Walter Isaacson Książki - oprawa pocket

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Walter Isaacson Książki - oprawa pocket

Walter Isaacson to amerykański pisarz, dziennikarz i były korespondent polityczny. Jest autorem biografii Steve’a Jobsa, Alberta Einsteina, Benjamina Franklina, Henry’ego Kissingera i Leonarda da Vinci. W przeszłości sprawował funkcję przewodniczącego telewizji CNN. Był też redaktorem czasopisma „Time”.

Biografie Waltera Isaacsona

Największą pasją Waltera Isaacsona są ludzkie biografie. Autor ma już na swoim koncie 8 książek biograficznych. Ich bohaterami są ludzie, którzy wpłynęli na losy świata. Pierwsza z nich, „The Wise Men: Six Friends and the World They Made”, ukazała się w 1986 roku. Jest to opowieść o sześciu przyjaciołach politykach, którzy w okresie zimnej wojny pracowali nad strategią polityczną Stanów Zjednoczonych, współtworzyli koncepcję NATO, Banku Światowego i Planu Marshalla. Ponadto byli doradcami kilku amerykańskich prezydentów – od Franklina D. Roosevelta do Lyndona Johnsona. Mężczyźni, których opisał Isaacson, to Dean Acheson, Charles E. Bohlen, W. Averell Harriman, George F. Kennan, Robert A. Lovett i John J. McCloy.

Następnie Isaacson wziął na warsztat Henry’ego Kissingera (1992), Benjamina Franklina (2003) i Alberta Einsteina (2007). Kolejną książką Isaacsona był zbiór esejów o charyzmatycznych myślicielach, przywódcach i aktorach. W “American Sketches” przeczytamy zatem o Ronaldzie Reaganie, Hillary Clinton, Billu Gatesie czy Woodym Allenie.

Największą popularność Isaacsonowi przyniosła jednak książka wydana w 2011 roku – monumentalna biografia Steve’a Jobsa. Książka miała swoją premierę 19 dni po śmierci założyciela Apple’a i znalazła się na liście książek roku magazynu „Time”.

Trzy lata później ukazała się kolejna książka Isaacsona pt. „Innowatorzy”. Jest to opowieść o ludziach, którzy wymyślili komputery i internet. Isaacson pisze tu nie tylko o cyfrowej rewolucji, ale również o umiejętnościach i charyzmie, które posiadali tytułowi innowatorzy. W książce występują między innymi Alan Turing, John von Neuman, Doug Engelbart, Robert Noyce, Bill Gates, Steve Wozniak, Steve Jobs oraz Larry Page.

Najnowszą książką Isaacsona jest opasła, przeszło 800-stronicowa biografia Leonarda da Vinci. Isaacson precyzyjnie zrekonstruował życie jednego z najwybitniejszych i najbardziej wszechstronnych ludzi w historii. Dzięki dostępowi do archiwów, rękopisów i dzienników da Vinciego Isaacson miał szansę bardzo szczegółowo zagłębić się w świat renesansowego artysty, konstruktora, malarza, rzeźbiarza. A dzięki znakomitej linii narracyjnej biografię czyta się jak dobrą, trzymającą w napięciu powieść.

Ebooki, audiobooki i wersje papierowe książek Waltera Isaacsona znajdziecie na Woblink.com.

Co to jest książka?

Książka jest dokumentem piśmienniczym, obszernym zazwyczaj zapisem wszelkiej ludzkiej myśli. Występuje w postaci wielostronicowej publikacji o określonej liczbie stron i trwałym charakterze.

Postać dzisiejszej książki drukowanej ma formę kodeksu będącego zbiorem kartek połączonych grzbietem. Taki sposób utrwalania zapisu w momencie upowszechnienia pergaminu zastąpił wcześniejszą formę dokumentu piśmienniczego, jakim był zwój.

Według definicji Słownika języka polskiego PWN książka jest złożonym oraz oprawionym arkuszem papieru zadrukowanym tekstem o charakterze literackim, użytkowym bądź naukowym. Jednak współcześnie definicja ta powinna zostać poszerzona o książki elektroniczne będące cyfrowym odpowiednikiem tych drukowanych. Do książek elektronicznych zaliczane są zarówno ebooki, jak i audiobooki. Treść utrwaloną w formie elektronicznej można odczytać za pomocą odpowiedniego oprogramowania na laptopach, tabletach, smartfonach, a przede wszystkim na przeznaczonych do tego celu czytnikach.

E-książki odgrywają bardzo dużą rolę. Podjęty jakiś czas temu proces digitalizacji książek umożliwia dostęp do światowych zasobów wiedzy znacznie większej liczbie osób. Zbiory ksiąg to niepodważalne światowe dziedzictwo kultury, jednak ze względu na ograniczoną możliwość szybkiego dostępu do przechowywanych w księgozbiorach publikacji, a także brak możliwości jakiegokolwiek dostępu do dzieł o znacznej wartości historycznej proces digitalizacji daje szansę na udostępnianie światowych dzieł szerokiej masie odbiorców.