Witold Gadowski Powieść historyczna - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Witold Gadowski Powieść historyczna - książki, ebooki i audiobooki

Witold Gadowski jest polskim publicystą, dziennikarzem, pisarzem i poetą, wiceprezesem Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Gadowski jest przede wszystkim dziennikarzem śledczym i przez wiele lat pracował chociażby w ekipie „Superwizjera” w stacji TVN. Jest laureatem wielu nagród, w tym Grand Press 2004 za swój reportaż o mafii paliwowej. Witold Gadowski napisał także wiele opowiadań i wierszy. Największą popularność przyniosła mu trylogia powieści o Andrzeju Brennerze, niezależnym dziennikarzu śledczym.

Życiorys i kariera literacka Witolda Gadowskiego

Witold Gadowski urodził się 4 listopada 1964 roku w Zakopanem. Jest absolwentem psychologii na Uniwersytecie Jagiellońskim, a w czasie studiów był członkiem Niezależnego Zrzeszenia Studentów i oraz członkiem-założycielem Małopolskiego Komitetu Obywatelskiego „Solidarność”. Później Gadowski rozpoczął karierę dziennikarską, najpierw na łamach „Czasu Krakowskiego”, później jako reporter śledczy „Gazety Polskiej”. Był także korespondentem wojennym w latach 90. XX wieku na Bałkanach. Gadomski organizował tam też konwoje z pomocą dla ofiar wojny w Kosowie.

Na początku XXI wieku Witold Gadowski był dyrektorem Wydziału Informacji Urzędu Miasta Krakowa oraz rzecznikiem prasowym Prezydenta Andrzeja Gołasia. Przede wszystkim jednak rozwijał się w obszarze dziennikarstwa. Przez wiele lat był reporterem programu „Superwizjer” emitowanego w stacji TVN. Później (2007-2009) był dyrektorem krakowskiego oddziału Telewizji Polskiej, a później przez chwilę dyrektorem TVP1.

Witold Gadomski wraz z Przemysławem Wojciechowskim są twórcami cyklu reportaży pt. „Tragarze śmierci”, które opowiadały o współczesnym terroryzmie. Gadomski był autorem i współautorem wielu wywiadów, w tym z Iliczem Ramirezem Sanchezem, zwanym „Carlosem” lub „Szakalem”, i jego żoną, czy z Astrid Prill, jedną z założycielek RAF. W 2010 roku ukazała się książka pt. „Tragarze śmierci. Polskie związki ze światowym terroryzmem” autorstwa Witolda Gadomskiego oraz Przemysława Wojciechowskiego. Jej wersję papierową znajdziecie na Woblink.

Witold Gadowski – cykl o Andrzeju Brennerze

W 2018 roku nakładem Wydawnictwa Replika ukazał się pierwszy tom trylogii powieści autorstwa Witolda Gadomskiego opowiadających o Andrzeju Brennerze, niezależnym dziennikarzu śledczym. Chronologicznie pierwszy był „Smak wojny” (choć wydany jako drugi w kolejności). Andrzej Benner zostaje wysłany wraz z przyjacielem jako korespondent wojenny do Kosowa. Tam bezpośrednio doświadcza wojennego chaosu, jaki jest codziennością mieszkańców tego zakątka Europy, krwawych starć między Serbami a Albańczykami. Benner drąży, wchodzi coraz głębiej w ten świat pełen wystrzałów, wybuchów i cierpienia. To właśnie tam znajduje też miłość. Piękna Serbka Vesna zdaje się być promieniem nadziei w tych pełnych ciemności dniach. W „Wieży komunistów”, która ukazała się jako pierwsza książka Gadomskiego o Brennerze, dziennikarz wpada na trop być może największej afery będącej w ogniu przemian ustrojowych końca XX wieku Polski. Wygląda na to, że niektórym nie w smak oddawać władzę i wpływy. Wojskowi i politycy, agenci i oficerowie próbują tak pokierować działaniami, by zyskać jak najwięcej, a przy tym samemu nie zostać odkrytym. Brenner musi zmierzyć się z wieloma rzucanymi mu pod nogi kłodami, by ujawnić prawdziwe układy rządzące państwem. Tymczasem jego przeciwnicy nie przebierają w środkach. Ostatnią częścią trylogii Gadowskiego jest „Szlag trafił”, w którym Brenner 10 kwietnia 2010 roku ląduje w Smoleńsku i na miejscu obserwuje wszystko, co dzieje się po katastrofie prezydenckiego samolotu, a także stara się dociec, co tak naprawdę się wydarzyło. Wszystkie tomy cyklu o Andrzeju Brennerze autorstwa Witolda Gadowskiego znajdziecie na Woblink.

Książki Witolda Gadowskiego w księgarni internetowej Woblink

Na Woblink znajdziecie niejedną książkę autorstwa Witolda Gadomskiego. Czekają tu takie tytuły jak „Dziennik chuligana”, „Lokal dla awanturnych”, „Tragarze śmierci”, a także wszystkie tomy cyklu o Andrzeju Brennerze. Te i inne polskie powieści dostępne są na Woblink jako książki papierowe, ebooki lub audiobooki.

Co znajdziesz w kategorii: Powieść historyczna

Ta kategoria zawiera książki należące do gatunku, który leży na styku historii i literatury. Autorzy takich tekstów łączą materiał historyczny z fikcją, świat przedstawiony umieszczony jest w przeszłości, tłem są ważne wydarzenia historyczne, mogą pojawić się nawet znane postaci historyczne, ale pozostałe elementy są fikcją. Książki znajdujące się w tej kategorii przedstawiają różne epoki i okresy historyczne. Znaleźć tu możemy utwory wchodzące w skład kanonu literatury polskiej i europejskiej, jak „Potop” Henryka Sienkiewicza czy „Trzej muszkieterowie” Aleksandra Dumasa, a także zbeletryzowane biografie takich osób jak genialny malarz postimpresjonistyczny Vincent van Gogh („Pasja życia” Irvinga Stone’a) czy zapomniana przez świat nauki Mileva Marić („Pani Einstein” Marie Benedict). W serwisie Woblink.com znajdują się także opowieści o starożytności, (np. trzytomowy cykl Roberta Harrisa – „Cycero”, „Spisek”, „Dyktator” – o starożytnym Rzymie, którego bohaterem jest wybitny mówca i polityk Marek Tulliusz Cyceron), legendach arturiańskich („Trylogia arturiańska” Bernarda Cornwella) czy II wojnie światowej i obozach zagłady (bestsellerowa powieść „Tatuażysta z Auschwitz” Heather Morris), a także kryminały („W cieniu prawa” Remigiusza Mroza) i romanse historyczne („Nieproszona miłość” Julii Justiss). W kategorii „Powieść historyczna” nie mogło również zabraknąć książek Elżbiety Cherezińskiej, pisarki specjalizującej się w powieściach dotyczących historii Polski w różnych okresach dziejowych. W ofercie znajdują się książki Cherezińskiej o zjeździe gnieźnieńskim („Gra w kości”), rozbiciu dzielnicowym („Korona śniegu i krwi”), II wojnie światowej („Legion”), a nawet o wikingach (saga „Północna droga”).