okładka Bezkarni zbrodniarze. Ebook | EPUB, MOBI | Stefania Jagielnicka

Ebook

Bezkarni zbrodniarze

Pobierz za darmo fragment ebooka:

EPUBMOBI

Opis ebooka

„Bezkarni zbrodniarze” Stefani Jagielnickiej to beletrystyczna propozycja dla wytrawnych czytelników. Choć przerażająca w swoim nieludzkim przesłaniu, to jednak pozytywna w kategoriach ludzkiej solidarności. Główną bohaterką jest Greta, niemiecka dziewczynka z ubogiej rodziny. Cierpi ona na rozdwojenie osobowości, ponieważ jest także Erwinem, swoim starszym bratem, obiektywnie nigdy nie istniejącym. Umysł Grety, w wyniku przeżywanych cierpień, wytworzył sobie inną osobę, która kumuluje te cierpienia i za pomocą mechanizmu psychologicznego wyparcia uwalnia od nich Gretę. Jednocześnie Erwin jest bardzo opiekuńczym, silnym i zaradnym bratem, dzięki czemu często stanowi wsparcie, pomoc, a nawet ratunek w trudnych i zagrażających życiu sytuacjach – wobec ojca tyrana, w szkole, w szpitalu psychiatrycznym, itp. „Rozdwojony” umysł Grety staje się niezwykle atrakcyjną materią dla badających go psychiatrów. W nurcie powieściowej akcji poznajemy dwóch profesorów psychiatrii, którzy jednak całkowicie odmiennie postrzegają swoją medyczną służbę i misję, a ich interakcja symbolizuje walkę dobra ze złem, miłości z okrucieństwem. Jeden z nich dąży do sławy i uznania, uśmiercając ludzi, wykorzystując przy tym posiadaną władzę, a drugi ryzykuje własnym bezpieczeństwem, ratując swoich pacjentów. Psychologiczna treść utworu wkomponowana została w ramy społeczeństwa ogarniętego lękiem i faszystowskim terrorem.

Szczegóły

Język ebooka

polski

Liczba stron wydania papierowego

227

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

4.43 MB (MOBI), 1.86 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Anonimowy czytelnik

04.04.2016, 09:06

Wzruszająca, emocjonująca i dająca wiele do myślenia. Taka jest najnowsza powieść Stefanii Jagielnickiej. Autorka po raz kolejny daje nam dowód na doskonałość swojej twórczości. Tym razem przenosi nas w przyszłość, w połowę dwudziestego pierwszego wieku przedstawiając sytuację Niemiec i Europy pod względem społeczno-politycznym. Islamizacja kraju, ruchy prawicowo-ekstremistyczne, odradzający się nazizm to wątki poruszane w książce. A w tle tych makabrycznych przeżyć losy małej Grety, z rozdwojoną osobowością. Z wymyślonym bratem, który daje wielkie wsparcie i poczucie bezpieczeństwa przed bestialskim ojcem. Mimo, ze Ernest jest postacią wyidealizowaną, daje dziewczynce pewne ukojenie przed złym światem. Los ocala Gretę przed eutanazją, ale wpycha ją w ręce psychiatry, której przypadek, ma uczynić go sławnym profesorem.Tę książkę trzeba koniecznie przeczytać.

Anonimowy czytelnik

13.03.2016, 18:45

„Rewelacyjna powieść”

Przeczytałam z zapartym tchem. Autorka zaskoczyła mnie pozytywnie po raz kolejny. Tematyka przejawiająca sie w powieściach Pani Jagielnickiej to tajne służby bezpieczeństwa w Polsce Ludowej, patriotyzm, pytania o sens istnienia, wiarę, ale przede wszystkim opis społeczeństwa na tle wydarzeń społeczno-politycznych. Powieść "Bezkarni zbrodniarze" poruszyła mnie szczególnie dogłębnie. Znając biografię Autorki, doskonale widać w tej powieści jak patrzy na świat oczyma bohaterów, jak żyje ich problemami, wydarzeniami. Z niecierpliwością czekam na kolejną książkę tej utalentowanej pisarki.