Wiesław Romanowski Powieść historyczna - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Wiesław Romanowski Powieść historyczna - książki, ebooki i audiobooki

Wiesław Romanowski jest polskim dziennikarzem, publicystą, reportażystą, a także uczestnikiem działań opozycyjnych w okresie PRL. Współpracował w swojej karierze z Polskim Radiem, BBC, czasopismami „Wprost”, „Polityka”, „Rzeczpospolita”, czy „Dziennik Polski” w Londynie. Dla TVP1 i TVP2 Romanowski wyprodukował ponad 40 reportaży oraz 10 filmów dokumentalnych, poświęconych przede wszystkim tematom rosyjskim oraz ukraińskim.

Wiesław Romanowski – życiorys

Wiesław Włodzimierz Romanowski urodził się 18 sierpnia 1952 roku w Koszalinie. Ukończył studia w Instytucie Socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. W okresie nauki tam był członkiem Zrzeszenia Studentów Polskich, a po 1977 roku członkiem Związku Socjalistycznej Młodzieży Polskiej. W 1980 roku Romanowski został rzecznikiem prasowym Międzyzakładowego Komitetu Założycielskiego NSZZ „Solidarność” w Koszalinie, a później redaktorem naczelnym tygodnika „Sierpień 80”. Wiesław Romanowski był internowany w czasie stanu wojennego i przebywał w ośrodkach w Wierzchowie i Darłówku, skąd został zwolniony w kwietniu 1982 roku.

W okresie 1990-1992 Wiesław Romanowski był redaktorem naczelnym koszalińskiego oddziału Polskiego Radia, a potem był prywatnym producentem telewizyjnym oraz dziennikarzem niezależnym. Romanowski był także korespondentem TVP w Kijowie w latach 1998-2003. Po tym czasie został niezależnym reporterem, publicystą i konsultantem ds. Wschodu. W latach 2009-2011 Romanowski był wicedyrektorem Instytutu Polskiego w Mińsku, a obecnie pełni funkcję konsula w konsulacie generalnym w Grodnie na Białorusi.

Wiesław Romanowski – książka „Bandera”

W 2012 roku nakładem Wydawnictwa Demart ukazała się książka Wiesława Romanowskiego pt. „Bandera. Terrorysta z Galicji”. Opowiada ona historię Stepana Bandery, człowieka wywołującego skrajne opinie w kontaktach polsko-ukraińskich. Bandera był ukraińskim nacjonalistą, przywódcą OUN – UPA, dla wielu uosobieniem tego, co najgorsze w politycznym ekstremizmie, mordercą odpowiedzialnym za masowe ludobójstwo na wschodnich granicach Rzeczpospolitej. Dla licznych Ukraińców był i jest to narodowy bohater, legendarny bojownik o niepodległość ich państwa. Romanowski śledzi historię Bandery, próbując rozplątać pełną emocji historię tego człowieka. Dzieło „Bandera. Terrorysta z Galicji” Wiesława Romanowskiego znajdziecie na Woblink, podobnie jak późniejszą jego książkę „Bandera. Ikona Putina”. Te i inne historyczne tytuły czekają tu jako książki papierowe, ebooki lub audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Powieść historyczna

Ta kategoria zawiera książki należące do gatunku, który leży na styku historii i literatury. Autorzy takich tekstów łączą materiał historyczny z fikcją, świat przedstawiony umieszczony jest w przeszłości, tłem są ważne wydarzenia historyczne, mogą pojawić się nawet znane postaci historyczne, ale pozostałe elementy są fikcją. Książki znajdujące się w tej kategorii przedstawiają różne epoki i okresy historyczne. Znaleźć tu możemy utwory wchodzące w skład kanonu literatury polskiej i europejskiej, jak „Potop” Henryka Sienkiewicza czy „Trzej muszkieterowie” Aleksandra Dumasa, a także zbeletryzowane biografie takich osób jak genialny malarz postimpresjonistyczny Vincent van Gogh („Pasja życia” Irvinga Stone’a) czy zapomniana przez świat nauki Mileva Marić („Pani Einstein” Marie Benedict). W serwisie Woblink.com znajdują się także opowieści o starożytności, (np. trzytomowy cykl Roberta Harrisa – „Cycero”, „Spisek”, „Dyktator” – o starożytnym Rzymie, którego bohaterem jest wybitny mówca i polityk Marek Tulliusz Cyceron), legendach arturiańskich („Trylogia arturiańska” Bernarda Cornwella) czy II wojnie światowej i obozach zagłady (bestsellerowa powieść „Tatuażysta z Auschwitz” Heather Morris), a także kryminały („W cieniu prawa” Remigiusza Mroza) i romanse historyczne („Nieproszona miłość” Julii Justiss). W kategorii „Powieść historyczna” nie mogło również zabraknąć książek Elżbiety Cherezińskiej, pisarki specjalizującej się w powieściach dotyczących historii Polski w różnych okresach dziejowych. W ofercie znajdują się książki Cherezińskiej o zjeździe gnieźnieńskim („Gra w kości”), rozbiciu dzielnicowym („Korona śniegu i krwi”), II wojnie światowej („Legion”), a nawet o wikingach (saga „Północna droga”).