okładka Dziewczyny z Syberii. Ebook | EPUB, MOBI | Anna Herbich

Ebook

Dziewczyny z Syberii

Pobierz za darmo fragment ebooka:

EPUBMOBI

Opis ebooka

„Polka? Od razu widać, po charakterze!” Przeszły przez piekło. Nie poddały się. Stefanię kryminaliści z łagru przegrali w karty dwa razy – przeżyła dzięki przyjaciółce. Natalia stanęła w obronie bitej kobiety – za karę miała umrzeć w lodowatym karcerze. Alinę deportowano jako jedyną z całej rodziny – trafiła do łagru dla dzieci. Miała dziesięć lat. Tragedia każdej z nich zaczęła się podobnie: walenie kolbami w drzwi, parę chwil na spakowanie rzeczy, rozpacz, wagony bydlęce. Tysiące kilometrów podróży w nieznane. Na Syberii czekały je niewolnicza praca, walka o życie swoje i bliskich, głód, choroby i straszliwe mrozy. Siła charakteru, więzi rodzinne, wiara, a czasem niespodziewana łagrowa miłość pozwoliły kobietom przetrwać na nieludzkiej ziemi. Doświadczyły niewyobrażalnego cierpienia, jednak nic nie było w stanie ich pokonać. NOWA KSIĄŻKA AUTORKI DZIEWCZYN Z POWSTANIA W BESTSELLEROWEJ SERII PRAWDZIWE HISTORIE PONAD 300 000 SPRZEDANYCH EGZEMPLARZY Anna Herbich (rocznik 1986) ‒ dziennikarka. Urodziła się i mieszka w Warszawie.

Szczegóły

Język ebooka

polski

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

14.37 MB (MOBI), 8.20 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Marek Moskal

19.11.2015, 17:19

„Ciąg dalszy "Dziewczyn z Powstania" nie rozczarowuje.”

Ta sama formuła książki co w "Dziewczynach z Powstania", kolejne bohaterki, inne losy, świadectwo okrutnych i nieludzkich czasów. Proste wypowiedzi i proste zdania potrafią dogłębnie przekazać przejmujące uczucia sprzed tak wielu lat.
Kolejna udana książka autorki, warto przeczytać by uzmysłowić sobie z jakim okrucieństwem działają systemy polityczne, i jakim hartem ducha wykazują się ich ofiary.