Zygmunt Podlejski Literatura faktu - książki, ebooki i audiobooki

Typ publikacji

Cena

Format

Wydawcy

Sortuj według:
Zyskujące popularność
    Promocja
    okładka Bez aureoli 3, Książka | Zygmunt Podlejski

    Książka jest kontynuacją tomu pierwszego i drugiego. Autor zamieszcza w niej 30 życiorysów osób niezwykłych, godnych podziwu i naśladowania. Opisuje historię życia m.in.: Krzysztofa Kolumba, Cypriana Kamila Norwida, Roberta Schumana, Josepha Haydna, Ireny Sendlerowej, Paula Claudela, Erazma z Rottedamu. Warto sięgnąć po tę książkę, aby pogłębić swoją wiedzę na temat ludzi, którzy odegrali szczególną rolę na polu nauki, kultury czy polityki.

    Promocja
    okładka Paweł z Tarsu, Książka | Zygmunt Podlejski

    Książka opowiada o życiu i działalności jednego z największych apostołów Jezusa Chrystusa – św. Pawła z Tarsu. Ksiądz Zygmunt Podlejski w sposób barwny ukazuje koleje jego życia – od prześladowcy chrześcijan do herolda Ewangelii. Przedstawia również jego spuściznę teologiczno-literacką: listy, które kierował do założonych przez siebie wspólnot kościelnych. Przybliżają one znakomicie także jego duchową sylwetkę. Święty Paweł zawsze ufał Jezusowi i zgadzał się z Jego wolą. Był ...

    Promocja
    okładka Bez aureoli IV Postacie niezwykłe, godne podziwu i naśladowania, Książka | Zygmunt Podlejski

    Książka jest kontynuacją tomu trzeciego Bez aureoli. Autor zamieszcza w niej 30 życiorysów osób niezwykłych, godnych podziwu i naśladowania. Opisuje historię życia m.in.: Romualda Traugutta, Mikołaja Kopernika, Johannesa Keplera, Anny Walentynowicz. Warto sięgnąć po tę książkę, aby pogłębić swoją wiedzę na temat ludzi, którzy odegrali szczególną rolę na polu nauki, kultury czy polityki.

    Promocja
    okładka Święci (nie) święci Epizody z życia świętych, Książka | Zygmunt Podlejski

    Teresa od Dzieciątka Jezus stwierdziła: „Gdyby święci powrócili i podzielili się swoimi wrażeniami na temat tego, co o nich napisano, bylibyśmy mocno zaskoczeni... Na pewno przyznaliby często, że nie odnajdują się w szkicowanych na ich temat portretach”. Święty Wincenty Pallotti uzupełnia jej wypowiedź: „W biografiach świętych brakuje mi zawsze jednego rozdziału. Najdłuższego! Jest to rozdział o ich niedoskonałościach”. Książka ks. Zygmunta Podlejskiego Święci (nie)święci uzu...

Co znajdziesz w kategorii: Literatura faktu

„Literatura faktu” to obszerna kategoria zawierająca książki non-fiction. Taki typ literatury cechuje się przedstawianiem prawdziwych wydarzeń, historii oraz postaci. W skład tej kategorii wchodzą biografie, autobiografie, wspomnienia, literatura popularnonaukowa, książki podróżnicze, przewodniki oraz oczywiście reportaże. W kategorii „Literatura faktu” w księgarni internetowej Woblink.com znajdują się pozycje opisujące największe lub najbardziej tajemnicze zbrodnie, takie jak „Koronkowa robota. Sprawa Gorgonowej” Cezarego Łazarewicza, „Mindhunter. Tajemnice elitarnej jednostki FBI” Johna Douglasa i Marka Olshakera, „Zbrodnia niedoskonała” Katarzyny Bondy oraz Bogdana Lacha, książka „Zbrodnie prawie doskonałe. Policyjne Archiwum X” Izy Michalewicz skupiona na zbrodniach rozpracowywanych przez specjalną komórkę Policji czy bestsellerowe pozycje Billa Bassa i Jona Jeffersona „Trupia farma” i „Trupia farma. Nowe śledztwa” przybliżające czytelnikom pracę jednego z czołowych antropologów w ośrodku Antropologii Sądowej Uniwersytetu Tennessee. Nie można pominąć wielu wybitnych reportaży wydawanych przez wydawnictwo Czarne, jak na przykład „Wyniosłe wieże. Al-Kaida i atak na Amerykę”, „Droga do wyzwolenia. Scjentologia, Hollywood i pułapki wiary”, „Za jeden wiersz. Cztery lata w chińskim więzieniu” czy „Milczący Lama. Buriacja na pograniczu światów”. W kategorii „Literatura faktu” znajdują się również biografie ważnych i znanych postaci, jak na przykład „Beksińscy”, „Ksiądz Paradoks” i „Komeda” Magdaleny Grzebałkowskiej, „Ogień i furia. Biały Dom Trumpa” Michaela Wolffa, autobiografie „Pamiętnik księżniczki” Carrie Fisher czy „Obgadywanie świata” Jerzego Owsiaka. Mieszczą się tu również poruszające reportaże wojenne jak opowiadające o wojnie w Wietnamie „Depesze” Michaela Herra, współscenarzysty „Czasu Apokalipsy”, oraz fabularyzowane reportaże w typie „Czarnej” Wojciecha Kuczoka, książki opartej o tragiczne wydarzenia z 2002 roku, które rozegrały się w jednej z podlaskich miejscowości. A oprócz tego „Please kill me. Punkowa historia punka” Legs McNeil oraz Gillian McCain będąca wiernym obrazem Stanów Zjednoczonych z przełomu lat 60. i 70. XX wieku.