Vladimir Wolff II wojna światowa - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Vladimir Wolff II wojna światowa - książki, ebooki i audiobooki

Vladimir Wolff to pisarz od zawsze związany z Pomorzem Zachodnim. Jest autorem wielu powieści sensacyjnych i fantastycznych. Specjalizuje się w tworzeniu historii alternatywnych. Ukończył studia historyczne i zarówno z wykształcenia, jak i hobbystycznie zajmuje się głównie dziejami Niemiec i Rosji. Autor postanowił wykorzystać swoje pasje i doświadczenie oraz brak we współczesnej polskiej literaturze książek o charakterze politycznym i militarnym.

Cykle literackie Vladimira Wolffa

Wolff jest autorem kilku cykli literackich. Pierwszym z nich jest „Stalowa kurtyna”, na którą obecnie składa się sześć książek – „Stalowa kurtyna”, „Czerwona apokalipsa”, „Piaski armagedonu”, „Północny sztorm”, „Horyzont zdarzeń” i „Doktryna Wolffa”. Cykl rozpoczyna się od akcji „Zachód 2009”, zakrojonych na ogromną skalę manewrów wojskowych na Białorusi. Działania wschodnich wojsk stały się początkiem inwazji na Polskę. Trudna sytuacja polskich wojsk, całkowicie zaskoczonych atakiem, stawia armię w równie ciężkim położeniu, jak wojska hetmana Żółkiewskiego pod Kłuszynem w 1610 roku. Wolff snuje alternatywną wersję historii, w której Polska staje w obliczu konfliktu zbrojnego rodem z map zimnowojennych strategów.

Kolejny ważny cykl w dorobku Wolffa to „Odległe rubieże”, który składa się z trzech części. Dwie, „Kryptonim Burza” i „Operację Pętla”, napisał Wolff, natomiast trzeci, „Szturm straceńców”, napisał Piotr Langenfeld. To kolejny przykład historii alternatywnej w dorobku pisarza. W przedstawionym w powieści świecie w 1939 roku nie doszło do wybuchu II wojny światowej. Konflikt rozpoczął się w 1941 roku od inwazji Związku Radzieckiego na Polskę. Największa armia nowożytnego świata gotowa jest przeć naprzód, by ponieść sztandar rewolucji aż do brzegu Atlantyku. Armia Czerwona, czyli blisko cztery miliony żołnierzy, kilkadziesiąt tysięcy samolotów, czołgów, pojazdów pancernych i dział. Naprzeciw czerwonym oddziałom stają jednak znakomicie przygotowane szwadrony czołgów 7TP, wspierane przez Hurricane’y z biało-czerwoną szachownicą. Czy tym razem to Związek Radziecki będzie potrzebował swojego cudu?

Seria Armagedon

Jednym z najbardziej rozwiniętych cykli Vladimira Wolffa jest seria „Armagedon”. Składa się na nią pięć książek – „Metalowa burza”, „Hydra”, „Trzecia siła”, „Punkt zwrotny” i „Rozpoznanie bojem”. Choć na kartach powieści występują bohaterowie znani z takich książek Wolffa, jak „Tropiciel”, „Bractwo Nieśmiertelnych” czy „Cień proroka”, to książka „Metalowa burza” autor otwiera zupełnie nowy cykl. Zaczyna się od ataku zabójczego wirusa na Amerykę. Epidemia wymyka się wszystkim spod kontroli. W tym samym czasie w posadach drży Rosja, a sen o jedności Europy dawno się zakończył. Na dodatek Turcja postanawia dołączyć się do fanatycznych islamistów i kroczy ramię w ramię z terrorystami z ISIS na zupełnie nowym froncie. Polska pozostaje jednym z niewielu krajów, które mogą sprostać nowym wyzwaniom.

Pierwsze starcie

W wydanej nakładem Wydawnictwa WarBook serii „Pierwsze starcie” Wolff opisuje tym razem inwazję z kosmosu. To konflikt, który musiał kiedyś nastąpić, a jednak nikt nie był na niego gotowy. Brutalna wojna, w której ludzkość musiała zderzyć się z nieznaną do tej pory technologią, niemal całkowicie zdziesiątkowała planetę. Ludzkość stoi na granicy zagłady. Na szczęście są polscy komandosi, którzy będą walczyć do ostatniej kropli krwi. W skład cyklu wchodzą cztery tomy. Do tego fabuła jednej dodatkowej powieści rozgrywa się chronologicznie między akcją przedstawioną w tomie trzecim i czwartym. Do tej pory w skład serii wchodzą książki „Pierwsze starcie”, „Władcy Chaosu”, „Bramy światów”, „Pierwsza krew” i „Ostateczne starcie”.

Cykl książek z Mattem Pulaskim

Vladimir Wolff jest również autorem czterotomowego cyklu, którego głównym bohaterem jest Matt Pulaski. Po raz kolejny do czynienia mamy z konfliktem polsko-rosyjskim. W stolicy Federacji dochodzi do brutalnego morderstwa. Ofiarą pada ważny polski dyplomata. Rosyjskie i polskie służby specjalne prowadzą śledztwo, które jednak wiedzie donikąd. Do stolicy Polski przybywa przybrany brat zamordowanego. To owiany złą sławą amerykański żołnierz. Opiekę nad nim będzie sprawować młoda funkcjonariuszka polskiego kontrwywiadu. Co ciekawe, w „Tropicielu”, pierwszym tomie cyklu, Wolff w dużej mierze opiera się na jednej z legend PRL-u. Przedstawia niepokojąco wiarygodny scenariusz wydarzeń, które skazany został na zapomnienie przez KGB i polskie służby. Oprócz „Tropiciela” w skład cyklu wchodzą: „Bractwo Nieśmiertelnych”, „Cień Proroka” i „Trzecia rewolucja”.

Książki Vladimira Wolffa na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Vladimira Wolffa w formie ebooka, audiobooka i papierowej. Dostępne są takie tytuły jak „Trzecia rewolucja”, „Bractwo Nieśmiertelnych”, „Doktryna Wolffa”, „Tygrys i smok”, „Ostateczne starcie”, „Zasady gry”, „Pierwsza krew”, „Nie czyń drugiemu”, „Bramy światów”, „Władcy chaosu”, „Rozpoznanie bojem”, „Pierwsze starcie”, „Łódź Charona”, „Punkt zwrotny”, „Trzecia siła”, „Minuta przed północą”, „HYDRA”, „Czas odkupienia”, „Piaski Armagedonu”, „Stalowa kurtyna”, „Kryptonim burza”, „Metalowa burza”, „Cień proroka”, „Tropiciel”, „Operacja pętla”. Książki Vladimira Wolffa w formie audiobooka czytają m.in. Leszek Filipowicz, Roch Siemianowski, Jakub Wieczorek.

Co znajdziesz w kategorii: II wojna światowa

II wojna światowa - największy konflikt XX wieku

II wojna światowa pozostaje jednym z najbardziej bolesnych i krwawych wydarzeń w historii XX wieku. Jej wspomnienie wciąż jest żywe, a liczne opracowania odkrywają nowe wymiary tego, co działo się w latach 1939-1945. Poświęcone II wojnie światowej książki opowiadają o różnych jej aspektach - polityce, militariach, przebiegu czy ważnych postaciach, także tych zapomnianych lub wcześniej nieznanych. Jedną z najpopularniejszych książek historycznych o II wojnie światowej jest dzieło autorstwa znanego historyka, Timothy’ego Snydera, “Skrwawione ziemie. Europa między Hitlerem a Stalinem”. Amerykanin opisuje dzieje ludzi zamieszkujących tereny obecnej Polski, Ukrainy, Białorusi, krajów bałtyckich oraz zachodniej części Rosji, którzy stali się aktorami w teatrze działań dwóch dyktatorów. Nad historią tych krwawych sześciu lat pochyla się także Norman Davies. Jego “Europa walczy. 1939-1945” to monumentalny efekt projektu przedstawienia możliwie jak największej ilości aspektów II wojny światowej w Europie w jednym tomie. Dzięki temu otrzymujemy jedyną w swoim rodzaju panoramę historii kontynentu w tym okresie. Davies nie skupia się na jednym konkretnym wojennym zagadnieniu, lecz przedstawia całościową perspektywę konfliktu. Nad kryzysem i serią decyzji, która ostatecznie doprowadziła do wojny, pochyla się Piotr M. Majewski w książce “Kiedy wybuchnie wojna? 1938. Studium kryzysu”. Te i wiele innych cennych książek historycznych opowiadających o II wojnie światowej czeka na Was na Woblink jako książki papierowe, audiobooki oraz ebooki w formatach epub, mobi lub pdf.

Książki o II wojnie światowej w Polsce

Wiele znanych i przez wiele lat zapomnianych historii z II wojny światowej wydarzyło się w Polsce. Jednym z najbardziej znaczących dla samych Polaków wydarzeń było Powstanie Warszawskie. Temu wyjątkowemu zrywowi z 1944 roku poświęcona jest inna książka Normana Daviesa, “Powstanie 44”. Brytyjski historyk analizuje je w kontekście zdarzeń od 1939 do 1956 roku, a przy tym uwzględnia bezpośrednie świadectwa uczestników i uczestniczek, przez co staje się nie tylko rzetelnym, ale także poruszającym opracowaniem tego niełatwego tematu. O powstańcach opowiada także Magda Łucyan w reportażu “Powstańcy. Ostatni świadkowie walczącej Warszawy. Prawdziwe historie”. Autorka oddała głos ostatnim żyjącym świadkom powstania, by mogli własnymi słowami opowiedzieć, dlaczego poszli walczyć, jakie były piękne chwile w tym czasie, a jakie tragedie, jakie ich spotkały. A nade wszystko - jak teraz oceniają tamte decyzje i co chcieliby przekazać następnym pokoleniom? Ta książka to jedna z najlepszych współczesnych odpowiedzi na pytanie, jak znaleźć ciekawe pamiętniki i wspomnienia z II wojny światowej. Inną niełatwą, ale cenną książką tego typu jest dzieło Patrycji Dołowy zatytułowane “Wrócę, gdy będziesz spała. Rozmowy z dziećmi Holocaustu”. Dołowy zebrała w niej historie żydowskich matek, które dla ratowania swoich dzieci musiały dokonać tragicznych wyborów. Przybranych matek, które nie zawsze potrafiły rozstać się z ocalonymi dziećmi. A także samych dzieci, które często już na zawsze pozostały rozdarte pomiędzy dwiema rodzinami, tożsamościami, wdzięcznością i żalem.

Najlepsze książki historyczne o II wojnie światowej

Książki poświęcone II wojnie światowej obejmują wiele różnych jej aspektów. Znajdziecie tu między innymi książki o powstaniu warszawskim, czy książki o obozach koncentracyjnych. Niektóre skupiają się na pojedynczych wydarzeniach. Jedną z nich jest “Leningrad. Tragedia oblężonego miasta 1941-1944” Anny Reid, w której autorka oddaje głos mieszkańcom ocalałym z piekła głodu i chorób, jakie wywołało oblężenie miasta. Wiele autorów i autorek książek o II wojnie światowej porusza w nich temat zapomnianych grup i osób, o których wcześniej nie mówiło się wcale lub niewiele. Monika Sznajderman i Sylwia Chutnik oddają głos zagubionym dotychczas w większości w relacjach dziewczynom, towarzyszkom walki, młodszym i starszym kobietom. “Kwestia charakteru. Bojowniczki z getta warszawskiego” to próba odzyskania pamięci o tych wyjątkowych osobach. Joanna Ostrowska pochyla się nad innymi zagadnieniami społecznymi. W “Oni. Homoseksualiści w czasie II wojny światowej” stara się uzupełnić ogromną lukę wiedzy o osobach nieheteronormatywnych, które żyły, umierały i walczyły w tym konflikcie. Z kolei Jakub Gołębiowski skupia się na dzieciach urodzonych z powodu wojny, których pochodzenie przez lata ukrywane było przez matki, opiekunów oraz polski system. “Niedopowiedziane biografie. Polskie dzieci urodzone z powodu wojny”, a także wiele innych fascynujących i ważnych książek historycznych o II wojnie światowej znajdziecie na Woblink jako książki papierowe, audiobooki lub ebooki (epub, mobi, pdf).