okładka Dzierżyński. Miłość i rewolucja. Ebook | EPUB, MOBI | Sylwia Frołow

Ebook

Dzierżyński. Miłość i rewolucja

Pobierz za darmo fragment ebooka:

EPUBMOBI

Opis ebooka

"Namiętny kochanek, zaślepiony fanatyk, wrażliwy morderca Nie męcz się. Zrób Feliksa szczęśliwym. Żegnaj, całuję ‒ napisała zrozpaczona kobieta w ostatnim liście do siostry. Dramatyczne samobójstwo zakończyło skandaliczny trójkąt erotyczny, który połączył Michalinę i Sabinę Feinsteinówny z towarzyszem Dzierżyńskim. Podobnie jak dziesiątkom innych kobiet, które związały się z „czerwonym katem” ‒ nie było im pisane szczęście. Wierzę tylko w naukę Chrystusa (...) Wierzę, że Bóg Chrystus ‒ to Miłość. Innego Boga oprócz Niego nie mam ‒ pisał Dzierżyński – krystalicznie uczciwy polski szlachcic, krewny Józefa Piłsudskiego, kochający ojciec, troskliwy brat i dobroczyńca osieroconych dzieci. Ten sam, który zrobił zawrotną karierę w służbie bolszewickiego reżimu, wymordował rękami podległej mu Czeki setki tysięcy osób i wyniósł do władzy Józefa Stalina. Pierwsza w wolnej Polsce, wielowymiarowa i kontrowersyjna biografia Żelaznego Feliksa. Zawiera nigdy niepublikowane listy Dzierżyńskiego do rodziny oraz licznych kochanek ‒ przechwycone przez KGB i, w obawie przed skandalem, ukryte na kilkadziesiąt lat w ściśle tajnych archiwach moskiewskich.

Szczegóły

Język ebooka

polski

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

30.20 MB (MOBI), 12.67 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Jack

26.01.2014, 23:16

„Książka, która ukazuje prawdę.”

Bardzo mnie ta książka wciągnęła. Choć tytuł może sugerować, że głównie jest to książka na temat związków Dzierżyńskiego z kobietami, nie jest to do końca prawda. Przede wszystkim jest to szczera biografia, która pokazuje jak bardzo skomplikowaną osobą był szef budzącej grozę „CzeKi”. Autorka nie koloryzuje w żadną stronę – nie wybiela go, ale też nie skupia się tylko na jego złych dokonaniach. Zdecydowanie polecam.