Victoria Schwab (V.E. Schwab) Religia - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Victoria Schwab (V.E. Schwab) Religia - książki, ebooki i audiobooki

Victoria Schwab (V. E. Schwab) to amerykańska pisarka, autorka przede wszystkim powieści fantasy, z których w Polsce najbardziej znanymi są książki wchodzące w skład cyklu “Odcienie magii”. W 2020 roku została nominowana do nagrody Locus dla najlepszej powieści fantasy. Schwab tworzy przede wszystkim dzieła dla dzieci i młodzieży. Jest także autorką scenariusza serialu “Pierwsze zabójstwo” (opartego na jej opowiadaniu o tym samym tytule, znajdującym się w antologii “Wampiry nie starzeją się nigdy. Opowiadania na ząb”), który w 2022 roku ukazał się na platformie Netflix.

Victoria Schwab - życie i twórczość Victoria Elizabeth

Schwab urodziła się 7 lipca 1987 roku w Kalifornii - dorastała w Nashville w stanie Tennessee. Na studiach początkowo planowała studiować astrofizykę, ale zmieniła swoje zainteresowania po ukończeniu kursów z literatury oraz sztuki. Swoją pierwszą, nieopublikowaną powieść skończyła w trakcie drugiego roku studiów, a przed ich zakończeniem ukazał się jej debiut, “The Near Witch” (2011). W 2015 roku ukazał się pierwszy tom serii “Odcienie magii” zatytułowany “Mroczniejszy odcień magii”. Cykl ten przyniósł jej międzynarodową popularność, którą podtrzymały także późniejsze dzieła, w tym seria “Świat Verity” (“Okrutna pieśń” oraz “Mroczny Duet”).

Cykl “Odcienie magii” Victorii Schwab

Stanowiący pierwszy tom serii “Odcienie magii” autorstwa Victorii Schwab “Mroczniejszy odcień magii” ukazał się w 2015 roku. W Polsce został wydany rok później nakładem Wydawnictwa Zysk i S-ka. Cały cykl rozgrywa się w świecie czterech równoległych Londynów. W Czerwonym życie i magię szanuje się na równi, Biały wyczerpany jest wojnami o magię, Szary jest jej pozbawiony i rządzony przez szalonego króla Jerzego III, a Czarny… ponoć nie istnieje, a już na pewno nikt o nim nie wspomina. Kell, jeden z ostatnich magów, którzy mogą przemieszczać się pomiędzy światami, oficjalnie jest ambasadorem z królestwa rodziny Mareshów z Czerwonego Londynu. Nieoficjalnie uprawia przemyt, który w świecie równoległych miast jest działalnością bardzo niebezpieczną, o czym Kell szybko się przekonuje. Wpada w pułapkę, gdy jest w posiadaniu zakazanego przedmiotu z Czarnego Londynu. By umknąć, przenosi się do Szarego - tam naraża się ambitnej złodziejce Lili Bard. To jednak właśnie z nią wyruszy w podróż między światami, od której będzie zależała przyszłość ich wszystkich…

W kontynuacji historii, “Zgromadzeniu cieni” Victorii Schwab, od wydarzeń z pierwszego tomu minęły cztery miesiące. Po dramatycznych chwilach wszystko wydaje się toczyć normalnym torem, jednak książę Rhy zdecydowanie spoważniał, a Kella nie opuszczają wyrzuty sumienia. Już nie trudni się przemytem między światami, nawiedzają go koszmary i ciągle myśli o Lili. W tym czasie Czerwony Londyn wypełniają przygotowania do Igrzysk Żywiołów, ogromnego międzynarodowego turnieju. Przybędzie na niego wielu gości z wszystkich sąsiednich mocarstw. Równocześnie w innym Londynie kwitnie spokojne życie, a ludzie, którzy ponoć odeszli na zawsze, powracają. Trylogię “Odcienie magii” Victorii Schwab kończy tom “Wyczarowanie światła”. Zbliża się ostateczna bitwa między światłem a ciemnością. Ta ostatnia atakuje kolejny ze światów, Czerwony Londyn, niszcząc kruchą równowagę sił pomiędzy równoległymi miastami. Kell, uznawany za ostatniego żyjącego antariego, maga podróżującego między światami, musi dokonać wielu trudnych wyborów. Nie pomaga mu ponowne pojawienie się Lili Bard, która rozkwitła dzięki serii magicznych prób. Walka toczy się na wszystkich frontach, gdy starożytny wróg powraca.

Książki Victorii Schwab w księgarni internetowej Woblink

Na Woblinku czeka na Was wiele książek autorstwa Victorii Schwab - nie tylko poszczególne tomy “Odcieni magii”, ale także “Korytarz kości”, “Niewidzialne życie Adele LaRue”, “Vicious”, “Miasto duchów” czy “Most dusz”. Znajdziecie je tutaj jako książki papierowe, ebooki bądź audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Religia

Książki z kategorii „Religia” dotyczą wierzeń i praktyk, a także sfery sacrum. Religia wyraża się w wierze, podejmowaniu określonych czynności religijnych, indywidualnej duchowości, a także we wspólnocie religijnej. Naukami poruszającymi temat religii i skupiającymi się na niej są między innymi teologia, filozofia religii, socjologia religii, a także psychologia religii. Na platformie Woblink.com znajdują się głównie pozycje poświęcone chrześcijaństwu, ale nie brakuje również publikacji z zakresu islamu, judaizmu, hinduizmu, buddyzmu, sikhizmu czy bahaizmu. W obręb kategorii „Religia” wchodzą również książki dotyczące mitologii greckiej, rzymskiej, słowiańskiej i wielu innych. Znajdziemy tutaj publikacje Jana Pawła II („Anioły”, „Jan Paweł II. Autobiografia”), papieża Franciszka („Bóg szuka nas na marginesie”, „Bóg jest młody”), księdza Józefa Tischnera („Drogi i bezdroża miłosierdzia”, „Nieszczęsny dar wolności”), księdza Jana Kaczkowskiego („Życie na pełnej petardzie, czyli wiara, polędwica, miłość”, „Dasz radę. Ostatnia rozmowa”) czy księdza Jana Twardowskiego („Tylko miłość się liczy”, „Życie jak różaniec”). W księgarni internetowej Woblink.com nie zabrakło też książek zmarłej mistyczki Alicji Lenczewskiej: „Świadectwo. Dziennik duchowy” i „Słowo pouczenia”, światowego bestsellera o chłopcu, który odwiedził niebo „Niebo istnieje… Naprawdę!” Todda Burpy, rozmowy siostry Angeli Musolesi z ojcem Gabrielem Amorthem „Egzorcysta Watykanu” czy „Wyznań” św. Augustyna. Znajdują się tu również takie pozycje jak „Ufność. Przeżywaj swoje życie otwarcie i spontanicznie” OSHO, „Wiara. Skarb ukryty w Bogu” Agaty Łucji Bazak, „Różaniec” abp. Grzegorza Rysia, „Modlitewnik” o. Leona Knabita, „Średniowieczne źródła do filozofii mesjanizmu” Władysława Horodyskiego, „U źródeł pobytu św. Piotra w Rzymie. Tradycja i krytyka historyczna” Kazimierza Zakrzewskiego, a także książki „Diabeł. Szkic monografii okultystycznej” Bolesława Wójcickiego.