Wiesław Romanowski Dom, Wnętrze, Ogród - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Wiesław Romanowski Dom, Wnętrze, Ogród - książki, ebooki i audiobooki

Wiesław Romanowski jest polskim dziennikarzem, publicystą, reportażystą, a także uczestnikiem działań opozycyjnych w okresie PRL. Współpracował w swojej karierze z Polskim Radiem, BBC, czasopismami „Wprost”, „Polityka”, „Rzeczpospolita”, czy „Dziennik Polski” w Londynie. Dla TVP1 i TVP2 Romanowski wyprodukował ponad 40 reportaży oraz 10 filmów dokumentalnych, poświęconych przede wszystkim tematom rosyjskim oraz ukraińskim.

Wiesław Romanowski – życiorys

Wiesław Włodzimierz Romanowski urodził się 18 sierpnia 1952 roku w Koszalinie. Ukończył studia w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. W okresie nauki tam był członkiem Zrzeszenia Studentów Polskich, a po 1977 roku członkiem Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej. W 1980 roku Romanowski został rzecznikiem prasowym Międzyzakładowego Komitetu Założycielskiego NSZZ „Solidarność” w Koszalinie, a później redaktorem naczelnym tygodnika „Sierpień 80”. Wiesław Romanowski był internowany w czasie stanu wojennego i przebywał w ośrodkach w Wierzchowie i Darłówku, skąd został zwolniony w kwietniu 1982 roku.

W okresie 1990-1992 Wiesław Romanowski był redaktorem naczelnym koszalińskiego oddziału Polskiego Radia, a potem był prywatnym producentem telewizyjnym oraz dziennikarzem niezależnym. Romanowski był także korespondentem TVP w Kijowie w latach 1998-2003. Po tym czasie został niezależnym reporterem, publicystą i konsultantem ds. Wschodu. W latach 2009-2011 Romanowski był wicedyrektorem Instytutu Polskiego w Mińsku, a obecnie pełni funkcję konsula w konsulacie generalnym w Grodnie na Białorusi.

Wiesław Romanowski – książka „Bandera”

W 2012 roku nakładem Wydawnictwa Demart ukazała się książka Wiesława Romanowskiego pt. „Bandera. Terrorysta z Galicji”. Opowiada ona historię Stepana Bandery, człowieka wywołującego skrajne opinie w kontaktach polsko-ukraińskich. Bandera był ukraińskim nacjonalistą, przywódcą OUN – UPA, dla wielu uosobieniem tego, co najgorsze w politycznym ekstremizmie, mordercą odpowiedzialnym za masowe ludobójstwo na wschodnich granicach Rzeczpospolitej. Dla licznych Ukraińców był i jest to narodowy bohater, legendarny bojownik o niepodległość ich państwa. Romanowski śledzi historię Bandery, próbując rozplątać pełną emocji historię tego człowieka. Dzieło „Bandera. Terrorysta z Galicji” Wiesława Romanowskiego znajdziecie na Woblink, podobnie jak późniejszą jego książkę „Bandera. Ikona Putina”. Te i inne historyczne tytuły czekają tu jako książki papierowe, ebooki lub audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Dom, Wnętrze, Ogród

„Dom / Wnętrze / Ogród” to kategoria, w której znaleźć możemy mnóstwo interesujących pozycji z wielu różnych dziedzin skoncentrowanych wokół życia i domu – zarówno jego wnętrza, jak i otoczenia. Książki te poświęcone są konkretnym zagadnieniom – mieszczą się tu publikacje, których tematem przewodnim jest projektowanie domu i wnętrza, czyli książki architektoniczne, oraz związane z dekoracją i aranżowaniem. Ponadto warto zwrócić uwagę na tytuły traktujące o roślinach – o projektowaniu ogrodu i pielęgnacji zieleni w domu. Nie zabraknie tu również pozycji dla pasjonatów, osób chcących rozpocząć lub rozwijać swoje hobby i spędzać czas w ciekawy sposób. Dział zawiera również poradniki, które pozwolą na zdobycie wiedzy z wielu ciekawych dziedzin oraz pomogą w doskonaleniu zawodowym i osobistym. W kategorii „Dom / wnętrze / ogród” odnaleźć można książki dla każdego miłośnika przyrody – początkującego, który dopiero uczy się „Jak nie zabić swoich roślin”, ale także tego, który chce się czegoś dowiedzieć o „Inteligencji kwiatów”. Wśród wielu pozycji znajdą się również te dla osób zainteresowanych minimalizmem, jak „Chcieć mniej” Katarzyny Kędzierskiej, autorki bloga Simplicite, dla zafascynowanych DIY, których zaciekawić mogą „Majsterki” Sylwii Czubkowskiej, Alicji Rzeczkowskiej i Barbary Sowy, czy dla fanów astrologii, jak przewodnik „Znaki. Spójrz w gwiazdy i odkryj siebie” Carolyne Faulkner. Swoje miejsce znalazły tu również pozycje dotyczące stylu życia, jak „Lawendowy dom”, w którym autorka Beata Lipov przedstawia swoje pomysły na życie – na piękny dom, dobrą kuchnię, wspaniałe przyjęcia, prezenty i wiele innych, czy też „Suma drobnych radości” Agnieszki Burskiej-Wojtkuńskiej, w której autorka tłumaczy, jak wieść zwyczajne życie i jednocześnie odnaleźć w nim szczęście.