Vladimir Wolff Komiks i książka graficzna - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Vladimir Wolff Komiks i książka graficzna - książki, ebooki i audiobooki

Vladimir Wolff to pisarz od zawsze związany z Pomorzem Zachodnim. Jest autorem wielu powieści sensacyjnych i fantastycznych. Specjalizuje się w tworzeniu historii alternatywnych. Ukończył studia historyczne i zarówno z wykształcenia, jak i hobbystycznie zajmuje się głównie dziejami Niemiec i Rosji. Autor postanowił wykorzystać swoje pasje i doświadczenie oraz brak we współczesnej polskiej literaturze książek o charakterze politycznym i militarnym.

Cykle literackie Vladimira Wolffa

Wolff jest autorem kilku cykli literackich. Pierwszym z nich jest „Stalowa kurtyna”, na którą obecnie składa się sześć książek – „Stalowa kurtyna”, „Czerwona apokalipsa”, „Piaski armagedonu”, „Północny sztorm”, „Horyzont zdarzeń” i „Doktryna Wolffa”. Cykl rozpoczyna się od akcji „Zachód 2009”, zakrojonych na ogromną skalę manewrów wojskowych na Białorusi. Działania wschodnich wojsk stały się początkiem inwazji na Polskę. Trudna sytuacja polskich wojsk, całkowicie zaskoczonych atakiem, stawia armię w równie ciężkim położeniu, jak wojska hetmana Żółkiewskiego pod Kłuszynem w 1610 roku. Wolff snuje alternatywną wersję historii, w której Polska staje w obliczu konfliktu zbrojnego rodem z map zimnowojennych strategów.

Kolejny ważny cykl w dorobku Wolffa to „Odległe rubieże”, który składa się z trzech części. Dwie, „Kryptonim Burza” i „Operację Pętla”, napisał Wolff, natomiast trzeci, „Szturm straceńców”, napisał Piotr Langenfeld. To kolejny przykład historii alternatywnej w dorobku pisarza. W przedstawionym w powieści świecie w 1939 roku nie doszło do wybuchu II wojny światowej. Konflikt rozpoczął się w 1941 roku od inwazji Związku Radzieckiego na Polskę. Największa armia nowożytnego świata gotowa jest przeć naprzód, by ponieść sztandar rewolucji aż do brzegu Atlantyku. Armia Czerwona, czyli blisko cztery miliony żołnierzy, kilkadziesiąt tysięcy samolotów, czołgów, pojazdów pancernych i dział. Naprzeciw czerwonym oddziałom stają jednak znakomicie przygotowane szwadrony czołgów 7TP, wspierane przez Hurricane’y z biało-czerwoną szachownicą. Czy tym razem to Związek Radziecki będzie potrzebował swojego cudu?

Seria Armagedon

Jednym z najbardziej rozwiniętych cykli Vladimira Wolffa jest seria „Armagedon”. Składa się na nią pięć książek – „Metalowa burza”, „Hydra”, „Trzecia siła”, „Punkt zwrotny” i „Rozpoznanie bojem”. Choć na kartach powieści występują bohaterowie znani z takich książek Wolffa, jak „Tropiciel”, „Bractwo Nieśmiertelnych” czy „Cień proroka”, to książka „Metalowa burza” autor otwiera zupełnie nowy cykl. Zaczyna się od ataku zabójczego wirusa na Amerykę. Epidemia wymyka się wszystkim spod kontroli. W tym samym czasie w posadach drży Rosja, a sen o jedności Europy dawno się zakończył. Na dodatek Turcja postanawia dołączyć się do fanatycznych islamistów i kroczy ramię w ramię z terrorystami z ISIS na zupełnie nowym froncie. Polska pozostaje jednym z niewielu krajów, które mogą sprostać nowym wyzwaniom.

Pierwsze starcie

W wydanej nakładem Wydawnictwa WarBook serii „Pierwsze starcie” Wolff opisuje tym razem inwazję z kosmosu. To konflikt, który musiał kiedyś nastąpić, a jednak nikt nie był na niego gotowy. Brutalna wojna, w której ludzkość musiała zderzyć się z nieznaną do tej pory technologią, niemal całkowicie zdziesiątkowała planetę. Ludzkość stoi na granicy zagłady. Na szczęście są polscy komandosi, którzy będą walczyć do ostatniej kropli krwi. W skład cyklu wchodzą cztery tomy. Do tego fabuła jednej dodatkowej powieści rozgrywa się chronologicznie między akcją przedstawioną w tomie trzecim i czwartym. Do tej pory w skład serii wchodzą książki „Pierwsze starcie”, „Władcy Chaosu”, „Bramy światów”, „Pierwsza krew” i „Ostateczne starcie”.

Cykl książek z Mattem Pulaskim

Vladimir Wolff jest również autorem czterotomowego cyklu, którego głównym bohaterem jest Matt Pulaski. Po raz kolejny do czynienia mamy z konfliktem polsko-rosyjskim. W stolicy Federacji dochodzi do brutalnego morderstwa. Ofiarą pada ważny polski dyplomata. Rosyjskie i polskie służby specjalne prowadzą śledztwo, które jednak wiedzie donikąd. Do stolicy Polski przybywa przybrany brat zamordowanego. To owiany złą sławą amerykański żołnierz. Opiekę nad nim będzie sprawować młoda funkcjonariuszka polskiego kontrwywiadu. Co ciekawe, w „Tropicielu”, pierwszym tomie cyklu, Wolff w dużej mierze opiera się na jednej z legend PRL-u. Przedstawia niepokojąco wiarygodny scenariusz wydarzeń, które skazany został na zapomnienie przez KGB i polskie służby. Oprócz „Tropiciela” w skład cyklu wchodzą: „Bractwo Nieśmiertelnych”, „Cień Proroka” i „Trzecia rewolucja”.

Książki Vladimira Wolffa na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Vladimira Wolffa w formie ebooka, audiobooka i papierowej. Dostępne są takie tytuły jak „Trzecia rewolucja”, „Bractwo Nieśmiertelnych”, „Doktryna Wolffa”, „Tygrys i smok”, „Ostateczne starcie”, „Zasady gry”, „Pierwsza krew”, „Nie czyń drugiemu”, „Bramy światów”, „Władcy chaosu”, „Rozpoznanie bojem”, „Pierwsze starcie”, „Łódź Charona”, „Punkt zwrotny”, „Trzecia siła”, „Minuta przed północą”, „HYDRA”, „Czas odkupienia”, „Piaski Armagedonu”, „Stalowa kurtyna”, „Kryptonim burza”, „Metalowa burza”, „Cień proroka”, „Tropiciel”, „Operacja pętla”. Książki Vladimira Wolffa w formie audiobooka czytają m.in. Leszek Filipowicz, Roch Siemianowski, Jakub Wieczorek.

Co znajdziesz w kategorii: Komiks i książka graficzna

Komiks jest historią opowiadaną za pomocą obrazków, które często zostają uzupełnione tekstami wypowiadanymi przez postacie bądź narratora znajdującymi się w dymku. Większość komiksów cechuje sekwencyjność. Komiksy są wydawane w formie osobnych zeszytów, w prasie oraz w internecie. Takie utwory są przeważnie uważane za wytwór popkultury, jednak definicja komiksu nie jest jednoznaczna – zamknięcie ich w sztywnych ramach gatunkowych jest właściwie niemożliwe. Komiksem będzie zarówno historyjka obrazkowa umieszczona w gazecie, jak i skomplikowana powieść graficzna podejmująca ważne, trudne czy kontrowersyjne tematy. Z tego względu w kategorii „Komiks i książka graficzna” znajdują się zarówno powieści graficzne „Maus” Arta Spiegelmana i „Drugie pokolenie. Czego nie powiedziałem mojemu ojcu” Michela Kichki skupione na temacie zagłady Żydów i życiu jako dziecko rodzica ocalałego z Holokaustu, jak i klasyczne polskie komiksy dla młodszych czytelników. Warto zwrócić uwagę na komiksową serię „Kajko i Kokosz” Janusza Christy, której fabuła łączy w sobie elementy magii, interesujących przygód i dobrego humoru. Komiks powstał w latach 70. i 80. XX wieku – był wizytówką czasopisma „Świat Młodych”. Cykl „Kajko i Kokosz” został wznowiony w 2003 roku przez Egmont Polska, a dzięki reedycji wszystkie części komiksu były po raz pierwszy dostępne w kolorze. W kategorii zawierającej komiksy oraz książki graficzne nie zabrakło klasycznych historii o superbohaterach, takich jak Spiderman, Batman, Deadpool, Thor, Daredevil, Wonder Woman, Catwoman, postmodernistycznych utworów komiksowych, np. „Fight Club” Chucka Palahniuka, a także znanych i lubianych „Żywych Trupów”, „Tank Girl” czy „Paper Girls”. Znajdują się tutaj także komiksy dla dzieci –„Tytus, Romek i A’tomek” Henryka Jerzego Chmielewskiego, komiksowa wersja „Muminków” Tove Jansson i wiele więcej.