Wiesław Romanowski Nauka języków obcych - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Wiesław Romanowski Nauka języków obcych - książki, ebooki i audiobooki

Wiesław Romanowski jest polskim dziennikarzem, publicystą, reportażystą, a także uczestnikiem działań opozycyjnych w okresie PRL. Współpracował w swojej karierze z Polskim Radiem, BBC, czasopismami „Wprost”, „Polityka”, „Rzeczpospolita”, czy „Dziennik Polski” w Londynie. Dla TVP1 i TVP2 Romanowski wyprodukował ponad 40 reportaży oraz 10 filmów dokumentalnych, poświęconych przede wszystkim tematom rosyjskim oraz ukraińskim.

Wiesław Romanowski – życiorys

Wiesław Włodzimierz Romanowski urodził się 18 sierpnia 1952 roku w Koszalinie. Ukończył studia w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. W okresie nauki tam był członkiem Zrzeszenia Studentów Polskich, a po 1977 roku członkiem Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej. W 1980 roku Romanowski został rzecznikiem prasowym Międzyzakładowego Komitetu Założycielskiego NSZZ „Solidarność” w Koszalinie, a później redaktorem naczelnym tygodnika „Sierpień 80”. Wiesław Romanowski był internowany w czasie stanu wojennego i przebywał w ośrodkach w Wierzchowie i Darłówku, skąd został zwolniony w kwietniu 1982 roku.

W okresie 1990-1992 Wiesław Romanowski był redaktorem naczelnym koszalińskiego oddziału Polskiego Radia, a potem był prywatnym producentem telewizyjnym oraz dziennikarzem niezależnym. Romanowski był także korespondentem TVP w Kijowie w latach 1998-2003. Po tym czasie został niezależnym reporterem, publicystą i konsultantem ds. Wschodu. W latach 2009-2011 Romanowski był wicedyrektorem Instytutu Polskiego w Mińsku, a obecnie pełni funkcję konsula w konsulacie generalnym w Grodnie na Białorusi.

Wiesław Romanowski – książka „Bandera”

W 2012 roku nakładem Wydawnictwa Demart ukazała się książka Wiesława Romanowskiego pt. „Bandera. Terrorysta z Galicji”. Opowiada ona historię Stepana Bandery, człowieka wywołującego skrajne opinie w kontaktach polsko-ukraińskich. Bandera był ukraińskim nacjonalistą, przywódcą OUN – UPA, dla wielu uosobieniem tego, co najgorsze w politycznym ekstremizmie, mordercą odpowiedzialnym za masowe ludobójstwo na wschodnich granicach Rzeczpospolitej. Dla licznych Ukraińców był i jest to narodowy bohater, legendarny bojownik o niepodległość ich państwa. Romanowski śledzi historię Bandery, próbując rozplątać pełną emocji historię tego człowieka. Dzieło „Bandera. Terrorysta z Galicji” Wiesława Romanowskiego znajdziecie na Woblink, podobnie jak późniejszą jego książkę „Bandera. Ikona Putina”. Te i inne historyczne tytuły czekają tu jako książki papierowe, ebooki lub audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Nauka języków obcych

W kategorii tej zawarte są podręczniki, słowniki, rozmówki, pomoce naukowe, a także repetytoria służące do nauki języków obcych. Znajdziemy tutaj publikacje wydawnictw specjalizujących się w tworzeniu kursów do nauki języków obcych – jak wydawnictwo Lingo, którego oferta powstaje w oparciu o międzynarodowe standardy i klasyfikacje. Najwięcej książek poświęconych jest nauce języka angielskiego, ale znaleźć tu możemy również pomoce do nauki języków niemieckiego, hiszpańskiego, włoskiego, francuskiego, rosyjskiego, japońskiego czy łaciny. W kategorii „Nauka języków” znajdują się nie tylko tradycyjne podręczniki, ale także kursy specjalnie przygotowane dla seniorów czy dzieci, a także kursy języka polskiego dla cudzoziemców. Możemy tu również odnaleźć rozmówki i słowniki specjalne, np. „Angielski w pracy i biznesie”, „Słownik synonimów języka niemieckiego”, „Idiomy języka angielskiego”, „Biblia polsko-angielska”, „Angielski u lekarza” czy „Słownik dla pielęgniarek i personelu medycznego polsko-angielski, angielsko-polski”. Ciekawą alternatywę dla nauki języka angielskiego proponuje wydawnictwo Poltex. Oferują oni teksty klasyki literatury światowej przygotowane w taki sposób, by pomóc w nauce dzięki czytaniu i jednoczesnemu słuchaniu tekstu w języku angielskim oraz wykonywaniu specjalnych ćwiczeń po każdym rozdziale. W ich ofercie znajdują się takie kanoniczne utwory jak “The Adventures of Sherlock Holmes” Arthura Conana Doyle’a, “Anne of Green Gables” Lucy Maud Montgomery, “The Secret Garden” Frances Hodgson Burnett, “Frankenstein” Mary Shelley, “Alice in Wonderland” Lewisa Carrolla czy “The Picture of Dorian Gray” Oscara Wilde’a.