okładka Esther the Wonder Pig, czyli jak dwóch facetów pokochało świnię. Ebook | EPUB, MOBI | Magdalena Korobkiewicz, Steve Jenkins, Derek Walter, Carpice Crane

Ebook

Esther the Wonder Pig, czyli jak dwóch facetów pokochało świnię

Pobierz za darmo fragment ebooka:

EPUBMOBI

Opis ebooka

Prawdziwa historia najsłynniejszej świnki na świecie!

Steve i Derek zawsze kochali zwierzęta. Ich dom trzeszczał w szwach od przygarniętych psów i kotów. Kiedy więc Steve otrzymał propozycję zaopiekowania się jeszcze jedną biedną sierotką – świnką miniaturką – nie walczyli ze sobą zbyt długo. Wkrótce jednak odkryli, że ktoś wywinął im niezły numer i że ich mała chrumkająca córeczka zmienia się w pełnowymiarową, ważącą niemal trzysta kilogramów nastolatkę. A to oznaczało, że muszą poważnie przeorganizować swoje życie.

Za sprawą Esther Steve i Derek nie tylko przestali jeść bekon (za którym przepadali). Obaj zostali wegetarianami, potem weganami, ale czuli, że coś jeszcze zostało im zrobienia. Kiedy więc Esther przestała się mieścić w wannie i na kanapie, kupili farmę, by ich świnka miała gdzie ryć i się tarzać – a następnie założyli schronisko dla zwierząt gospodarskich, znane dziś pod nazwą Happily Ever Esther (Długo i Szczęśliwie z Esther). Ta wzruszająca i zabawna historia pokazuje, jak dwóch zwykłych chłopaków z przerażonych rodziców zastępczych rezolutnej świni stało się obrońcami praw zwierząt.

Steve Jenkins pracował jako agent nieruchomości i od dawna mieszkał ze swoim partnerem, Derekiem Walterem, zawodowym magikiem, kiedy ich życie wywróciła nagle do góry racicami prześliczna świnka o imieniu Esther. W krótkim czasie Esther the Wonder Pig stała się gwiazdą mediów społecznościowych (jej profil na Facebooku ma prawie 850 000 polubień), a Steve i Derek znaleźli się w gronie najbardziej znanych aktywistów broniących praw zwierząt. W 2014 roku założyli azyl Happily Ever Esther Farm Sanctuary w Campbellville w Ontario. Opiekują się tam uratowanymi zwierzętami  gospodarskimi – sześcioma królikami, sześcioma kozami, dwiema owcami, jedenastoma świnkami, trzema krowami, trzema kurami, koniem, osłem i pawiem.

*Wersja elektroniczna książki nie zawiera zdjęć z wydania papierowego. 

Szczegóły

Język ebooka

polski

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

1.87 MB (MOBI), 1.34 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Aneta C

13.03.2017, 17:32

„Zabawna historia świnki ”

Zabawna książka o tym jak dwóch Kanadyjczyków postanowiło przygarnąć świnię pod swój dach.Świnka miała być miniaturowa,a okazała się wyrosnąć na pełnowymiarowego giganta :)
Historia na faktach ,a do tego napisana humorystycznie, choć nie obyło się też bez małych dramatów przy wychowywaniu świnki .
Na końcu książki znajdziemy parę przepisów kulinarnych kuchni roślinnej.

Aneta C

13.03.2017, 17:31

„Zabawna historia świnki ”

Zabawna książka o tym jak dwóch Kanadyjczyków postanowiło przygarnąć świnię pod swój dach.Świnka miała być miniaturowa,a okazała się wyrosnąć na pełnowymiarowego giganta :)
Historia na faktach ,a do tego napisana humorystycznie, choć nie obyło się też bezmałych dramatów przy wychowywaniu świnki .
Na końcu książki znajdziemy parę przepisów kulinarnych kuchni roślinnej.