schwab, od wydarzeń z pierwszego tomu minęły cztery miesiące. Po dramatycznych chwilach wszystko wydaje się toczyć normalnym torem, jednak książę Rhy zdecydowanie spoważniał, a Kella nie opuszczają wyrzuty sumienia. Już nie trudni się przemytem między światami, nawiedzają go koszmary i ciągle myśli o Lili. W tym czasie Czerwony Londyn wypełniają przygotowania do Igrzysk Żywiołów, ogromnego międzynarodowego turnieju. Przybędzie na niego wielu gości z wszystkich sąsiednich mocarstw. Równocześnie w innym Londynie kwitnie spokojne życie, a ludzie, którzy ponoć odeszli na zawsze, powracają. Trylogię “Odcienie magii” Victorii Schwab kończy tom “Wyczarowanie światła”. Zbliża się ostateczna bitwa między światłem a ciemnością. Ta ostatnia atakuje kolejny ze światów, Czerwony Londyn, niszcząc kruchą równowagę sił pomiędzy równoległymi miastami. Kell, uznawany za ostatniego żyjącego antariego, maga podróżującego między światami, musi dokonać wielu trudnych wyborów. Nie pomaga mu ponowne pojawienie się Lili Bard, która rozkwitła dzięki serii magicznych prób. Walka toczy się na wszystkich frontach, gdy starożytny wróg powraca.

Książki Victorii Schwab w księgarni internetowej Woblink

Na Woblinku czeka na Was wiele książek autorstwa Victorii Schwab - nie tylko poszczególne tomy “Odcieni magii”, ale także “Korytarz kości”, “Niewidzialne życie Adele LaRue”, “Vicious”, “Miasto duchów” czy “Most dusz”. Znajdziecie je tutaj jako książki papierowe, ebooki bądź audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Komiks i książka graficzna

Komiks jest historią opowiadaną za pomocą obrazków, które często zostają uzupełnione tekstami wypowiadanymi przez postacie bądź narratora znajdującymi się w dymku. Większość komiksów cechuje sekwencyjność. Komiksy są wydawane w formie osobnych zeszytów, w prasie oraz w internecie. Takie utwory są przeważnie uważane za wytwór popkultury, jednak definicja komiksu nie jest jednoznaczna – zamknięcie ich w sztywnych ramach gatunkowych jest właściwie niemożliwe. Komiksem będzie zarówno historyjka obrazkowa umieszczona w gazecie, jak i skomplikowana powieść graficzna podejmująca ważne, trudne czy kontrowersyjne tematy. Z tego względu w kategorii „Komiks i książka graficzna” znajdują się zarówno powieści graficzne „Maus” Arta Spiegelmana i „Drugie pokolenie. Czego nie powiedziałem mojemu ojcu” Michela Kichki skupione na temacie zagłady Żydów i życiu jako dziecko rodzica ocalałego z Holokaustu, jak i klasyczne polskie komiksy dla młodszych czytelników. Warto zwrócić uwagę na komiksową serię „Kajko i Kokosz” Janusza Christy, której fabuła łączy w sobie elementy magii, interesujących przygód i dobrego humoru. Komiks powstał w latach 70. i 80. XX wieku – był wizytówką czasopisma „Świat Młodych”. Cykl „Kajko i Kokosz” został wznowiony w 2003 roku przez Egmont Polska, a dzięki reedycji wszystkie części komiksu były po raz pierwszy dostępne w kolorze. W kategorii zawierającej komiksy oraz książki graficzne nie zabrakło klasycznych historii o superbohaterach, takich jak Spiderman, Batman, Deadpool, Thor, Daredevil, Wonder Woman, Catwoman, postmodernistycznych utworów komiksowych, np. „Fight Club” Chucka Palahniuka, a także znanych i lubianych „Żywych Trupów”, „Tank Girl” czy „Paper Girls”. Znajdują się tutaj także komiksy dla dzieci –„Tytus, Romek i A’tomek” Henryka Jerzego Chmielewskiego, komiksowa wersja „Muminków” Tove Jansson i wiele więcej.