Veronica Roth Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Veronica Roth Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Veronica Roth jest amerykańską powieściopisarką i autorką opowiadań, znaną przede wszystkim jako twórczyni bestsellerowej trylogii “Niezgodna”. Na ten popularny cykl powieści młodzieżowych składają książki: “Niezgodna”, “Zbuntowana” oraz “Wierna”. To dzieło Veroniki Roth doczekało się ekranizacji - główne role zagrali w tych filmach Shailene Woodley (Tris) oraz Theo James (Tobias), partnerują im między innymi Kate Winslet, Miles Teller, Ansel Elgort czy Zoe Kravitz. Veronika Roth jest także autorką cykli “Naznaczeni śmiercią” czy “Wybrańcy”.

Początki kariery - Veronica Roth “Niezgodna”

Urodzona 19 sierpnia 1988 roku w Nowym Jorku Veronica Anne Roth jest najmłodszą z trójki rodzeństwa. Jej matką jest malarka Barbara Ross - rodzice rozwiedli się, gdy Veronika miała pięć lat, a jej matka niedługo później ponownie wyszła za mąż za Franka Rossa. Swoją debiutancką powieść, “Niezgodna”, napisała podczas ferii zimowych na ostatnim roku studiów na Northwestern University. Niedługo później udało się jej znaleźć agenta, a prawa do publikacji zostały sprzedane jeszcze zanim ukończyła studia w 2010 roku. Wraz z sukcesem “Niezgodnej” kariera literacka Veroniki Roth nabrała tempa. Prawa do ekranizacji powieści pozyskano już w 2011 roku. Pierwsze dwie powieści autorstwa Veroniki Roth, “Niezgodna” oraz “Zbuntowana”, sprzedały się w ponad 5 milionach egzemplarzy na całym świecie tylko do 2013 roku, kiedy rozpoczęły się prace nad filmową ekranizacją pierwszej części trylogii.

Veronica Roth - trylogia “Niezgodna”

Na główny cykl powieści science-fiction “Niezgodna” autorstwa Veroniki Roth składają się trzy tomy: “Niezgodna”, “Zbuntowana” oraz “Wierna”. Uzupełniają je zbiory opowiadań “Cztery”, a także opowiadanie “We can be mended - Możemy zostać uzdrowieni”, który stanowi rozgrywający się pięć lat po zakończeniu głównej trylogii epilog. W powieści “Niezgodna” poznajemy Beatrice Prior, nastolatkę żyjącą w postapokaliptycznym Chicago. Miasto podzielone jest na pięć frakcji, które określają konkretne funkcje poszczególnych grup w życiu społecznym. Są to Erudycja (inteligencja), Nieustraszoność (odwaga), Altruizm (bezinteresowność), Prawość (uczciwość) i Serdeczność (życzliwość). Beatrice jest członkinią Altruizmu. Jak każdy w wieku szesnastu lat musi przejść test predyspozycji - w krwawej ceremonii wybiera frakcję na dalsze życie. Jeśli wyjdzie, że nie pasuje do żadnej, zostanie uznana za osobę bezfrakcyjną i wykluczoną. Z kolei jeśli łączy w sobie cechy charakteru kilku frakcji, określona zostaje jako niezgodna i uznana za cel do eliminacji. Podczas swojego testu Beatrice decyduje się odejść ze swojej frakcji i dołączyć do Nieustraszonych. Ten wybór jest zaskoczeniem dla wszystkich, nawet dla niej samej. Beatrice porzuca swoją rodzinę i zmienia imię na Tris. Przechodzi serię brutalnych szkoleń, w trakcie których powoli uczy się ufać innych nowicjuszom, a nawet uwierzyć, że w jej nowym życiu jest miejsce na miłość do Tobiasa Eatona. Misternie budowane życie wali się jednak, kiedy między frakcjami wybucha krwawa walka, a skrzętnie skrywana przez Tris tajemnica zaczyna jej jeszcze bardziej ciążyć…

Powieści Veroniki Roth w księgarni internetowej Woblink

Na Woblink czekają na Was wszystkie tomy cyklu “Niezgodna” Veroniki Roth, a także inne powieści jej autorstwa - “Naznaczeni śmiercią”, “Wybrańcy” czy “Spętani przeznaczeniem”. Te i inne popularne dzieła literatury młodzieżowej znajdziecie tutaj jako książki papierowe, ebooki lub audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Literatura faktu

„Literatura faktu” to obszerna kategoria zawierająca książki non-fiction. Taki typ literatury cechuje się przedstawianiem prawdziwych wydarzeń, historii oraz postaci. W skład tej kategorii wchodzą biografie, autobiografie, wspomnienia, literatura popularnonaukowa, książki podróżnicze, przewodniki oraz oczywiście reportaże. W kategorii „Literatura faktu” w księgarni internetowej Woblink.com znajdują się pozycje opisujące największe lub najbardziej tajemnicze zbrodnie, takie jak „Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej” Cezarego Łazarewicza, „Mindhunter. Tajemnice elitarnej jednostki FBI” Johna Douglasa i Marka Olshakera, „Zbrodnia niedoskonała” Katarzyny Bondy oraz Bogdana Lacha, książka „Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne Archiwum X” Izy Michalewicz skupiona na zbrodniach rozpracowywanych przez specjalną komórkę Policji czy bestsellerowe pozycje Billa Bassa i Jona Jeffersona „Trupia farma” i „Trupia farma. Nowe śledztwa” przybliżające czytelnikom pracę jednego z czołowych antropologów w ośrodku Antropologii Sądowej Uniwersytetu Tennessee. Nie można pominąć wielu wybitnych reportaży wydawanych przez wydawnictwo Czarne, jak na przykład „Wyniosłe wieże. Al-Kaida i atak na Amerykę”, „Droga do wyzwolenia. Scjentologia, Hollywood i pułapki wiary”, „Za jeden wiersz. Cztery lata w chińskim więzieniu” czy „Milczący Lama. Buriacja na pograniczu światów”. W kategorii „Literatura faktu” znajdują się również biografie ważnych i znanych postaci, jak na przykład „Beksińscy”, „Ksiądz Paradoks” i „Komeda” Magdaleny Grzebałkowskiej, „Ogień i furia. Biały Dom Trumpa” Michaela Wolffa, autobiografie „Pamiętnik księżniczki” Carrie Fisher czy „Obgadywanie świata” Jerzego Owsiaka. Mieszczą się tu również poruszające reportaże wojenne jak opowiadające o wojnie w Wietnamie „Depesze” Michaela Herra, współscenarzysty „Czasu Apokalipsy”, oraz fabularyzowane reportaże w typie „Czarnej” Wojciecha Kuczoka, książki opartej o tragiczne wydarzenia z 2002 roku, które rozegrały się w jednej z podlaskich miejscowości. A oprócz tego „Please kill me. Punkowa historia punka” Legs McNeil oraz Gillian McCain będąca wiernym obrazem Stanów Zjednoczonych z przełomu lat 60. i 70. XX wieku.