Wojciech Engelking Dla dzieci - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Wojciech Engelking Dla dzieci - książki, ebooki i audiobooki

Wojciech Engelking urodził się w 1992 roku. To polski pisarz i publicysta, jeden z najciekawszych autorów młodego pokolenia w Polsce. Jest autorem czterech powieści, pisze również opowiadania. Jego teksty, głównie felietony, ukazywały się na łamach „Gazety Wyborczej”, „Tygodnika Powszechnego”, „Do Rzeczy”, „Newsweeka”, „Kultury Liberalnej”, „Rzeczypospolitej”. W internecie jego teksty publicystyczne ukazywały się na portalach Gazeta.pl i Wirtualna Polska. Wojciech Engelking jest synem znanego krytyka literackiego, tłumacza i poety Leszka Engelkinga. Wojciech ukończył Międzywydziałowe Indywidualne Studia Humanistyczne na Uniwersytecie Warszawskim. W ramach zajęć znajdowały się tam przedmioty z zakresu prawa, socjologii, filozofii i literatury. Ostatecznie uzyskał tytuł magistra prawa.

Twórczość Wojciecha Engelkinga

Wojciech Engelking debiutował w wieku 22 lat. Jego pierwsza powieść – „(niepotrzebne skreślić)” – ukazała się w 2014 roku. To powieść, w której Engelking gdyba na temat przyszłości. Pisarz przedstawia historię dwójki ludzi, którzy rozpaczliwie próbują zachować resztki godności we współczesnym im świecie. Wojciech Engelking nie oszczędza nikogo, prawaków, lewaków, lemingów, moherów, hipsterów, czytelników „Wyborczej”, Unii Europejskiej i mediów społecznościowych.

Dwa lata później swoją premierę miała druga powieść Wojciecha Engelkinga – „Lekcje anatomii doktora D.”. Engelking zderza ze sobą dwie fabuły – jedna rozgrywa się w nazistowskich Niemczech, druga zaś w Warszawie niedalekiej przyszłości. To opowieść o nowym spojrzeniu na historię eksperymentów na ludziach i pierwszym pokoleniu wychowanym na pornografii. Bohater z przyszłości, Jakub Dejman, w dobie galopującego postępu technologicznego kupuje sobie piętnastolatkę z Brazylii. Z drugiej strony, w 1940 roku, Jacob von Deymann zostaje wysłany do Auschwitz-Birkenau jako delegat berlińskiego Instytutu Antropologicznego im. Cesarza Wilhelma. Jakub z przyszłości ma w Brazylii do rozwiązania pewną sprawę, Jacob zaś za wszelką cenę chce się dowiedzieć, czym na co dzień zajmuje się dr Josef Mengele. Jakuba i Jacoba łączy coś więcej niż imię i marka posiadanego zegarka.

W 2018 roku ukazała się trzecia powieść Engelkinga pt. „Człowiek znikąd”. Tym razem Engelking przenosi czytelników do połowy lat 50. XX wieku. Bohaterem powieści jest mieszkający w Warszawie Daniel Rebstein. Mężczyzna na co dzień jest cenzorem. Trapi go kompleks, bowiem żyje w cieniu swojego brata Dawida, genialnego malarza. Braci z „Człowieka znikąd” łączy dramatyczna wojenna przeszłość oraz pewna nierozwiązana sprawa. Dawid nie może wybaczyć bratu jednej rzeczy. Zdarza się jednak wypadek – Dawid tragicznie ginie w Tatrach. Po jego śmierci Daniel odkrywa dziesiątki nieznanych dotąd tajemniczych obrazów Dawida. Bohater wpada na niecny pomysł – postanawia zacząć podszywać się pod autora obrazów i za dolary chce sprzedawać je różnym dyplomatom mieszkającym w stolicy. Gdy zdekonspiruje go Służba Bezpieczeństwa, Daniel Rebstein będzie zmuszony uciekać z Polski. Tak zaczyna się awanturnicza przygoda, podczas której Daniel pozna członków Rolling Stones, Jerzego Kosińskiego oraz wielu arystokratów, biznesmenów i piękne kobiety.

W 2021 roku nakładem Wydawnictwa W.A.B. ukazała się czwarta książka Engelkinga pt. „Serce pełne skorpionów”. Najnowsza powieść Engelkinga to historia miłosna z piłką nożną, Warszawą i politycznym spiskiem w tle. Fabuła rozgrywa się w burzliwych latach 60. XX wieku. Bohaterem „Serca pełnego skorpionów” jest Jacek, licealista z porządnej rodziny. Chłopak nosi jeansy Lee i biały podkoszulek, a wyglądem przypomina Jamesa Deana. Gdy pewnego dnia do jego wypełnionego dymem z papierosów pokoju wchodzi Nina, temperatura diametralnie rośnie. Dziewczyna przybyła do stolicy ze Związku Radzieckiego i na pewno nie jest już licealistką. Jacek nie jest świadomy, że „romans” to część międzynarodowego spisku, który ma doprowadzić m.in. do zmiany polskiego Ministra Spraw Zagranicznych.

Zbiór opowiadań „Ojciec”

Jedno z opowiadań Wojciecha Engelkinga znalazło się w antologii „Ojciec” wydanej przez Newsweek Polska. To zbiór tekstów znanych polskich pisarzy, których tematem głównym jest tytułowy ojciec. Oprócz opowiadania Engelkinga w zbiorze znalazły się teksty Michała Cichego, Jacka Dukaja, Łukasza Orbitowskiego, Andrzeja Muszyńskiego, Jakuba Małeckiego, Wita Szostaka, Michała Witkowskiego i Ziemowita Szczerka.

Książki Wojciecha Engelkinga na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Wojciecha Engelkinga w formie ebooka i papierowej. Dostępne są tytuły „Człowiek znikąd”, „Serce pełne skorpionów” oraz antologia opowiadań pt. „Ojciec”.

Co znajdziesz w kategorii: Dla dzieci

Najlepsze audiobooki dla dzieci

Książki do słuchania to jeden z najchętniej wybieranych formatów, gdy mowa o najmłodszych czytelnikach. Te nagrania dźwiękowe, w których tekst publikacji odczytywany jest przez lektora lub lektorkę, cieszą się dużą popularnością zarówno wśród dzieci, jak i rodziców. W ten sposób pociechy poznają nie tylko najnowsze bajki dla dzieci, ale także klasyczne pozycje z dzieciństwa swoich rodziców. Audiobooki dla dzieci rozśmieszają, wzruszają i uczą zarówno młodsze, jak i starsze dzieci. Specjalnie wyselekcjonowany wybór tytułów, jaki znajdziecie na Woblink, gwarantuje, że odkryjecie tutaj pozycje dostosowane do potrzeb i upodobań najmłodszych. Często znajdziemy w nich jasno zarysowany konflikt pomiędzy dobrem a złem, z którego rozwiązania płyną nie tylko walory rozrywkowe, ale także edukacyjne. Dostępność książek do słuchania dla dzieci w formacie mp3 gwarantuje szeroką kompatybilność z urządzeniami do odtwarzania audiobooków. Dzieła takich autorów jak Kornel Makuszyński, Henryk Sienkiewicz czy Hans Christian Andersen zachwycą w wersji audiobooka nie tylko dzieci, ale także rodziców.

Jakie audiobooki dla dzieci wybrać?

Wybór najlepszego audiobooka dla dzieci może nie być łatwy - czeka tu bowiem wiele ciekawych tytułów. Warto przede wszystkim dostosować tytuł do wieku młodego czytelnika. Dla niektórych ciekawe będą przygody detektywa Sherlocka Holmesa autorstwa Artura Conana Doyle’a czy “Szatan z siódmej klasy” Kornela Makuszyńskiego. Nieco młodsze dzieci z pewnością chętnie wysłuchają historii Mikołajka z serii opowiadań René Goscinnego i Jean-Jacquesa Sampé, czy przygód z Doliny Muminków Tove Jansson. Najmłodsi na pewno będą świetnie bawić się z kotem Cukierkiem w jego przygodach autorstwa Waldemara Cichonia. Najważniejsze, żeby czytelnicy na długo zapamiętali opowieści z danego audiobooka. Każdy dorosły ma przecież jakiś ulubiony tytuł z dzieciństwa - i właśnie taka książka do słuchania jest dla dzieci najlepsza. Może będzie nią, znany z pewnością także rodzicom, Pan Samochodzik Arkadiusza Niemirskiego? Albo seria Ania z Zielonego Wzgórza Lucy Maud Montgomery? Niedawno Wydawnictwo Marginesy opublikowało jej nowe tłumaczenie, bliższą oryginałowi “Anne z Zielonych Szczytów” oraz “Anne z Avonlea”, przełożoną przez Annę Bańkowską.

Audiobooki z bajkami dla dzieci

Niezmiennie wysoką popularnością wśród najmłodszych cieszą się audiobooki z bajkami. Najchętniej czytanymi książkami do słuchania dla dzieci od lat pozostają baśnie autorstwa Hansa Christiana Andersena, takie jak “Księżniczka na ziarnku grochu”, “Nowe szaty cesarza” czy “Calineczka”. Także bracia Grimm od dawna władają wyobraźnią młodszych czytelników. “Czerwony kapturek”, “Jaś i Małgosia”, “Kopciuszek”, “Śnieżka” - kto z nas nie zna tych historii? Nie mniejsze zainteresowanie wzbudzają klasyczne wiersze Jana Brzechwy, które często są w ogóle jednymi z pierwszych spotkań dzieci z poezją. Brzechwa to także autor chętnie słuchanej książki “Akademia Pana Kleksa”, czytanej między innymi przez Krzysztofa Kolbergera. “Lokomotywa”, “Rzepka”, “Słoń Trąbalski” lub “Ptasie radio” to ponadczasowe bajki wierszowane Juliana Tuwima, które kochają zarówno dzieci, jak i rodzice. Szczególne miejsce wśród audiobooków z bajkami dla dzieci zajmują także dzieła Wandy Chotomskiej. “Tadek Niejadek”, “Kareta z piernika”, “Dzieci Pana Astronoma” czy “Smok ze smoczej jamy” - nie sposób przejść obok nich obojętnie! “Wesołe przedszkole” Marii Kownackiej to także jeden z najchętniej słuchanych audiobooków dla najmłodszych, podobnie jak “Na jagody” Marii Konopnickiej. Tak rodzicom, jak i dzieciom na pewno znana jest seria Magiczne drzewo autorstwa Andrzeja Maleszki - jeden z tomów czyta Julia Kamińska, a drugi Marcin Dorociński! Nie da się obojętnie przejść także wobec takich klasyków literatury dziecięcej jak “ Kubuś Puchatek” czy “Chatka Puchatka” Alana Alexandra Milne'a. W polskiej wersji tę książkę do słuchania czyta w dodatku Janusz Gajos. “Doktor Dolittle” Hugh Loftinga ucieszy każdą miłośniczkę i miłośnika zwierząt.

Książki dla dzieci do słuchania - polecane tytuły

Wybór najlepszego audiobooka dla młodszych czytelników to nie lada wyzwanie. Bez względu na wiek z pewnością dobrym wyborem będzie któraś z książek Kornela Makuszyńskiego. “Przygody Koziołka Matołka” wciągną wszystkich, dużych i małych. Audiobook z powieścią “Szaleństwa Panny Ewy” z pewnością przywoła miłe wspomnienia także u rodziców, a głos Wojciecha Malajkata na wiele godzin zamieszka w głowach dzieci. A może są one zainteresowane greckimi mitami? Nie ma lepszego audiobooka na taką okoliczność jak “Mitologia” Jana Parandowskiego. Zarówno ten tytuł, jak i “Przygody Odyseusza” czyta Wiktor Zborowski, swoim charakterystycznym głosem tworząc niesamowitą atmosferę. Dzieciom marzą się podróże? Juliusz Verne i jego “W 80 dni dookoła świata” tylko czekają na wysłuchanie! W planach jest też wyprawa pozaziemska w “Podróż na księżyc” albo w nieznane zakamarki naszego globu w “20 tysięcy mil podmorskiej żeglugi” czy “Podróży do wnętrza Ziemi”. Skoro już o nieznanych światach mowa - Terry Pratchett poleca swoje książki do słuchania wszystkim trochę starszym dzieciom! Nie sposób oderwać się od kolejnych powieści z cyklu “Świat Dysku”. Fantastyczne historie wypełniają także jego “Dobry Omen” napisany wspólnie z Neilem Gaimanem. Obok nich melduje się “Banda z Burej” Magdaleny Witkiewicz - seria pełna tajemnic, zagadek i śledztw prowadzonych przez rezolutne dzieci. “ Koszmarny Karolek” to cudowna, zabawna seria opowiadań, której autorką jest Francesca Simon. Przygody niezbyt grzecznego, ciekawskiego i zainteresowanego zawsze nie tym co należy Karolka z miejsca podbijają serca najmłodszych. Seria “Baśniobór” Brandona Mulla oferuje z kolei pełne zwrotów akcji i niesamowitych postaci powieści fantastyczne. Każde dziecko z łatwością znajdzie swoją ulubioną książkę do czytania wśród wielu audiobooków, które znajdziecie na Woblink.