Yuval Noah Harari Komiks i książka graficzna - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Sapiens Powieść graficzna Narodziny ludzkości. Tom 1, Książka | Yuval Noah Harari, David Vandermeulen

    Harari i jego najsłynniejsze dzieło Sapiens – wielka opowieść o historii ludzkiego gatunku w nowej graficznej odsłonie Jak to możliwe, że mało znaczące zwierzę stało się władcą planety Ziemia, zdolnym rozszczepiać atom, latać na Księżyc oraz manipulować kodem genetycznym? Sapiens. Powieść graficzna to błyskotliwa, pełna humoru i odniesień do literatury, filozofii, sztuki oraz kultury popularnej opowieść, która czerpie idee i pomysły z przetłumaczonego na 60 języków i sprz...

Yuval Noah Harari Komiks i książka graficzna - książki, ebooki i audiobooki

Yuval Noah Harari to historyk, filozof i autor książek, które zyskały status bestsellerów w wielu krajach świata, takich jak „Sapiens. Od zwierząt do bogów”, „Homo deus. Krótka historia jutra” i „21 lekcji na XXI wiek”. Do tej pory tytuły te rozeszły się w nakładzie ponad 23 milionów egzemplarzy.

W latach 1993‒1998 studiował historię średniowiecza i historię wojskową na Uniwersytecie Hebrajskim w Jerozolimie. W 2002 roku uzyskał doktorat z filozofii w Jesus College w Oxfordzie. Następne trzy lata spędził na studiach doktoranckich jako pracownik fundacji Yad Hanadiv. Jego zainteresowania skupiają się wokół makrohistorycznych pytań dotyczących relacji między historią i biologią. W swoich książkach pisze o tym, co wyróżnia homo sapiens od innych gatunków zwierząt. Zadaje pytania, czy istnieje coś takiego, jak sprawiedliwość historyczna? I co nas czeka w przyszłości?

W 2018 roku oraz na początku 2020 roku Harari wygłosił wykłady dotyczące przyszłości podczas World Economic Forum w Davos. Pisarz bierze udział w wielu międzynarodowych debatach i często spotyka się z głowami państw – rozmawiał między innymi z Angelą Merkel, Emmanuelem Macronem, Mauricio Marcim czy prezydentem Niemiec, Frankiem-Walterem Steinmeierem. Ogromną popularność zyskał dzięki wystąpieniom podczas cyklu TED. W 2018 roku był pierwszym prelegentem, który występował jako avatar.

Yuval Noah Harari stale współpracuje z największymi gazetami ‒ pisał między innymi dla „The Guardian”, „The Times”, „The New York Times” czy „The Economist”.

Historia wojskowa w książkach Yuval Noah Harari

Pierwsze trzy książki Yuval Noah Harari poświęcił tematowi, który studiował – historii wojskowej. W 2011 roku w Izraelu ukazała się jego książka „Sapiens. Od zwierząt do bogów”. Jest to holistyczna prezentacja dziejów człowieka – od czasów, gdy żyliśmy w jaskiniach, po podróże na Księżyc i przełomowe odkrycia genetyczne. Pięć lat później ukazał się „Homo deus. Krótka historia jutra”, w którym Harari skupia się na teraźniejszych wyzwaniach, szuka odpowiedzi na pytanie, co nas czeka w przyszłości, a przede wszystkim udowadnia, że już wkrótce człowiek stanie się równy bogom.

Harari z niezwykłą lekkością, a zarazem wnikliwością łączy historię, filozofię, socjologię, biotechnologię i wiele innych dziedzin nauki. Z tego połączenia wyłania się fascynująca wizja XXI wieku jako epoki, w której dokona się najważniejsza i najgłębsza przemiana w dziejach. Harari zauważa, że śmierć to tylko problem techniczny ‒ światowe korporacje już teraz prowadzą wyścig po nieśmiertelność. Niebawem najbogatszych będzie stać na przedłużanie swojego życia. A jeśli człowiek będzie nieśmiertelny, jak zmienią się społeczeństwa i religie?

Ebooki, audiobooki i książki papierowe Harariego dostępne na Woblink.com

Książki Yuvala Noah Harariego możecie znaleźć na Woblink.com w trzech formatach: jako ebook, audiobook i książkę papierową.

Co znajdziesz w kategorii: Komiks i książka graficzna

Komiks jest historią opowiadaną za pomocą obrazków, które często zostają uzupełnione tekstami wypowiadanymi przez postacie bądź narratora znajdującymi się w dymku. Większość komiksów cechuje sekwencyjność. Komiksy są wydawane w formie osobnych zeszytów, w prasie oraz w internecie. Takie utwory są przeważnie uważane za wytwór popkultury, jednak definicja komiksu nie jest jednoznaczna – zamknięcie ich w sztywnych ramach gatunkowych jest właściwie niemożliwe. Komiksem będzie zarówno historyjka obrazkowa umieszczona w gazecie, jak i skomplikowana powieść graficzna podejmująca ważne, trudne czy kontrowersyjne tematy. Z tego względu w kategorii „Komiks i książka graficzna” znajdują się zarówno powieści graficzne „Maus” Arta Spiegelmana i „Drugie pokolenie. Czego nie powiedziałem mojemu ojcu” Michela Kichki skupione na temacie zagłady Żydów i życiu jako dziecko rodzica ocalałego z Holokaustu, jak i klasyczne polskie komiksy dla młodszych czytelników. Warto zwrócić uwagę na komiksową serię „Kajko i Kokosz” Janusza Christy, której fabuła łączy w sobie elementy magii, interesujących przygód i dobrego humoru. Komiks powstał w latach 70. i 80. XX wieku – był wizytówką czasopisma „Świat Młodych”. Cykl „Kajko i Kokosz” został wznowiony w 2003 roku przez Egmont Polska, a dzięki reedycji wszystkie części komiksu były po raz pierwszy dostępne w kolorze. W kategorii zawierającej komiksy oraz książki graficzne nie zabrakło klasycznych historii o superbohaterach, takich jak Spiderman, Batman, Deadpool, Thor, Daredevil, Wonder Woman, Catwoman, postmodernistycznych utworów komiksowych, np. „Fight Club” Chucka Palahniuka, a także znanych i lubianych „Żywych Trupów”, „Tank Girl” czy „Paper Girls”. Znajdują się tutaj także komiksy dla dzieci –„Tytus, Romek i A’tomek” Henryka Jerzego Chmielewskiego, komiksowa wersja „Muminków” Tove Jansson i wiele więcej.