Zbigniew Lew-Starowicz Technika, Inżynieria, Rolnictwo - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność

Przepraszamy, wygląda na to, że tym razem nie znaleźliśmy produktów dla Twojego zapytania.

Sugestie:

  • Sprawdź, czy na pewno poprawnie wpisałeś szukaną frazę
  • Skorzystaj z katalogu, aby w ten sposób znaleźć interesujący Cię produkt
  • W razie dodatkowych pytań, skontaktuj się z nami przy użyciu formularza kontaktowego

Zbigniew Lew-Starowicz Technika, Inżynieria, Rolnictwo - książki, ebooki i audiobooki

Zbigniew Lew-Starowicz to urodzony 25 października 1943 roku w Sieradzu profesor nauk medycznych, lekarz psychiatrii, psychoterapeuta i nauczyciel akademicki. Jest także prezesem Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.

Starowicz jest autorem oraz współautorem kilkuset prac naukowych i popularnonaukowych skupiających się na temacie współczesnej seksuologii i psychiatrii, między innymi " Lew-Starowicz o miłości", " Rozmówki małżeńskie", czy " Czego pragnie kobieta". Część swoich publikacji Zbigniew Lew-Starowicz opublikował pod pseudonimem "Leo Oldwitch".

Zbigniew Lew-Starowicz ma czworo dzieci, trójkę ze związku z pierwszą żoną. Jego drugą żoną była lekarka śp. Danuta Lew-Starowicz. Pierwszy człon nazwiska to nazwa jego herbu rodowego.

Profesor Zbigniew Lew -Starowicz - "Pan od seksu"?

Zbigniew Lew-Starowicz jest absolwentem medycyny na Wydziale Lekarskim Wojskowej Akademii Medycznej w Łodzi (1966), ale także, co może nieco zaskakujące, filozofii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. W 1981 obronił doktorat z zakresu seksuologii, a pięć lat później otrzymał stopień doktora habilitowanego nauk medycznych (psychiatria). Jego osiągnięcia w dziedzinie medycyny zostały docenione w 2015 roku, kiedy otrzymał tytuł profesora nauk medycznych.

Współpracował m.in. z Centrum Medycznym Kształcenia Podyplomowego czy Wydzialem Psychologii Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Warszawie. Kierował Katedrą Psychospołecznych Podstaw Rehabilitacji na AWF. Instytutem Seksuologii Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego w Warszawie oraz Zakładem Seksuologii Medycznej i Psychoterapii CMKP.

Obecnie Zbigniew Lew-Starowicz jest członkiem korespondentem Towarzystwa Naukowego Warszawskiego, a także biegłym sądowym. Praktykuje w Centrum Seksuologii Medycznej, Psychiatrii i Psychoterapii, które jest pod jego dyrekcją. Regularnie współpracuje z telewizją, udzielając wypowiedzi na temat kwestii społecznych. Pojawił się epizodycznie w obsadzie kilku seriali telewizyjnych, takich jak "Kasia i Tomek" (2003), "Niania" (2007) czy "39 i pół" (2009). Wystąpił również jako urzędnik stanu cywilnego w teledysku do utworu "Black and White" zespołu Kombi.

W 1997 roku otrzymał Krzyż Kawalerski, a w 2012 roku Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski.

W książce autobiograficznej "Pan od seksu" z 2013 roku, Starowicz ujawnił, że przed 1989 rokiem praktykował metodę elektrowstrząsów na osobach homoseksualnych w ramach tzw. terapii konwersyjnej. W wywiadzie przeprowadzonym w 2015 roku na potrzeby filmu dokumentalnego "Artykuł osiemnasty", autor wyraził skruchę i przeprosił swoich homoseksualnych pacjentów oraz świat nauki za stosowanie szkodliwych i nieskutecznych metod.

Książki Zbigniewa Lwa - Starowicza w księgarni internetowej Woblink

W Woblinku znajdziecie kilkanaście tytułów profesora Starowicza w formacie ebooka lub książki papierowej.

Co znajdziesz w kategorii: Technika, Inżynieria, Rolnictwo

Kategoria „Technika / Inżynieria / Rolnictwo” zawiera publikacje dotyczące różnych tematów, w głównej mierze są to podręczniki i poradniki przeznaczone dla osób poszukujących konkretnej wiedzy. Znajdują się tu teksty z zakresu architektury i budownictwa, jak „Akustyka w budownictwie” Jacka Nurzyńskiego traktująca nie tylko o salach koncertowych i wnętrzach przeznaczonych do słuchania muzyki, ale także o ochronie przed hałasem, o jego dokuczliwości, szkodliwości oraz środkach zapobiegawczych. Poza tym w tej kategorii znaleźć można teksty z dziedziny informatyki i robotyki, np. książkę „To żyje! Sztuczna inteligencja”, w której autor Toby Walsh przedstawia historię sztucznej inteligencji i pokazuje, jak do tej pory zdążyła już zmienić nasze społeczeństwo, gospodarkę i nas samych. Nie brakuje także tytułów z sektora automatyki, m.in. książki Andrzeja Dębowskiego „Automatyka. Podstawy teorii”, która stanowi wprowadzenie do podstawowych pojęć z zakresu automatyki, a także zaznajamia czytelnika z analizowaniem, działaniem i projektowaniem różnych układów dynamicznych. Wydawnictwo Naukowe PWN proponuje natomiast publikację z zakresu technologii w piekarni – „Zakwas” pod redakcją Marcusa Brandta i Michaela Ganzlego, traktujący o tym, jak zakwas wpływa na jakość pieczywa i jego właściwości odżywcze, oraz „Chłodnictwo” pod redakcją Klausa Löscha, gdzie możemy znaleźć informacje na temat istotnych zagadnień technologicznych związanych z procesami chłodzenia i mrożenia różnych typów produktów spożywczych.