Wojciech Kuczok Sport i Rekreacja - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Wojciech Kuczok Sport i Rekreacja - książki, ebooki i audiobooki

Wojciech Kuczok urodził się w 1972 roku. To polski pisarz, dziennikarz, eseista, krytyk filmowy i scenarzysta. Jest laureatem wielu prestiżowych nagród literackich, w tym Paszportu Polityki i Nagrody Literackiej Nike. Jest autorem przeszło 15 książek – powieści, opowiadań, dzienników i zbiorów wspomnień. Wiele z nich zostało przetłumaczonych i wydanych za granicą.

Dorobek literacki Wojciecha Kuczoka

Kuczok publikował swoje wiersze, felietony, opowiadania i recenzje w prasie. Jego teksty publikowane były w takich czasopismach jak „Rzeczpospolita Plus Minus”, „Gazeta Wyborcza – Wysokie Obcasy”, „Dziennik Polska-Europa-Świat”, „Newsweek”, „Res Publica Nowa”, „Playboy”, „Twórczość”, „Kresy”, „NaGłos” czy „Odra”. Ponadto przez kilka lat pisarz stale współpracował z „Tygodnikiem Powszechnym”, „Kinem”, „Zwierciadłem”, „Rzeczpospolitą” i „Newsweekiem”, gdzie publikował swoje felietony. Oprócz tego pisał dla „Przeglądu Sportowego”, „Gazety Wyborczej” i tygodnika „Przegląd”. Prywatnie Wojciech Kuczok jest mężem Agaty Passent, z którą ma dwóch synów.

Wojciech Kuczok jest nie tylko pisarzem, ale również speleologiem, czyli specjalistą od jaskiń. W swojej karierze dokonał wielu interesujących i ważnych odkryć. Znalazł między innymi Jaskinię Dującą i Jaskinię Twardą. Za swoje zasługi w tej dziedzinie był wielokrotnie wyróżniany, w tym otrzymał Kolosa za rok 2012 „za odkrycie i eksplorację Jaskini Niedźwiedziej Górnej i Jaskini Hardej”.

Kuczok postanowił połączyć swoje dwie pasje – speleologię i pisanie. Dzięki temu powstała książka „Poza światłem”, w której autor pisze o zdobywaniu i eksplorowaniu jaskiń. To nie jest typowa książka popularnonaukowa, bowiem Kuczok pozwala w niej sobie na wiele dygresji, zabaw językowych i kryptocytatów.

Wojciech Kuczok jest wielkim miłośnikiem kina. Pisarz jest absolwentem filmoznawstwa na Uniwersytecie Śląskim. Przez wiele lat pisał felietony i eseje na temat szeroko pojętej kinematografii – zarówno polskiej, jak i światowej. Swojej filmowej pasji poświęcił dwie książki – „Moje projekcje” oraz „To przeklęte kino”. Jego recenzje charakteryzują się dużą dawką ironii i filmowo-literackiej erudycji.

Kuczok debiutował w 1996 roku tomikiem poezji „Opowieści samowite”. Dwa lata później ukazał się arkusz poezji „Larmo”. Pierwszą nominację do Nagrody Literackiej Nike pisarz otrzymał za zbiór opowiadań „Opowieści słychane”, które ukazały się w 1999 roku. Kolejnym zbiorem opowiadań Kuczoka były „Szkieleciarki” z 2002 roku. W 2003 roku swoją premierę miała najgłośniejsza książka Kuczoka – „Gnój”, za którą autor otrzymał podwójną Nagrodę Nike – wyborem jury i czytelników oraz Paszport Polityki. Na podstawie „Gnoju” Kuczok napisał scenariusz do filmu „Pręgi” w reżyserii Magdaleny Piekorz. Pisarz otrzymał nominację do Orłów w kategorii najlepszy scenariusz. Choć film miał aż dziesięć nominacji, ostatecznie otrzymał statuetkę za najlepszą drugoplanową rolę męską dla Jana Frycza.

„Gnój” to wstrząsająca opowieść o Małym K., który dorasta na Górnym Śląsku doby PRL-u. Powieść została podzielona na trzy części – „Przedtem”, „Wtedy” i „Potem”. Głównym wątkiem jest tutaj trudne dzieciństwo bohatera naznaczone przemocą, krzykiem, kłótniami rodziców oraz wiecznym strachem. Chłopiec jest brutalnie traktowany i dręczony przez dominującego ojca. Chłopak marzy o tym, żeby wybuchła wojna, bowiem wtedy mógłby bez konsekwencji zastrzelić swojego ojca.

Kolejne książki Kuczoka to „Widmokrąg” (2004), „Opowieści przebrane” (2005), „Senność” (2008), „Spiski” (2010), „Obscenariusz” (2013). W 2016 roku ukazała się wyjątkowa książka pisarza – „Proszę mnie nie budzić”, czyli zbiór sennych zapisków. W 2017 roku Kuczok wziął udział w literackim eksperymencie wydawnictwa Od Deski do Deski założonego przez Tomasza Sekielskiego. Znani polscy pisarze tworzyli powieści na podstawie prawdziwych zbrodni w oparciu o akta policyjne i sądowe. Dzięki temu powstał cykl kilku beletryzowanych opowieści. „Czarna” to opowieść Wojciecha Kuczoka o mężczyźnie spełnionym. Jeremi jest bowiem wspaniałym ojcem, dobrym przedsiębiorcą, a na dodatek jest przystojny. Ma tylko jedną wadę – o Beacie myśli wyłącznie jako żonie i matce swoich dzieci. Na co dzień pożąda Maryśki, kobiety, która miała być jedynie namiętną przygodą. Rozdarcie Jeremiego prowadzi do niechybnej katastrofy. Na dodatek w małej miejscowości o nazwie Czarna plotki i informacje rozchodzą się z prędkością światła.

Książki Wojciecha Kuczoka na Woblinku

W księgarni internetowej Woblink znajdziecie książki Wojciecha Kuczoka we wszystkich formatach (ebook, audiobook, papierowa).

Co znajdziesz w kategorii: Sport i Rekreacja

Literatura oscylująca wokół tematu sportu oraz rekreacji porusza zagadnienia wielu form ludzkiej aktywności, wpływającej na poprawę sprawności zarówno fizycznej, jak i psychicznej. Większość książek znajdujących się w tej kategorii to biografie najsłynniejszych sportowców oraz ludzi, którzy zmienili oblicze sportu. Z uwagi na dużą popularność piłki nożnej w Polsce znaczna część biografii jest poświęcona piłkarzom, takim jak Robert Lewandowski, Gareth Bale, Christiano Ronaldo czy David Villa. Obecne są tu również pozycje opowiadające historię niemieckiego futbolu czy też „Futbonomia” Simona Kupera i Stefana Szymańskiego pozwalająca spojrzeć na piłkę nożną z zupełnie innej perspektywy. Oprócz życiorysów piłkarzy w kategorii „Sport” znajdują się również biografie takich czempionów jak legenda snookera Steve Davis, najsłynniejszy koszykarz Michael Jordan oraz jeden z najdroższych pięściarzy na świecie Floyd Mayweather. Nie zabrakło tu również wielu znakomitych pozycji z literatury szachowej, w tym cenionych podręczników przeznaczonych do treningu tej skomplikowanej oraz wymagającej gry. Oprócz biografii sportowców czy podręczników przybliżających technikę danego sportu w obrębie tej kategorii mieszczą się również książki na temat diety podczas treningu („Jedz i trenuj” Nancy Clark), a także ćwiczeń dla duszy pokazujących, jak wielkie znaczenie ma prawidłowe oddychanie czy sen („Fitness dla duszy” Kamili Maciejko). Można tu znaleźć również wiele sportowych ciekawostek, na przykład książkę „Sportowa Warszawa przed I wojną światową” Łukasza Jabłońskiego, która przybliża sportowe życie dawnej stolicy, przedstawiając najpopularniejszych ówcześnie sportowców i najczęściej uprawiane dyscypliny.