Zbigniew Lew-Starowicz Literatura piękna - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Zbigniew Lew-Starowicz Literatura piękna - książki, ebooki i audiobooki

Zbigniew Lew-Starowicz to urodzony 25 października 1943 roku w Sieradzu profesor nauk medycznych, lekarz psychiatrii, psychoterapeuta i nauczyciel akademicki. Jest także prezesem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.

Starowicz jest autorem oraz współautorem kilkuset prac naukowych i popularnonaukowych skupiających się na temacie współczesnej seksuologii i psychiatrii, między innymi " Lew-Starowicz o miłości", " Rozmówki małżeńskie", czy " Czego pragnie kobieta". Część swoich publikacji Zbigniew Lew-Starowicz opublikował pod pseudonimem "Leo Oldwitch".

Zbigniew Lew-Starowicz ma czworo dzieci, trójkę ze związku z pierwszą żoną. Jego drugą żoną była lekarka śp. Danuta Lew-Starowicz. Pierwszy człon nazwiska to nazwa jego herbu rodowego.

Profesor Zbigniew Lew -Starowicz - "Pan od seksu"?

Zbigniew Lew-Starowicz jest absolwentem medycyny na Wydziale Lekarskim Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi (1966), ale także, co może nieco zaskakujące, filozofii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W 1981 obronił doktorat z zakresu seksuologii, a pięć lat później otrzymał stopień doktora habilitowanego nauk medycznych (psychiatria). Jego osiągnięcia w dziedzinie medycyny zostały docenione w 2015 roku, kiedy otrzymał tytuł profesora nauk medycznych.

Współpracował m.in. z Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego czy Wydzialem Psychologii Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Warszawie. Kierował Katedrą Psychospołecznych Podstaw Rehabilitacji na AWF. Instytutem Seksuologii Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego w Warszawie oraz Zakładem Seksuologii Medycznej i Psychoterapii CMKP.

Obecnie Zbigniew Lew-Starowicz jest członkiem korespondentem Towarzystwa Naukowego Warszawskiego, a także biegłym sądowym. Praktykuje w Centrum Seksuologii Medycznej, Psychiatrii i Psychoterapii, które jest pod jego dyrekcją. Regularnie współpracuje z telewizją, udzielając wypowiedzi na temat kwestii społecznych. Pojawił się epizodycznie w obsadzie kilku seriali telewizyjnych, takich jak "Kasia i Tomek" (2003), "Niania" (2007) czy "39 i pół" (2009). Wystąpił również jako urzędnik stanu cywilnego w teledysku do utworu "Black and White" zespołu Kombi.

W 1997 roku otrzymał Krzyż Kawalerski, a w 2012 roku Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski.

W książce autobiograficznej "Pan od seksu" z 2013 roku, Starowicz ujawnił, że przed 1989 rokiem praktykował metodę elektrowstrząsów na osobach homoseksualnych w ramach tzw. terapii konwersyjnej. W wywiadzie przeprowadzonym w 2015 roku na potrzeby filmu dokumentalnego "Artykuł osiemnasty", autor wyraził skruchę i przeprosił swoich homoseksualnych pacjentów oraz świat nauki za stosowanie szkodliwych i nieskutecznych metod.

Książki Zbigniewa Lwa - Starowicza w księgarni internetowej Woblink

W Woblinku znajdziecie kilkanaście tytułów profesora Starowicza w formacie ebooka lub książki papierowej.

Co znajdziesz w kategorii: Literatura piękna

„Literatura piękna” to jedna z najszerszych kategorii, głównie ze względu na to, że jej granice są bardzo niewyraźne. Książki w tej kategorii często znajdują się na styku kilku gatunków, w wielu powieściach autorzy bawią się formą, eksperymentują z wykorzystywaniem różnych stylów literackich. Za jeden z najbardziej wyrazistych polskich przykładów można uznać prozę Andrzeja Stasiuka, która ma w sobie elementy autobiografii, reportażu, eseju i opowieści na granicy snu i jawy, a czasem nawet poezji. Kategoria „Literatura piękna” zawiera w sobie dzieła najwybitniejszych pisarzy wyróżnionych prestiżowymi nagrodami międzynarodowymi – Noblem, Pulitzerem, nagrodą Goncourtów czy Man Booker Prize ‒ oraz polskimi – Literacką Nagrodą Nike, Nagrodą Kościelskich, Angelusem, Literacką Nagrodą Gdynia, Paszportem „Polityki”. W tej kategorii znajdują się dzieła zarówno klasyków literatury, jak i pisarzy współczesnych oraz młodego pokolenia. Dlatego obok takich nazwisk jak Aleksander Dumas („Trzej muszkieterowie”, „Hrabia Monte Christo”), Fiodor Dostojewski („Idiota”, „Zbrodnia i kara”), Edgar Allan Poe, Marcel Proust („W stronę Swanna”), Charles Dickens („Oliver Twist”) znajdują się Łukasz Orbitowski („Tracę ciepło”), Wojciech Kuczok („Czarna”, „Gnój”), Eleanor Catton („Wszystko, co lśni”) czy Lauren Groff („Fatum i furia”). W tej kategorii znajdą coś dla siebie zarówno kobiety, jak i mężczyźni, ludzie w podeszłym, średnim i młodym wieku. „Literatura piękna” oferuje nie tylko rozrywkę, ale również możliwość poznania innych, często bardzo odległych kultur. W wielu powieściach zaciera się granica między realizmem a fikcją, a jednym z najciekawszych nurtów z pogranicza świata materialnego i metafizycznego jest realizm magiczny, którego przedstawiciele należą do najważniejszych współczesnych pisarzy (Olga Tokarczuk, Haruki Murakami, Salman Rushdie, Jorge Luis Borges).