Wiesław Myśliwski Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka W środku jesteśmy baśnią. Mowy i rozmowy, Ebook | Wiesław Myśliwski

    Autoportret Mistrza Myśliwski pozostaje we współczesnej literaturze zjawiskiem wyjątkowym i zasługującym na najwyższą uwagę. Jego powieści, pisane bez pośpiechu, ignorujące literackie mody i rynkowe targowisko próżności, to w rzeczy samej pełne mądrości i dojrzałej wiedzy o życiu traktaty, przypowieści czy – jak pisano – filozoficzne eseje, które nie przestają równocześnie być fascynującymi narracjami, zachęcającymi do lektury wielokrotnej. Dla wszystkich, którzy chcieli...

Wiesław Myśliwski Pozostałe - książki, ebooki i audiobooki

Wiesław Myśliwski jest polskim powieściopisarzem, autorem siedmiu książek, dwukrotnym laureatem Nagrody Literackiej Nike. Od wielu lat związany jest z krakowskim Wydawnictwem Znak, w którym ukazały się trzy jego najnowsze powieści oraz wznowienia poprzednich dzieł.

Ponad pół wieku powieści Wiesława Myśliwskiego

Wiesław Myśliwski debiutował w 1967 roku powieścią „Nagi sad”. Jak często mówił w wywiadach, nigdy nie planował kariery pisarza. Cztery lata później ukazał się „Pałac”. Na następną książkę MyśliwskiegoKamień na kamieniu” trzeba było czekać aż 14 lat. W 1996 roku wydana została jego książka „Widnokrąg”. Trzy ostatnie powieści Myśliwskiego to „Ostatnie rozdanie” (2013) i znakomicie przyjęte „Ucho igielne” (2018).

Nurt chłopski

Na spotkaniach autorskich Myśliwski często pytany jest o styl, jaki reprezentuje. Najczęściej jego twórczość wpisuje się w nurt chłopski. Autor „Ucha igielnego” często pisze o wsi, z którą się utożsamia. Przez kilkanaście lat Myśliwski prowadził pismo „Regiony” poświęcone ratowaniu reliktów piśmienniczych chłopów. Dzięki opowieściom chłopów poznał bajki, legendy i przeróżne historie, którymi się inspirował.

Wyróżnienia Wiesława Myśliwskiego

Wiesław Myśliwski należy do grona najczęściej nagradzanych polskich pisarzy. Dwukrotnie otrzymał Nagrodę Literacką Nike ‒ w 1997 roku za powieść „Widnokrąg” i dziesięć lat później za „Traktat o łuskaniu fasoli”. W 2014 i 2019 roku otrzymał Nagrodę Literacką m. st. Warszawy. Na swoim koncie ma również Nagrodę Literacką Gdynia i Nagrodę Reymonta.

Myśliwski otrzymał też kilka wyróżnień państwowych. Wśród nich znajdują się Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski (wcześniej uhonorowany został Krzyżem Kawalerskim i Oficerskim), Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz tytuł honorowego obywatela Sandomierza.

Co znajdziesz w kategorii: Pozostałe

W kategorii „Pozostałe” odnaleźć możemy wszystkie publikacje, które należą do kategorii „Literatura”, ale nie można ich przyporządkować do żadnej z następujących podkategorii: „Fantastyka / Horror”, „Kryminał / Sensacja / Thriller”, „Literatura piękna”, „Poezja / Dramat”, „Powieść historyczna”, „Powieść obyczajowa”, „Romans / Erotyka”. Kategoria „Literatura” jest bardzo obszerna, a w jej ramy wchodzi wiele różnorakich gatunków i odmian gatunkowych rozróżnianych m.in. ze względu na podejmowaną tematykę, kompozycję dzieła czy też uczucia wywoływane u odbiorcy. Powieści przygodowe, przypowieści, mity, utwory o treści filozoficznej, estetycznej czy literacko-krytycznej to tylko niektóre z odmian gatunkowych, jakie możemy tu znaleźć. W kategorii „Pozostałe” pojawiają się również dzieła łączące w sobie kilka podgatunków literackich. W ofercie księgarni internetowej Woblink.com znajdują się więc utwory najznakomitszych polskich pisarzy, dla których zabawa i gra formą to codzienność i których książki w trakcie lektury okazują się być czymś zupełnie innym niż początkowo przypuszczano. W kategorii „Pozostałe” umieszczono również m.in. zapis przemówienia wygłoszonego przez J.K. Rowling dla absolwentów Uniwersytetu Harvarda pt. „Życie jest sztuką”, w którym autorka pisze o porażkach, problemach, najważniejszych wartościach w życiu i oczywiście o potędze wyobraźni, „Mitologię słowiańską” Jakuba Bobrowskiego i Mateusza Wrony, gdzie znaleźć możemy zbeletryzowane historie ze świata wierzeń pradawnych Słowian pisane w oparciu o najnowsze opracowania naukowe z dziedziny historii, religioznawstwa i językoznawstwa.