Wojciech Engelking Dom, Wnętrze, Ogród - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Wojciech Engelking Dom, Wnętrze, Ogród - książki, ebooki i audiobooki

Wojciech Engelking urodził się w 1992 roku. To polski pisarz i publicysta, jeden z najciekawszych autorów młodego pokolenia w Polsce. Jest autorem czterech powieści, pisze również opowiadania. Jego teksty, głównie felietony, ukazywały się na łamach „Gazety Wyborczej”, „Tygodnika Powszechnego”, „Do Rzeczy”, „Newsweeka”, „Kultury Liberalnej”, „Rzeczypospolitej”. W internecie jego teksty publicystyczne ukazywały się na portalach Gazeta.pl i Wirtualna Polska. Wojciech Engelking jest synem znanego krytyka literackiego, tłumacza i poety Leszka Engelkinga. Wojciech ukończył Międzywydziałowe Indywidualne Studia Humanistyczne na Uniwersytecie Warszawskim. W ramach zajęć znajdowały się tam przedmioty z zakresu prawa, socjologii, filozofii i literatury. Ostatecznie uzyskał tytuł magistra prawa.

Twórczość Wojciecha Engelkinga

Wojciech Engelking debiutował w wieku 22 lat. Jego pierwsza powieść – „(niepotrzebne skreślić)” – ukazała się w 2014 roku. To powieść, w której Engelking gdyba na temat przyszłości. Pisarz przedstawia historię dwójki ludzi, którzy rozpaczliwie próbują zachować resztki godności we współczesnym im świecie. Wojciech Engelking nie oszczędza nikogo, prawaków, lewaków, lemingów, moherów, hipsterów, czytelników „Wyborczej”, Unii Europejskiej i mediów społecznościowych.

Dwa lata później swoją premierę miała druga powieść Wojciecha Engelkinga – „Lekcje anatomii doktora D.”. Engelking zderza ze sobą dwie fabuły – jedna rozgrywa się w nazistowskich Niemczech, druga zaś w Warszawie niedalekiej przyszłości. To opowieść o nowym spojrzeniu na historię eksperymentów na ludziach i pierwszym pokoleniu wychowanym na pornografii. Bohater z przyszłości, Jakub Dejman, w dobie galopującego postępu technologicznego kupuje sobie piętnastolatkę z Brazylii. Z drugiej strony, w 1940 roku, Jacob von Deymann zostaje wysłany do Auschwitz-Birkenau jako delegat berlińskiego Instytutu Antropologicznego im. Cesarza Wilhelma. Jakub z przyszłości ma w Brazylii do rozwiązania pewną sprawę, Jacob zaś za wszelką cenę chce się dowiedzieć, czym na co dzień zajmuje się dr Josef Mengele. Jakuba i Jacoba łączy coś więcej niż imię i marka posiadanego zegarka.

W 2018 roku ukazała się trzecia powieść Engelkinga pt. „Człowiek znikąd”. Tym razem Engelking przenosi czytelników do połowy lat 50. XX wieku. Bohaterem powieści jest mieszkający w Warszawie Daniel Rebstein. Mężczyzna na co dzień jest cenzorem. Trapi go kompleks, bowiem żyje w cieniu swojego brata Dawida, genialnego malarza. Braci z „Człowieka znikąd” łączy dramatyczna wojenna przeszłość oraz pewna nierozwiązana sprawa. Dawid nie może wybaczyć bratu jednej rzeczy. Zdarza się jednak wypadek – Dawid tragicznie ginie w Tatrach. Po jego śmierci Daniel odkrywa dziesiątki nieznanych dotąd tajemniczych obrazów Dawida. Bohater wpada na niecny pomysł – postanawia zacząć podszywać się pod autora obrazów i za dolary chce sprzedawać je różnym dyplomatom mieszkającym w stolicy. Gdy zdekonspiruje go Służba Bezpieczeństwa, Daniel Rebstein będzie zmuszony uciekać z Polski. Tak zaczyna się awanturnicza przygoda, podczas której Daniel pozna członków Rolling Stones, Jerzego Kosińskiego oraz wielu arystokratów, biznesmenów i piękne kobiety.

W 2021 roku nakładem Wydawnictwa W.A.B. ukazała się czwarta książka Engelkinga pt. „Serce pełne skorpionów”. Najnowsza powieść Engelkinga to historia miłosna z piłką nożną, Warszawą i politycznym spiskiem w tle. Fabuła rozgrywa się w burzliwych latach 60. XX wieku. Bohaterem „Serca pełnego skorpionów” jest Jacek, licealista z porządnej rodziny. Chłopak nosi jeansy Lee i biały podkoszulek, a wyglądem przypomina Jamesa Deana. Gdy pewnego dnia do jego wypełnionego dymem z papierosów pokoju wchodzi Nina, temperatura diametralnie rośnie. Dziewczyna przybyła do stolicy ze Związku Radzieckiego i na pewno nie jest już licealistką. Jacek nie jest świadomy, że „romans” to część międzynarodowego spisku, który ma doprowadzić m.in. do zmiany polskiego Ministra Spraw Zagranicznych.

Zbiór opowiadań „Ojciec”

Jedno z opowiadań Wojciecha Engelkinga znalazło się w antologii „Ojciec” wydanej przez Newsweek Polska. To zbiór tekstów znanych polskich pisarzy, których tematem głównym jest tytułowy ojciec. Oprócz opowiadania Engelkinga w zbiorze znalazły się teksty Michała Cichego, Jacka Dukaja, Łukasza Orbitowskiego, Andrzeja Muszyńskiego, Jakuba Małeckiego, Wita Szostaka, Michała Witkowskiego i Ziemowita Szczerka.

Książki Wojciecha Engelkinga na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Wojciecha Engelkinga w formie ebooka i papierowej. Dostępne są tytuły „Człowiek znikąd”, „Serce pełne skorpionów” oraz antologia opowiadań pt. „Ojciec”.

Co znajdziesz w kategorii: Dom, Wnętrze, Ogród

„Dom / Wnętrze / Ogród” to kategoria, w której znaleźć możemy mnóstwo interesujących pozycji z wielu różnych dziedzin skoncentrowanych wokół życia i domu – zarówno jego wnętrza, jak i otoczenia. Książki te poświęcone są konkretnym zagadnieniom – mieszczą się tu publikacje, których tematem przewodnim jest projektowanie domu i wnętrza, czyli książki architektoniczne, oraz związane z dekoracją i aranżowaniem. Ponadto warto zwrócić uwagę na tytuły traktujące o roślinach – o projektowaniu ogrodu i pielęgnacji zieleni w domu. Nie zabraknie tu również pozycji dla pasjonatów, osób chcących rozpocząć lub rozwijać swoje hobby i spędzać czas w ciekawy sposób. Dział zawiera również poradniki, które pozwolą na zdobycie wiedzy z wielu ciekawych dziedzin oraz pomogą w doskonaleniu zawodowym i osobistym. W kategorii „Dom / wnętrze / ogród” odnaleźć można książki dla każdego miłośnika przyrody – początkującego, który dopiero uczy się „Jak nie zabić swoich roślin”, ale także tego, który chce się czegoś dowiedzieć o „Inteligencji kwiatów”. Wśród wielu pozycji znajdą się również te dla osób zainteresowanych minimalizmem, jak „Chcieć mniej” Katarzyny Kędzierskiej, autorki bloga Simplicite, dla zafascynowanych DIY, których zaciekawić mogą „Majsterki” Sylwii Czubkowskiej, Alicji Rzeczkowskiej i Barbary Sowy, czy dla fanów astrologii, jak przewodnik „Znaki. Spójrz w gwiazdy i odkryj siebie” Carolyne Faulkner. Swoje miejsce znalazły tu również pozycje dotyczące stylu życia, jak „Lawendowy dom”, w którym autorka Beata Lipov przedstawia swoje pomysły na życie – na piękny dom, dobrą kuchnię, wspaniałe przyjęcia, prezenty i wiele innych, czy też „Suma drobnych radości” Agnieszki Burskiej-Wojtkuńskiej, w której autorka tłumaczy, jak wieść zwyczajne życie i jednocześnie odnaleźć w nim szczęście.