okładka Cukiernia pod Amorem. Tom 1 Zajezierscy. Ebook | EPUB, MOBI | Małgorzata Gutowska-Adamczyk

Ebook

Cukiernia pod Amorem. Tom 1 Zajezierscy

Pobierz za darmo fragment ebooka:

EPUBMOBI

Opis ebooka

Podczas wykopalisk na rynku w Gutowie archeolodzy dokonują niezwykłego odkrycia. Wzbudza ono zainteresowanie córki właściciela cukierni Pod Amorem. Czy Iga rozwikła dawną rodzinną tajemnicę? Czy przepowiednia sprzed wieków naprawdę się spełniła?

W poszukiwaniu odpowiedzi prześledzimy fascynującą historię rozkwitu i upadku jednego z najświetniejszych mazowieckich rodów.

Zajezierscy to pierwsza część trzytomowej sagi o Gutowie.

Autorka opisuje losy kilku pokoleń kobiet (i ich mężczyzn) w malowniczej scenerii dziewiętnastowiecznych dworków oraz współczesnej prowincji. Znakomicie oddaje koloryt epoki, zarówno jeśli chodzi o realia życia codziennego, jak i przełomowe wydarzenia historyczne. Przeplata przeszłość z teraźniejszością, tworząc niepowtarzalną opowieść o silnych kobietach, ich marzeniach i namiętnościach oraz wytrwałym dążeniu do wyznaczonych celów.

Wstąpiłam do cukierni Pod Amorem. I nie żałuję. Tu współczesność i przeszłość splatają się jak warkocz drożdżowej chałki. Jest w niej wszystko, co lubię: słodycz miłości, gorycz zdrady, pokręcone ludzkie losy, tajemnice z przeszłości i pierścień, i mumia, i jagodzianki. Czekam na ciąg dalszy, bo apetyt został niezaspokojony. A ja jestem książkowym łasuchem.

DOROTA WELLMAN, dziennikarka TVN, autorka programu "Czytam, bo lubię"

To porywająca saga z wielką historią w tle. Barwna, napisana z wyczuciem, a przy tym wciągająca.

ROBERT BRUTTER, scenarzysta seriali "Ranczo" i "Rodzina zastępcza"

Szczegóły

Język ebooka

polski

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

3.78 MB (MOBI), 1.43 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Gosia Szewczyk

Gosia Kamińska

14.07.2014, 19:12

„Polecam”

Saga " Cukiernia pod Amorem" oraz powiązana z nią "podróż do miasta świateł" to absolutnie fascynujące i wciągające powieści. Na tle historycznych przemian jakie zachodzą w Polsce ale i na świecie rozgrywają się losy kilku rodzin. Bardzo wartka i czytelna fabuła wciąga praktycznie od pierwszej strony aż do samego końca. Pokazane losy kilku pokoleń rodzin a w szczególności kobiet silnych, odważnych, dzielnych ale tez samotnych zagubionych. Ich perypetie, rozterki i zmagania przeplatają się z tajemnicą nieoczekiwanego znaleziska. Naprawdę warto przeczytać. Polecam