Vladimir Wolff Filozofia - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Vladimir Wolff Filozofia - książki, ebooki i audiobooki

Vladimir Wolff to pisarz od zawsze związany z Pomorzem Zachodnim. Jest autorem wielu powieści sensacyjnych i fantastycznych. Specjalizuje się w tworzeniu historii alternatywnych. Ukończył studia historyczne i zarówno z wykształcenia, jak i hobbystycznie zajmuje się głównie dziejami Niemiec i Rosji. Autor postanowił wykorzystać swoje pasje i doświadczenie oraz brak we współczesnej polskiej literaturze książek o charakterze politycznym i militarnym.

Cykle literackie Vladimira Wolffa

Wolff jest autorem kilku cykli literackich. Pierwszym z nich jest „Stalowa kurtyna”, na którą obecnie składa się sześć książek – „Stalowa kurtyna”, „Czerwona apokalipsa”, „Piaski armagedonu”, „Północny sztorm”, „Horyzont zdarzeń” i „Doktryna Wolffa”. Cykl rozpoczyna się od akcji „Zachód 2009”, zakrojonych na ogromną skalę manewrów wojskowych na Białorusi. Działania wschodnich wojsk stały się początkiem inwazji na Polskę. Trudna sytuacja polskich wojsk, całkowicie zaskoczonych atakiem, stawia armię w równie ciężkim położeniu, jak wojska hetmana Żółkiewskiego pod Kłuszynem w 1610 roku. Wolff snuje alternatywną wersję historii, w której Polska staje w obliczu konfliktu zbrojnego rodem z map zimnowojennych strategów.

Kolejny ważny cykl w dorobku Wolffa to „Odległe rubieże”, który składa się z trzech części. Dwie, „Kryptonim Burza” i „Operację Pętla”, napisał Wolff, natomiast trzeci, „Szturm straceńców”, napisał Piotr Langenfeld. To kolejny przykład historii alternatywnej w dorobku pisarza. W przedstawionym w powieści świecie w 1939 roku nie doszło do wybuchu II wojny światowej. Konflikt rozpoczął się w 1941 roku od inwazji Związku Radzieckiego na Polskę. Największa armia nowożytnego świata gotowa jest przeć naprzód, by ponieść sztandar rewolucji aż do brzegu Atlantyku. Armia Czerwona, czyli blisko cztery miliony żołnierzy, kilkadziesiąt tysięcy samolotów, czołgów, pojazdów pancernych i dział. Naprzeciw czerwonym oddziałom stają jednak znakomicie przygotowane szwadrony czołgów 7TP, wspierane przez Hurricane’y z biało-czerwoną szachownicą. Czy tym razem to Związek Radziecki będzie potrzebował swojego cudu?

Seria Armagedon

Jednym z najbardziej rozwiniętych cykli Vladimira Wolffa jest seria „Armagedon”. Składa się na nią pięć książek – „Metalowa burza”, „Hydra”, „Trzecia siła”, „Punkt zwrotny” i „Rozpoznanie bojem”. Choć na kartach powieści występują bohaterowie znani z takich książek Wolffa, jak „Tropiciel”, „Bractwo Nieśmiertelnych” czy „Cień proroka”, to książka „Metalowa burza” autor otwiera zupełnie nowy cykl. Zaczyna się od ataku zabójczego wirusa na Amerykę. Epidemia wymyka się wszystkim spod kontroli. W tym samym czasie w posadach drży Rosja, a sen o jedności Europy dawno się zakończył. Na dodatek Turcja postanawia dołączyć się do fanatycznych islamistów i kroczy ramię w ramię z terrorystami z ISIS na zupełnie nowym froncie. Polska pozostaje jednym z niewielu krajów, które mogą sprostać nowym wyzwaniom.

Pierwsze starcie

W wydanej nakładem Wydawnictwa WarBook serii „Pierwsze starcie” Wolff opisuje tym razem inwazję z kosmosu. To konflikt, który musiał kiedyś nastąpić, a jednak nikt nie był na niego gotowy. Brutalna wojna, w której ludzkość musiała zderzyć się z nieznaną do tej pory technologią, niemal całkowicie zdziesiątkowała planetę. Ludzkość stoi na granicy zagłady. Na szczęście są polscy komandosi, którzy będą walczyć do ostatniej kropli krwi. W skład cyklu wchodzą cztery tomy. Do tego fabuła jednej dodatkowej powieści rozgrywa się chronologicznie między akcją przedstawioną w tomie trzecim i czwartym. Do tej pory w skład serii wchodzą książki „Pierwsze starcie”, „Władcy Chaosu”, „Bramy światów”, „Pierwsza krew” i „Ostateczne starcie”.

Cykl książek z Mattem Pulaskim

Vladimir Wolff jest również autorem czterotomowego cyklu, którego głównym bohaterem jest Matt Pulaski. Po raz kolejny do czynienia mamy z konfliktem polsko-rosyjskim. W stolicy Federacji dochodzi do brutalnego morderstwa. Ofiarą pada ważny polski dyplomata. Rosyjskie i polskie służby specjalne prowadzą śledztwo, które jednak wiedzie donikąd. Do stolicy Polski przybywa przybrany brat zamordowanego. To owiany złą sławą amerykański żołnierz. Opiekę nad nim będzie sprawować młoda funkcjonariuszka polskiego kontrwywiadu. Co ciekawe, w „Tropicielu”, pierwszym tomie cyklu, Wolff w dużej mierze opiera się na jednej z legend PRL-u. Przedstawia niepokojąco wiarygodny scenariusz wydarzeń, które skazany został na zapomnienie przez KGB i polskie służby. Oprócz „Tropiciela” w skład cyklu wchodzą: „Bractwo Nieśmiertelnych”, „Cień Proroka” i „Trzecia rewolucja”.

Książki Vladimira Wolffa na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Vladimira Wolffa w formie ebooka, audiobooka i papierowej. Dostępne są takie tytuły jak „Trzecia rewolucja”, „Bractwo Nieśmiertelnych”, „Doktryna Wolffa”, „Tygrys i smok”, „Ostateczne starcie”, „Zasady gry”, „Pierwsza krew”, „Nie czyń drugiemu”, „Bramy światów”, „Władcy chaosu”, „Rozpoznanie bojem”, „Pierwsze starcie”, „Łódź Charona”, „Punkt zwrotny”, „Trzecia siła”, „Minuta przed północą”, „HYDRA”, „Czas odkupienia”, „Piaski Armagedonu”, „Stalowa kurtyna”, „Kryptonim burza”, „Metalowa burza”, „Cień proroka”, „Tropiciel”, „Operacja pętla”. Książki Vladimira Wolffa w formie audiobooka czytają m.in. Leszek Filipowicz, Roch Siemianowski, Jakub Wieczorek.

Co znajdziesz w kategorii: Filozofia

Jacy są klasycy filozofii?

Filozofia wielu z nas kojarzyć się może przede wszystkim z najbardziej znanymi nazwiskami klasyków tej dziedziny wiedzy oraz gatunku literackiego. Wśród takich podstaw z pewnością znajduje się “Państwo” czy “Uczta” Platona, “Rozmyślania” Marka Aureliusza, “Suma logiczna” Williama Ockhama lub “Tako rzecze Zaratustra” Fryderyka Nietzschego. Te i wiele innych klasycznych pozycji filozoficznych czeka na Was na Woblink jako ebooki w formatach epub, mobi lub pdf. Dzięki tym myślicielom i ich osiągnięciom możemy zagłębiać się w rozważania o istocie świata, życia i rzeczywistości, w jakiej przyszło nam funkcjonować. Osobom pragnącym znaleźć odpowiedź na najważniejsze pytania polecamy sięgnąć chociażby po “Erystykę, czyli sztukę prowadzenia sporów” lub “O wolności ludzkiej woli” Artura Schopenhauera. Osobom poszukującym nieco innego spojrzenia, a przy tym nieprzeciętnej dawki humoru spodoba się z pewnością “Kubuś fatalista i jego pan”, dzieło Denisa Diderota. Uznawane jest ono za pierwszą powieść filozoficzną, w której filozof przedstawia swoje idee, światopogląd oraz spostrzeżenia dotyczące rzeczywistości w przystępnej formie. Do klasyki filozofii weszło już także inne nieoczywiste dzieło, “Świat Zofii” Josteina Gaardera. Choć napisana zostało przede wszystkim dla córki autora, stało się międzynarodowym bestsellerem. Łączy w sobie elementy powieści sensacyjnej czy romansu z wprowadzeniem w świat filozofii. Wraz z bohaterami kroczymy przez historię, poznając Sokratesa, Platona, Tomasza z Akwinu, Barucha Spinozę, Blaise’a Pascala czy Sigmunda Freuda. “Świat Zofii” to świetna odpowiedź na pytanie: jak poznać historię filozofii? Zarówno tą powieść, jak również książki autorstwa myślicieli, których poglądy przybliża, znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, ebooki oraz audiobooki.

Od jakich książek filozoficznych zacząć?

Jakie jeszcze książki, oprócz “Świata Zofii”, można polecić początkującym filozofom? Na szczęście takich pozycji jest niemało! W Polsce jednym z najbardziej klasycznych opracowań są dzieła Władysława Tatarkiewicza - jego “Historia filozofii. Tom 1”,  “Historia filozofii. Tom 2” oraz  “Historia filozofii. Tom 3”, jak również “Historia estetyki. Tom 1”, “Historia estetyki. Tom 2” i “Historia estetyki. Tom 3”. W filozofię nauki pomaga nam wejść chociażby Tadeusz Pabjan w swojej książce “Odczytywanie sensu. Wstęp do filozofii nauki”. Ciekawą pozycją jest “Rok z filozofami” - krótkie teksty najważniejszych myślicieli zebrane tak, by na każdy dzień roku zaoferować skondensowane rozważania dotyczące najważniejszych elementów ludzkiego życia. Książka ta, zgodnie z tytułem, podzielona jest na cztery główne części, zgodnie z porami roku, i stara się odpowiedzieć na pytania, czym dla filozofów była miłość, przyjaźń, szczęście, nadzieja? Jeżeli nie macie zbyt wiele czasu na zgłębianie długich prac pełnych niełatwych myśli, mamy rozwiązanie! “Filozofia dla zabieganych” Johnny’ego Thomsona będzie dla Was idealna. To książka pełna krótkich, ilustrowanych piktogramami rozdziałów, w których autor w przystępny sposób przeprowadza czytelnika przez świat najważniejszych idei oraz ich autorów od starożytności aż po współczesność. Z kolei Paul Kleinman w swoim dziele “Filozofia. Przewodnik dla lubiących rozkminiać bez bólu” w bardzo angażujący sposób opowiada o filozofii od Arystotelesa do Heideggera, od wolnej woli po metafizykę. Pełen ciekawostek, ilustracji oraz zagadek przewodnik sprawia, że z dużą łatwością możemy zagłębić się w tą trudną, a jakże ważną dziedzinę, jaką jest filozofia. Wszystkie te filozoficzne ebooki czekają na Was na Woblink w formatach epub, mobi lub pdf.


Jakie ebooki o filozofii warto przeczytać?

Po jakie jeszcze inne dzieła filozoficzne warto sięgnąć? Możliwości są ogromne! Obok klasyków filozofii czy etyki znajdziemy tu także takie być może nieco niespodziewane nazwisko jak Umberto Eco. Znany jest on zapewne głównie jako włoski powieściopisarz, autor chociażby “Imienia róży” czy “Baudolino”, uważanego zresztą za powieść filozoficzną. Jego rozważania często jednak obejmowały także kluczowe dla filozofii zagadnienia sensu życia, a przede wszystkim natury człowieka. Z licznych książek autorstwa Umberto Eco polecamy zwłaszcza “Na ramionach olbrzymów”, a także napisane wspólnie z Carlo Marią Martinim “W co wierzy ten, kto nie wierzy?”. Wśród polskich myślicieli polecamy zwłaszcza dzieła Leszka Kołakowskiego - jego “Mini wykłady o maxi sprawach” to świetna, skondensowana pigułka cennych myśli o kwestiach, które trapią każdego człowieka bez wyjątku. Ksiądz Michał Heller, choć jest przede wszystkim znanym fizykiem, stworzył także liczne teksty filozoficzne. Sięgnijcie po “Wykład, który wstrząsnął światem”, “Szkice z filozofii głupoty” lub “Elementy filozofii przyrody”. Historyk idei i filozof polityki Marcin Król w swoim eseju “Do nielicznego grona szczęśliwych” pisze o współczesności, blaskach i cieniach demokracji, a także zaletach rewolucji. A może chcecie naprawić swoje życie? “Cztery tysiące tygodni” Oliviera Burkemana jest właśnie dla Was! Z jej pomocą podejmijcie próbę odzyskania wewnętrznego spokoju i pełnego wykorzystania danego ludziom czasu. By pogłębić swoją wiedzę o medytacji, sięgnijcie po “Mądrość buddyjskiego mnicha. Od świadomej medytacji po eliminację niepokoju i gonitwy myśli” Ajahna Brahma. Rozważania dotyczące ważnej współcześnie kwestii płci podejmuje chociażby Marzena Adamiak w swoim dziele “Przeżywając płeć. Doświadczenie na styku feminizmu, poststrukturalizmu i fenomenologii”. Choć filozofia może się czasem wydawać abstrakcyjną i odległą dziedziną, porusza wiele codziennych i życiowych kwestii bliskich każdemu człowiekowi. Warto sięgać więc po te rozmyślania - wiele z nich znajdziecie na Woblink jako audiobooki, książki papierowe lub ebooki (w formatach epub, mobi lub pdf).

Najlepsze ebooki o filozofii i etyce na Woblink

Jedną z popularnych pozycji niezaliczanych stricte do filozofii, zawierających jednak istotne rozważania o życiu i świecie, jest “Walden, czyli życie w lesie” Henry’ego Davida Thoreau. Przez wielu książka ta uznawana jest za arcydzieło literatury amerykańskiej. To zapis eksperymentu Thoreau, który przez ponad dwa lata samotnie mieszkał nad stawem Walden w stanie Massachusetts. Eseje zachwalające zalety prostego, surowego, zgodnego z naturą życia stały się ważnym głosem dla wielu ekologów i entuzjastów funkcjonowania w bliskim kontakcie z przyrodą. Rozważania związane z etyką postępowania względem wszystkich istot żywych wypełniają także karty “Statusu moralnego” Mary Anne Warren. Jacek Dobrowolski zastanawia się nad współczesnym projektem emancypacyjnym człowieka w swoim dziele “Niewolnicy i panowie. Sześć i pół eseju z antropologii i filozofii społecznej świata”. Z kolei Kazimierz Szewczyk skupia się na zagadnieniach bioetycznych rozumianych jako etyka systemów opieki zdrowotnej w społeczeństwach demokratycznych w swoich dwóch książkach: “Bioetyka, t. 1. Medycyna na granicach życia” oraz “Bioetyka, t. 2. Pacjent w systemie opieki zdrowotnej”. Te i wiele innych pozycji z zakresu filozofii oraz etyki znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, audiobooki oraz ebooki (epub, mobi, pdf). Nie czekajcie, czas zgłębić tajemnicę istnienia!