Wojciech Drewniak Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Historia bez cenzury 3, Książka | Wojciech Drewniak

    Do trzech razy sztuka! Byli polscy władcy, były wielkie koksy… Nadszedł czas na trzecią część serii! Oto przed Wami II wojna światowa bez cenzury! Załóż mundur, weź karabin pod pachę i wyrusz w podróż po najsłynniejszych frontach II wojny światowej. Poznaj tajemnice, o których nie dowiesz się z lekcji w szkole. Odkryj kulisy rozszyfrowania Enigmy, unieś się w przestworza podczas bitwy o Anglię i dowiedz się, czemu zawsze to MY, Polacy, byliśmy FIRST TO FIGHT, chociaż nikt si...

    Promocja
    okładka Historia bez cenzury 2, Książka | Wojciech Drewniak

    OSTRZEŻENIE! Książka zawiera treści nieodpowiednie dla dzieci oraz kontrowersyjne skróty myślowe. Jeśli jest to dla Ciebie poważny problem, zrezygnuj z dalszego czytania… chociaż pewnie będziesz żałować. O kim opowiemy? Jasne że o polskich koksach! Przed Wami Cnotliwy Koksu spod Grunwaldu, Turbohetman, który w młodości grał małą dziewczynkę, Półczłowiek-Półłomot, który trafił do polskiego hymnu, Wystrzałowy generał, który lubił walić z grubej rury, a także włochaty koleżka...

    Promocja
    okładka Historia bez cenzury, Książka | Wojciech Drewniak

    OSTRZEŻENIE! Książka zawiera treści nieodpowiednie dla dzieci oraz kontrowersyjne skróty myślowe. Jeśli jest to dla Ciebie poważny problem, zrezygnuj z czytania… chociaż pewnie będziesz żałować. Po co ta książka, skoro wszystko jest w internetowym programie? Tak się składa, że nie wszystko. Nie da się w piętnastominutowym odcinku opowiedzieć o jakimś władcy od początku do końca. Wiele ciekawych i ważnych rzeczy musimy sobie darować. W tej książce dostajecie Historię Bez C...

Wojciech Drewniak Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Wojciech Drewniak jest współtwórcą popularnego kanału na Youtube, w nieszablonowy sposób przybliżającego różnego typu wydarzenia z przeszłości. “Historia bez cenzury” ma ponad 1,3 miliona subskrybentów, którzy sięgają do zamieszczanych tam materiałów, by przekonać się, że historia może być ciekawa. Sam Drewniak pochodzi z Radomia i z wykształcenia jest historykiem. Ukończył także realizację dźwięku, a na co dzień pracuje w Radiu Lublin. Po sukcesie kanału “Historia bez cenzury” zaczął również pisać popularnonaukowe książki z serii pod tym samym tytułem.

“Historia bez cenzury” kanał Wojciecha Drewniaka na Youtube

Pierwszy film na kanale “Historia bez cenzury” ukazał się w 2013 roku i był niespełna dziewięciominutowym materiałem przybliżającym postać Bolesława Chrobrego. Dziś kanał posiada już ponad 1,3 miliona subskrybentów oraz prawie 264 miliony wyświetleń. “Historię bez cenzury” prowadzi od samego początku Wojciech Drewniak, opowiadając zarówno o znanych, jak i tych nieco rzadziej obecnych na lekcjach historii wydarzeniach oraz osobach. To, co wyróżnia “Historię bez cenzury” to przekazywanie wiedzy historycznej w sposób, którego raczej nie spotyka się w szkole - pełen dowcipów, odniesień i ciekawostek. W poszczególnych filmach Drewniak opisuje dzieje zarówno Polski, jak i świata, łącząc powszechnie znane fakty z ich znacznie mniej popularnymi braćmi i siostrami. Twórcy kanału nie uciekają zarówno od kontrowersyjnych tematów, jak i zajmowania niekoniecznie popularnych stanowisk względem omawianych przez nich kwestii. Dbając o rzetelność i poziom merytoryczny swoich materiałów, przekazują je w sposób niesztampowy i ciekawy. Celem “Historii bez cenzury” jest przede wszystkim dotarcie do młodych ludzi z przekazem, że historia nie musi być nudna - wszystko zależy od tego, kto i jak o niej opowiada. Z ich własnych badań wynika, że bardzo wielu uczniów, przygotowując się do lekcji, korzysta z materiałów dostępnych na kanale. W 2020 roku “Historia bez cenzury” została laureatem plebiscytu Stowarzyszenie Mensa Polska “Ulubione kanały popularnonaukowe członków Stowarzyszenie Mensa Polska”.

Książkowa “Historia bez cenzury”

Pierwsza książka Wojciecha Drewniaka pod tym samym tytułem co kanał na Youtube - “Historia bez cenzury” - ukazała się w 2016 roku. Ciętym językiem Drewniak przybliża w niej różne fakty z historii Polski oraz świata, niekiedy formułując kontrowersyjne ich interpretacje. Książkowa “Historia bez cenzury” w dużej mierze skupia się na postaciach, które odegrały ważną rolę w przeszłości. Każda taka osoba w ujęciu Drewniaka staje się człowiekiem z krwi i kości, pełnym zarówno zalet, jak i wad. Wszystko to okraszone jest dużą dawką charakterystycznego, znanego już z Youtube humoru oraz opowiadane z przymrużeniem oka. Cel podobny jak w wypadku kanału - przekonać młodszych czytelników, że nauka historii i jej poznawanie wcale nie muszą być nudne. Seria “Historia bez cenzury” skierowana jest przede wszystkim do osób, które żądne są wiedzy historycznej, a mają dość jej nudnej, podręcznikowej wersji. Drewniak zabiera czytelników w podróż po różnych etapach historii w sposób pozbawiony niepotrzebnego napięcia i nadmiernej powagi. Niekonwencjonalny sposób przedstawiania historii jak dotychczas pojawił się na rynku literackim w pięciu odsłonach - “Historia bez cenzury”, “Historia bez cenzury 2. Polskie koksy”, “Historia bez cenzury 3. Poland first to fight… Czyli II wojna światowa”, Historia bez cenzury 4. Średniowiecze bez trzymanki” oraz “Historia bez cenzury 5. I straszno, i śmieszno, czyli PRL”. We wszystkich przewijają się wątki znane z filmów na Youtube, które Wojciech Drewniak uzupełnia o nowe wydarzenia oraz postacie. Każda z tych pozycji dostępna jest na Woblinku w formie książki papierowej oraz ebooka. Poszczególne rozdziały są także pełne ciekawostek, spostrzeżeń, zabawnych sytuacji oraz nieznanych faktów, które ułatwiają przyswajanie faktów na zasadzie “bawiąc się, uczyć”. Zarówno kanał “Historia bez cenzury”, jak i książki Drewniaka pod tym samym tytułem nie są przeznaczone dla dzieci - co też za każdym razem jest widzom oraz czytelnikom przypominane.

Te i inne książki popularnonaukowe przybliżające historię Polski i świata w sposób niekonwencjonalny znajdziesz na Woblink w formie książek papierowych, ebooków oraz audiobooków.

Źródło zdjęcia: lubimyczytac.pl

Co znajdziesz w kategorii: Literatura faktu

„Literatura faktu” to obszerna kategoria zawierająca książki non-fiction. Taki typ literatury cechuje się przedstawianiem prawdziwych wydarzeń, historii oraz postaci. W skład tej kategorii wchodzą biografie, autobiografie, wspomnienia, literatura popularnonaukowa, książki podróżnicze, przewodniki oraz oczywiście reportaże. W kategorii „Literatura faktu” w księgarni internetowej Woblink.com znajdują się pozycje opisujące największe lub najbardziej tajemnicze zbrodnie, takie jak „Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej” Cezarego Łazarewicza, „Mindhunter. Tajemnice elitarnej jednostki FBI” Johna Douglasa i Marka Olshakera, „Zbrodnia niedoskonała” Katarzyny Bondy oraz Bogdana Lacha, książka „Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne Archiwum X” Izy Michalewicz skupiona na zbrodniach rozpracowywanych przez specjalną komórkę Policji czy bestsellerowe pozycje Billa Bassa i Jona Jeffersona „Trupia farma” i „Trupia farma. Nowe śledztwa” przybliżające czytelnikom pracę jednego z czołowych antropologów w ośrodku Antropologii Sądowej Uniwersytetu Tennessee. Nie można pominąć wielu wybitnych reportaży wydawanych przez wydawnictwo Czarne, jak na przykład „Wyniosłe wieże. Al-Kaida i atak na Amerykę”, „Droga do wyzwolenia. Scjentologia, Hollywood i pułapki wiary”, „Za jeden wiersz. Cztery lata w chińskim więzieniu” czy „Milczący Lama. Buriacja na pograniczu światów”. W kategorii „Literatura faktu” znajdują się również biografie ważnych i znanych postaci, jak na przykład „Beksińscy”, „Ksiądz Paradoks” i „Komeda” Magdaleny Grzebałkowskiej, „Ogień i furia. Biały Dom Trumpa” Michaela Wolffa, autobiografie „Pamiętnik księżniczki” Carrie Fisher czy „Obgadywanie świata” Jerzego Owsiaka. Mieszczą się tu również poruszające reportaże wojenne jak opowiadające o wojnie w Wietnamie „Depesze” Michaela Herra, współscenarzysty „Czasu Apokalipsy”, oraz fabularyzowane reportaże w typie „Czarnej” Wojciecha Kuczoka, książki opartej o tragiczne wydarzenia z 2002 roku, które rozegrały się w jednej z podlaskich miejscowości. A oprócz tego „Please kill me. Punkowa historia punka” Legs McNeil oraz Gillian McCain będąca wiernym obrazem Stanów Zjednoczonych z przełomu lat 60. i 70. XX wieku.