okładka Droga Tadeusza Mazowieckiego. Ebook | EPUB, MOBI | Tomasz  Mielcarek

Ebook

Droga Tadeusza Mazowieckiego

Pobierz za darmo fragment ebooka:

EPUBMOBI

Opis ebooka

„Droga Tadeusza Mazowieckiego” Tomasza Mielcarka to powieść biograficzna, fakty dotyczące życia osobistego i odpowiedzi na pytania o działalność bohatera. To jeden z głównych architektów współczesnej Polski. Jego postanowienia, idee które im przyświecały, widoczne są do dnia dzisiejszego. Kim był ojciec założyciel III RP? Dlaczego decyzje, które podjął są tak ważne. Dlaczego mają tylu samo zwolenników, co krytyków? „Droga Tadeusza Mazowieckiego” to pochylenie się nad działalnością premiera, przyjrzenie się jego żmudnej pracy nad zmianą otaczającego go świata. To analiza zmian zachodzących w poglądach młodego dziennikarza, działacza społecznego i w końcu posła na Sejm PRL. Książka ta przybliża ewolucyjną zmianę, która dojrzewała w umyśle Tadeusza Mazowieckiego. Czytelnik znajdzie w niej odpowiedź na to, co leży u podstaw najważniejszych decyzji podjętych podczas przewodniczenia radzie ministrów. Wybory personalne, stosunki z Niemcami i Związkiem Radzieckim, współpraca, a później spór z Lechem Wałęsą. Nie można zapomnieć też o działalności politycznej Premiera już w III RP, a także wielkiej roli jaką odegrał podczas wojny w Jugosławii. Tadeusz Mazowiecki osadzony zostaje między swoimi współpracownikami i przeciwnikami, w epoce i w kolejnych chronologicznie ułożonych wydarzeniach, którym się przyglądał, w których uczestniczył i które go kształtowały. Za co ceniony jest były premier? Za które posunięcia był szczególnie krytykowany? Skąd wzięła się „gruba kreska” z którą zawsze będzie kojarzony? Odpowiedzi dotyczące działalności Tadeusza Mazowieckiego, a także fakty dotyczące jego życia osobistego znaleźć można na kartach niniejszej książki.

Szczegóły

Język ebooka

polski

Liczba stron wydania papierowego

232

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

5.10 MB (MOBI), 2.23 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Anonimowy czytelnik

09.12.2015, 09:49

Jestem przekonany, że książkę Tomasza Mielcarka, wydaną przez wydawnictwo Psychoskok, powinien przeczytać nie tylko każdy, kto interesuje się najnowszą historią Polski, nie tylko student historii, ale każdy Polak, który ma świadomość tego, co znaczy wolność. I chciałbym, żeby tę książkę przeczytali również ci spośród posłów, którzy właśnie po raz pierwszy zasiedli w ławach Sejmu VIII kadencji, a którzy tak głośno krzyczą o „Rzeczpospolitej naprawianiu…”.
„Droga Tadeusza Mazowieckiego” i ta tytułowa, i ta zakończona na cmentarzu w Laskach, jest lekcją patriotyzmu. Nie tego, o którym się głośno krzyczy, ale tego, który się ma w sercu.
„Droga Tadeusza Mazowieckiego” to lektura obowiązkowa.

Anonimowy czytelnik

09.12.2015, 09:48

Całą tę drogę Tadeusza Mazowieckiego w bardzo ciekawej biografii politycznej przedstawił Tomasz Mielcarek. Książkę o bardzo prostym tytule „Droga Tadeusza Mazowieckiego” wydało wydawnictwo Psychoskok z Konina.
Czy warto po tę książkę sięgnąć? Ależ oczywiście! Nie tylko po to, aby mieć w domu na półce biografię jednego z najwybitniejszych Polaków we współczesnej historii Polski, ale też po to, aby ja z wypiekami na twarzy przeczytać! Koniecznie!

Bookendorfina Izabela Pycio

Bookendorfina Izabela Pycio

29.12.2015, 07:15

„"Mogę być premierem dobrym albo złym, ale nie zgodzę się być premierem malowanym."”

Z zaciekawieniem sięgam po książki relacjonujące wydarzenia z historii, których byłam obserwatorem lub świadkiem. Interesująco porównuje się własne spostrzeżenia na temat pewnych wydarzeń i działań osób publicznych z interpretacją dokonywaną przez innych. Poprzez spojrzenie na dane zagadnienie z odmiennej perspektywy, nasza wiedza wzbogaca się, wychwytujemy niuanse i nieznane szczegóły, czasami polemizujemy, a kiedy indziej utrwalamy własne przekonania

Autor rzetelnie i przystępnie przedstawił ewolucję poglądów Tadeusza Mazowieckiego, najważniejsze wydarzenia z życia publicznego, a także odniesienia do osób, z którymi współpracował i rywalizował. Tadeusz Mazowiecki to postać szeroko znana nie tylko Polakom, ciesząca się dużym uznaniem i szacunkiem. Osoba bardzo zasłużona dla polskiej demokracji. Jego działalność redakcyjną, społeczną i polityczną charakteryzowało dążenie do porozumienia, dialog, życzliwość, otwartość i szacunek wobec innych. Wychowany był w duchu katolickim i silnych tradycjach patriotycznych. Bardzo pracowity, oddany ojczyźnie, wierny przyjętym zasadom, a przy tym skromny, uczciwy, rozważny i konsekwentny w dążeniu do celu.

W książce znajdziemy zaledwie kilka wzmianek na temat życia prywatnego polityka, unikającego zbędnego publicity. Biografię czyta się z ciekawością, bardzo dobrze przemyślana i dopracowana chronologicznie, interesująco zaprezentowana, z małymi wyjątkami pozbawiona ocen i wartościowania. Choć niewiele informacji miały dla mnie znamiona nowości, to jednak chętnie zapoznałam się z nią i odświeżyłam wiedzę o Tadeuszu Mazowieckim.

bookendorfina.blogspot.com