okładka Eleonora i Park. Ebook | EPUB, MOBI | Rainbow Rowell

Ebook

Eleonora i Park

Pobierz za darmo fragment ebooka:

EPUBMOBI

Opis ebooka

"Eleonora… Nie sposób jej nie zauważyć: rude włosy, dziwne ciuchy. Czyta mu przez ramię. Uważa Romea i Julię za bogate dzieciaki, które dostawały wszystko, co chciały. Najbardziej nie lubi weekendów, bo spędza je bez niego. Park… Dobrze mu w czerni. Denerwuje się, gdy musi prowadzić samochód w obecności taty. Uwielbia imię Eleonory i nie skróciłby go ani o sylabę. Wie, która piosenka jej się spodoba, zanim ona zacznie jej słuchać. Śmieje się z jej dowcipów, zanim ona dotrze do puenty. Oto tocząca się w ciągu jednego roku szkolnego opowieść o dwojgu szesnastolatkach urodzonych pod nieszczęśliwą gwiazdą – dość mądrych, by zdawać sobie sprawę, że pierwszej miłości prawie nigdy nie udaje się przetrwać, ale na tyle odważnych i zdesperowanych, by dać jej szansę. [blurb na froncie] „Powieść Eleonora i Park przypomniała mi nie tylko, jak to jest być młodym i zakochanym w dziewczynie, ale także jak to jest być młodym i zakochanym w książce”. John Green, autor bestsellera Gwiazd naszych wina [o autorce] Rainbow Rowell mieszka w Nebrasce i pisze książki. Czasem o dorosłych (Landline, Attachments), czasem o nastolatkach (Eleonora i Park, Fangirl), ale zawsze o ludziach, którzy dużo mówią, czują, że są zakochani i pokręceni. Kiedy nie pisze, czyta komiksy, planuje podróż do Disney World lub kłóci się o nic nieznaczące drobiazgi. [blurby na s. 4 okładki] *** Seksowna, czuła, delikatna historia o miłości, tętniąca punk rockiem i prawdziwym uczuciem. Czytelnicy będą wniebowzięci! Gayle Forman, autorka bestsellerów Zostań, jeśli kochasz i Wróć, jeśli pamiętasz *** Szkoła jak pole minowe – pełna nienawistników i bezmyślnych osiłków. Nowa uczennica, Eleonora, ostrożnie manewruje na nieprzyjaznym terytorium. Ma w tym wprawę: od lat mija się w domu z niebezpiecznym drapieżnikiem – facetem mamy. Na szczęście są na świecie chłopcy tacy jak Park, którym warto zaufać. Problem w tym, że ufność nie jest najmocniejszą stroną Eleonory. Przejmująca, gorzka historia o pierwszej miłości, która jest tratwą ratunkową dla nastolatki w tarapatach. Joanna Olech, autorka książek dla dzieci i młodzieży, publicystka *** Do licha! Odmłodniałam o dziesięć lat i zrównałam się wiekiem z bohaterami. Na jednym wdechu, ze łzami w oczach i z drżącym z niepokoju sercem czytałam, jakby jutra miało nie być. Precz z Romeo i Julią, nadchodzą Eleonora i Park! Agnieszka Baran, blogerka, zielonacytryna.blogspot.com"

Szczegóły

Język ebooka

polski

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

2.40 MB (MOBI), 0.93 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Iwona Nowak

30.03.2016, 17:54

„Pierwsza miłość”

Dawno nie kończyłam książki z westchnieniem. Dawno nie wahałam się między miłością a nienawiścią (i to nie nienawiścią będącą wynikiem kiepskiej historii, ale historii, która w pewien sposób złamała mi serce).

Powieść „Eleonora i Park” kojarzy mi się z tęczą… bo właśnie tak odczuwałam emocje podczas tej lektury. Istna paleta barw - poczynając od błogości, lekkości i radości, a kończąc na strachu, gniewie, rozpaczy i zrezygnowaniu. Opisy niewinnej miłości rodzącej się między bohaterami były tak urocze i przyjemne, że czasami czytałam je po kilka razy – szczególnie rozmyślania Parka na temat ukochanej przypadły mi do gustu (przyznam szczerze, że ciągle bardzo mu kibicowałam i poważnie zaczęłam się zastanawiać czy właśnie tak czują faceci?). Sprawy rodzinne i szkolne były tą bardziej drastyczną częścią. Czasami zapierały dech w piersiach i zaskakiwały, czasami wyciskały łzy. Ostatnie kilkadziesiąt stron szczególnie trzymało czytelnika w napięciu.

Powieść czytało się szybko, wpływ na to miała zarówno ciekawa fabuła jak i dobry styl autorki. Co prawda delikatnie zmieniłabym dwie sceny (lub po prostu się ich pozbyła) – przecież książka może być ciekawa i urokliwa nawet jeśli ogranicza się do subtelnie ukazanej miłości.

Niech mi nikt nie mówi, że to „romansidło dla nastolatków” niczego nie uczy, bo mnie nauczyło inaczej postrzegać własne życie. Mam szczęście i jestem wdzięczna za to co posiadam. Istnieją rodziny, które żyją w naprawdę trudnych warunkach, istnieją dzieci, które naprawdę mają przerąbane. Są sytuacje, z których trudno się wyrwać, a jeszcze trudniej się „otrzepać” i zapomnieć.

Szczerze polecam. ;) Zakupiłam już „Fangirl” tej autorki i w niedalekiej przyszłości sięgnę i po tę książkę.

Anna Lewicka

29.09.2015, 15:24

„Magia pierwszej miłości, której nie da się zapomnieć”

Zwykle nie sięgam po tego typu książki, więc nie byłam przekonana, czy historia miłości nastolatków do mnie przemówi, jednak tak dużo osób wypowiadało się o niej w superlatywach, że też postanowiłam po nią sięgnąć... i nie żałowałam tego ani przez moment!
To naprawdę cudowna, ciepła książka, która każdemu przypomni jak to jest zakochać się po raz pierwszy. Zarówno Eleanora jak i Park to bohaterowie, których nie da się nie polubić, a historia ich znajomości czasem powoduje niekontrolowane wybuchy śmiechu, a czasem naprawdę wyciska łzy. Autorka fantastycznie wykorzystuje też motywy popkulturowe poprzez zainteresowania głównych bohaterów - wiele razy uśmiechnęłam się poz nosem czytając o słuchanej przez nich muzyce i czytanych przez nich komiksach.
Książka jest napisana lekkim, przyjemnym językiem, więc po prostu się ją pochłania.
Polecam sięgnąć po nią i młodszym i starszym - w zależności od wieku spojrzy się na perypetie bohaterów z innej perspektywy, znajdując w niech coś dla siebie.

Mia Ptatuszak

13.04.2015, 22:00

„zabawna, wzruszająca ”

Na początku książka była nudna, ale potem akcja zaczęła się rozkręcać. O co chodzi? Przybliżamy się życiu dwójki młodych osób : Eleonorze i Parkowi. Eleonora jest brzydką dziewczyną mieszkającą w złym domu. Park-chłopak z "dobrego domu ". Na ogół lubiany i akceptowany. Ma fajną rodzinę. Jako jedyny pozwala "nowej" usiąść obok siebie i od tego wszystko się zaczyna.
Moja ocena : 6/10