okładka Baśnie braci Grimm dla dorosłych i młodzieży. Bez cenzury. Ebook | EPUB, MOBI | Phillip Pullman

Ebook

Baśnie braci Grimm dla dorosłych i młodzieży. Bez cenzury

Pobierz za darmo fragment ebooka:

EPUBMOBI

Opis ebooka

Dawno, dawno temu...  W dalekich krainach, w których wiatr snuł najdziwniejsze opowieści... W dalekich krainach zamieszkanych przez wiedźmy, królewny i morderców…W dalekich krainach, w których niebezpiecznie znaleźć się po zmroku...  …ludzkim losem rządziła magia 50 na nowo opracowanych baśni o zaklętych księżniczkach, odważnych dzieciach, nikczemnych królach i niewiernych żonach.  Jeden mały krok dzieli Cię od wyjścia z bezpiecznej codzienności. Nie zwlekaj dłużej i poddaj się magii opowieści...  Spośród najsłynniejszych europejskich baśni mistrz fantastycznych opowieści, Philip Pullman, wybrał 50, aby zaprezentować je w nowej odsłonie. Od klasycznych historii o Roszpunce, Królewnie Śnieżce i Kopciuszku, aż po mniej znane, pełne grozy „Trzy wężowe liście”, „Narzeczoną mordercy” i „Śmierć ojcem chrzestnym”. Wszystkie zostały przypomniane z całym ich okrucieństwem i odwagą obyczajową, a także opatrzone krótkim i fascynującym komentarzem. 

Szczegóły

Język ebooka

polski

Liczba stron wydania papierowego

464

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

1.73 MB (MOBI), 0.60 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Anonimowy czytelnik

17.02.2015, 18:36

„"Bez cenzury" - płonne nadzieje”

Szczerze mówiąc, jestem rozczarowana tą pozycją..
Po opisie i różnych recenzjach spodziewałam się naprawdę świetnej lektury "starych" bajek, ale w zupełnie nowej odsłonie: mrocznej, okrutnej, przerażającej. A wyszło praktycznie to samo, co znamy z innych, powszechniejszych przekazów. Jedynie kilka z 50 opisanych opowiastek faktycznie było interesujących. Pozostałe nie niosą z sobą żadnego zaskoczenia, nie są w najmniejszym stopniu straszne, ani nawet jakoś specjalnie ciekawie napisane.
Jedynym plusem jest to, iż autor podaje do każdej bajki kilka innych źródeł, gdzie możemy znaleźć podobne baśnie i do których możemy sięgnąć, jeśli temat nas zainteresował. Przedstawia również garstkę informacji o danej pozycji, tzn. typ baśni oraz jej źródło (czyt. osobę, od której bracia Grimm usłyszeli tą bajkę - nie żeby wymyślili ją sami, broń Boże!).
Mimo wszystko nie żałuję wydanych pieniędzy. Nie czytało się tego, aż tak topornie jak niektórych poprzednich pozycji, które na moje nieszczęście wpadły mi w ręce.
Kto wie, może akurat Wam "Baśnie braci Grimm dla dorosłych i młodzieży. Bez cenzury" się spodobają;)