Wiesław Myśliwski Religia - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Wiesław Myśliwski Religia - książki, ebooki i audiobooki

Wiesław Myśliwski jest polskim powieściopisarzem, autorem siedmiu książek, dwukrotnym laureatem Nagrody Literackiej Nike. Od wielu lat związany jest z krakowskim Wydawnictwem Znak, w którym ukazały się trzy jego najnowsze powieści oraz wznowienia poprzednich dzieł.

Ponad pół wieku powieści Wiesława Myśliwskiego

Wiesław Myśliwski debiutował w 1967 roku powieścią „Nagi sad”. Jak często mówił w wywiadach, nigdy nie planował kariery pisarza. Cztery lata później ukazał się „Pałac”. Na następną książkę MyśliwskiegoKamień na kamieniu” trzeba było czekać aż 14 lat. W 1996 roku wydana została jego książka „Widnokrąg”. Trzy ostatnie powieści Myśliwskiego to „Ostatnie rozdanie” (2013) i znakomicie przyjęte „Ucho igielne” (2018).

Nurt chłopski

Na spotkaniach autorskich Myśliwski często pytany jest o styl, jaki reprezentuje. Najczęściej jego twórczość wpisuje się w nurt chłopski. Autor „Ucha igielnego” często pisze o wsi, z którą się utożsamia. Przez kilkanaście lat Myśliwski prowadził pismo „Regiony” poświęcone ratowaniu reliktów piśmienniczych chłopów. Dzięki opowieściom chłopów poznał bajki, legendy i przeróżne historie, którymi się inspirował.

Wyróżnienia Wiesława Myśliwskiego

Wiesław Myśliwski należy do grona najczęściej nagradzanych polskich pisarzy. Dwukrotnie otrzymał Nagrodę Literacką Nike ‒ w 1997 roku za powieść „Widnokrąg” i dziesięć lat później za „Traktat o łuskaniu fasoli”. W 2014 i 2019 roku otrzymał Nagrodę Literacką m. st. Warszawy. Na swoim koncie ma również Nagrodę Literacką Gdynia i Nagrodę Reymonta.

Myśliwski otrzymał też kilka wyróżnień państwowych. Wśród nich znajdują się Krzyż Komandorski Orderu Odrodzenia Polski (wcześniej uhonorowany został Krzyżem Kawalerskim i Oficerskim), Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”, Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz tytuł honorowego obywatela Sandomierza.

Co znajdziesz w kategorii: Religia

Książki z kategorii „Religia” dotyczą wierzeń i praktyk, a także sfery sacrum. Religia wyraża się w wierze, podejmowaniu określonych czynności religijnych, indywidualnej duchowości, a także we wspólnocie religijnej. Naukami poruszającymi temat religii i skupiającymi się na niej są między innymi teologia, filozofia religii, socjologia religii, a także psychologia religii. Na platformie Woblink.com znajdują się głównie pozycje poświęcone chrześcijaństwu, ale nie brakuje również publikacji z zakresu islamu, judaizmu, hinduizmu, buddyzmu, sikhizmu czy bahaizmu. W obręb kategorii „Religia” wchodzą również książki dotyczące mitologii greckiej, rzymskiej, słowiańskiej i wielu innych. Znajdziemy tutaj publikacje Jana Pawła II („Anioły”, „Jan Paweł II. Autobiografia”), papieża Franciszka („Bóg szuka nas na marginesie”, „Bóg jest młody”), księdza Józefa Tischnera („Drogi i bezdroża miłosierdzia”, „Nieszczęsny dar wolności”), księdza Jana Kaczkowskiego („Życie na pełnej petardzie, czyli wiara, polędwica, miłość”, „Dasz radę. Ostatnia rozmowa”) czy księdza Jana Twardowskiego („Tylko miłość się liczy”, „Życie jak różaniec”). W księgarni internetowej Woblink.com nie zabrakło też książek zmarłej mistyczki Alicji Lenczewskiej: „Świadectwo. Dziennik duchowy” i „Słowo pouczenia”, światowego bestsellera o chłopcu, który odwiedził niebo „Niebo istnieje… Naprawdę!” Todda Burpy, rozmowy siostry Angeli Musolesi z ojcem Gabrielem Amorthem „Egzorcysta Watykanu” czy „Wyznań” św. Augustyna. Znajdują się tu również takie pozycje jak „Ufność. Przeżywaj swoje życie otwarcie i spontanicznie” OSHO, „Wiara. Skarb ukryty w Bogu” Agaty Łucji Bazak, „Różaniec” abp. Grzegorza Rysia, „Modlitewnik” o. Leona Knabita, „Średniowieczne źródła do filozofii mesjanizmu” Władysława Horodyskiego, „U źródeł pobytu św. Piotra w Rzymie. Tradycja i krytyka historyczna” Kazimierza Zakrzewskiego, a także książki „Diabeł. Szkic monografii okultystycznej” Bolesława Wójcickiego.