Viktor E. Frankl Poradniki Edukacja, Hobby - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Viktor E. Frankl Poradniki Edukacja, Hobby - książki, ebooki i audiobooki

Viktor Emil Frankl był austriackim psychiatrą i psychoterapeutą, twórcą logoterapii, rozumianej jako psychoterapia egzystencjalna. Jego najbardziej znaną książką pozostaje “Człowiek w poszukiwaniu sensu”, opisująca metody psychoterapeutyczne, które Frankl opracował w dużej mierze na podstawie swoich przeżyć z czasu spędzonego w obozach koncentracyjnych podczas II wojny światowej. Podejście Frankla nazywane jest trzecią szkołą wiedeńską (gdzie pierwsza była freudowska - od nazwiska Zygmunta Freuda , a druga - andlerowska, od nazwiska Alfreda Adlera). W 1969 roku otrzymał Krzyż Honorowy I Klasy za Naukę i Sztukę, w 1981 roku - Odznakę Honorową za Naukę i Sztukę, w 1988 roku Wielką Srebrną Odznakę Honorową z Gwiazdą za Zasługi dla Republiki Austrii, a w 1995 roku Wielką Złotą Odznakę Honorową z Gwiazdą za Zasługi dla Republiki Austrii. Rok wcześniej tytuł doktora honoris causa przyznały mu Uniwersytet Karola w Pradze oraz Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Życiorys Viktora Emila Frankla

Viktor E. Frankl urodził się 26 marca 1905 roku w Wiedniu, tam też zmarł 2 września 1997 roku. W stolicy Austrii studiował medycynę, później był także doktorem filozofii oraz profesorem neurologii i psychiatrii Wydziału Medycznego Uniwersytetu Wiedeńskiego, jak również profesorem logoterapii American International University w Kalifornii. Na początku swojej drogi naukowej pozostawał pod dużym wpływem Freuda, później filozofów egzystencjalnych takich jak Søren Kierkegaard czy Fryderyk Nietzsche. W czasie II wojny światowej, w latach 1942-1945, był więźniem obozów koncentracyjnych w Theresienstadt, Auschwitz oraz Dachau. To ten okres i związane z nim doświadczenia znacząco wpłynęły na kształt stworzonej przez niego logoterapii. Jest to opracowana przez Frankla metoda psychoterapii, która skupia się, w pewnym uproszczeniu, na poznaniu samego siebie przez pacjenta i akceptacji swojej istoty oraz swojego znaczenia w świecie jako jego części. Trzecia szkoła wiedeńska zawiera w sobie elementy egzystencjalizmu oraz behawioryzmu, uważa się ją także za ważny element w ramach psychologii humanistycznej.

Książki Viktora Emila Frankla

Wśród książek, których autorem jest Viktor E. Frankl znajdują się takie tytuły jak: “Człowiek cierpiący (Homo patiens)”, “Psycholog w obozie koncentracyjnym” czy “Nieuświadomiony Bóg”. Najbardziej znaną książką tego autora pozostaje jednak “Człowiek w poszukiwaniu sensu”, pozycja uznawana za jeden z najbardziej wpływowych tytułów w literaturze psychiatrycznej od czasu publikacji Zygmunta Freuda. Tom ten otwiera długi, zaskakująco suchy, a przy tym poruszający opis osobistych przeżyć Frankla z pięcioletniego pobytu w obozie koncentracyjnym w Auschwitz. Psychiatra opisuje w nim swoje zmagania, także w poszukiwaniu powodów, by żyć. Druga część książki skupia się na metodach psychoterapeutycznych, opracowanych przez Viktora E. Frankla na bazie opisanych wcześniej doświadczeń wojennych. W przeciwieństwie do Freuda, który twierdził, że człowiekiem rządzi popęd seksualny oraz pokusy, Frankl wskazuje na poszukiwanie sensu i celu jako najgłębszych sił motywujących ludzi do działania. “Człowiek w poszukiwaniu sensu” dostępny jest na Woblinku zarówno jako ebook, książka papierowa, jak i audiobook.

Co znajdziesz w kategorii: Poradniki Edukacja, Hobby

W kategorii „Poradniki / Edukacja / Hobby” znajdują się książki przeznaczone dla młodzieży, zawierające zbiory porad, sugestii, tricków czy zabiegów mających pomóc nastolatkom podczas podejmowania konkretnych działań. Poradniki zawierają przede wszystkim liczne wskazówki oraz informacje z różnych dziedzin, na przykład samorozwoju czy seksualności. Oprócz poradników znaleźć tu również możemy publikacje skupiające się na kształceniu oraz procesie nauki dzieci i młodzieży. Książki z tej kategorii poświęcone są m.in. nauce języków obcych, ale także językowi ojczystemu i jego zasadom gramatycznym, mieszczą się tu również obszerne leksykony z najróżniejszych gałęzi wiedzy, słowniki, publikacje dotyczące różnych form wypowiedzi pisemnej czy testy ortograficzne. W kategorii „Poradniki / Edukacja / Hobby” umieszczone zostały także tytuły związane z zainteresowaniami i różnorodnymi sposobami spędzania wolnego czasu preferowanymi przez młodych ludzi, takimi jak gry, komputery i programowanie oraz wiele innych. Młodzi czytelnicy trafią tu na takie publikacje jak na przykład „Cicha siła introwertyków. Jak dorastać w świecie, który nie przestaje gadać” Susan Cain, która uczy akceptować siebie takim, jakim się jest, „Wykłady profesora Niczego” Miecia Mietczyńskiego, czyli szaloną podróż przez epoki literackie, które są znacznie ciekawsze, niż mogłoby się wydawać, „Pożeracze mózgów” Wojciecha i Marka Wareckich, gdzie znaleźć możemy poważne tematy ubrane w młodzieżowy język. Zainteresowani nauką jezyka obcego znajdą w serwisie Woblink.com szeroką ofertę wydawnictwa Lingo specjalizującego się w tej dziedzinie, a także tytuły takie jak „Angielski w skojarzeniach. MemoSłówka 1” Krzysztofa Potyrały, czyli naukę języka na zasadzie skojarzeń z niezwykle zabawnymi i zapadającymi w pamięć ilustracjami.