okładka Dyrektywa Jansona. Ebook | EPUB, MOBI | Robert Ludlum

E-book

Dyrektywa Jansona

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis ebooka

"Paul Janson w młodości walczył w Wietnamie pod dowództwem sadystycznego psychopaty Alana Demaresta. Po powrocie do kraju przystał do supertajnej komórki amerykańskiego wywiadu, tak zwanego Wydziału Operacji Konsularnych, i złożył zeznania obciążające byłego dowódcę. W rezultacie Demarest został rozstrzelany. Obecnie Janson jest niezależnym konsultantem do spraw bezpieczeństwa korporacyjnego. Niespodziewanie kontaktuje się z nim wicedyrektor Fundacji Wolności – organizacji, założonej przez słynnego miliardera i filantropa, Petera Novaka, który wpadł w ręce islamskich buntowników. Janson organizuje odbicie zakładnika, ale samolot z Novakiem na pokładzie eksploduje w powietrzu. Paul odkrywa, że w sprawę zamieszany jest sam prezydent Stanów Zjednoczonych. Jednocześnie dowiaduje się o supertajnym programie Moebius, nad którym waszyngtońscy stratedzy pracowali od lat. Teraz były agent jest im niezbędny. Jego odwieczny wróg, żądny władzy, okrutny dowódca z Wietnamu, jednak żyje - i zagraża nie tylko jemu, ale rządowi Stanów Zjednoczonych i pokojowi na całym świecie. Tylko Janson jest w stanie zapobiec nadciągającej katastrofie…"

Szczegóły

Język ebooka

polski

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

1.17 MB (MOBI), 3.54 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Mariusz Koryszewski

Mariusz Koryszewski

30.04.2013, 06:10

Dyrektywa Jansona to może nie jest poziom słynnej sagi o Jasonie Bournie, ale Ludlum potrafi trzymać w napięciu. To powieść sensacyjno-wojskowa na dzisiejsze czasy terroryzmu islamskiego, którą wyróżnia szybka, wartka akcja - naprawdę nie sposób się tu nudzić. Zawiązanie akcji jest jednak dość oczywiste i przewidywalne, razi trochę zbyt czarno-biała fabuła - jest to najsłabszy element tej książki. Jeżeli jednak szukasz takiej szybkiej sensacji w typie wojskowym, to ta książka jest dla Ciebie.