okładka Hopeless. Ebook | EPUB, MOBI | Colleen Hoover

Ebook

Hopeless

Pobierz za darmo fragment ebooka:

EPUBMOBI

Opis ebooka

Czasem odkrycie prawdy może odebrać nadzieję szybciej niż wiara w kłamstwa.

To właśnie uświadamia sobie siedemnastoletnia Sky, kiedy spotyka Deana Holdera. Chłopak dorównuje jej złą reputacją i wzbudza w niej emocje, jakich wcześniej nie znała. W jego obecności Sky odczuwa strach i fascynację, ożywają wspomnienia, o których wolałaby zapomnieć. Dziewczyna próbuje trzymać się na dystans – wie, że Holder oznacza jedno: kłopoty. On natomiast chce dowiedzieć się o niej jak najwięcej. Gdy Sky poznaje Deana bliżej, odkrywa, że nie jest on tym, za kogo go uważała, i że zna ją lepiej, niż ona sama siebie. Od tego momentu życie Sky bezpowrotnie się zmienia.

Szczegóły

Język ebooka

polski

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

2.53 MB (MOBI), 0.91 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Gabriela Boo

Gabriela Boo

04.11.2016, 19:37

„Liczyłam na więcej”

Mam bardzo mieszane uczucia po przeczytaniu tej książki i nie są one pozytywne :/
Waham się między oceną, ponieważ liczyłam na coś więcej, a nawet na dużo więcej. Opowieść wydaje mi się jednowarstwowa, dużo opisów pocałunków, przytulań, pieszczot i seksu, a wątek główny (chyba że to miał być główny) gdzieś z boku. Nie wczułam się w historię Sky, nie poczułam ani radości, ani smutku, nie było niepewności ani nadziei. Nic mnie nie zszokowało, nikomu nie kibicowałam. Uwielbiam Colleen Hoover, ale ta książka to dla mnie o prostu romansidło.

Dagu W

02.11.2014, 12:35

„przypomina o wielu emocjach przeżywanych w wieku bardziej szczenięcym”

Fantastyczna wakacyjna książka. Mimo trochę pokręconej, nastolatkowej fabuły, czyta się na raz. Historia Sky czaruje, miło przypomina o wielu emocjach przeżywanych w wieku bardziej szczenięcym. Opis krótkiego czasu, w którym dla głównej bohaterki ziemia zupełnie zmienia swoje bieguny. W zasadzie można napisać, że cały nurt literatury New Adult, tak jak i ta książka został stworzony po to, żeby targać uczuciami jak tylko się da, wyciskać łzy śmiechu, żalu i bólu i do znudzenia wspominać swoje chwile z czasów bardziej nastolatkowych.
Bohaterów polubiłam od razu. Trochę jednak z niedowierzaniem akceptowałam ich dojrzałość emocjonalną. Główny bohater Holder, w wieku 19 lat ma kontrolę nad sobą i zimną krew w sytuacjach w których cała reszta świata by ją straciła. Komunikacja pomiędzy Holderem i Sky, już od pierwszych momentów jest na tak wysokim poziomie, że nie jeden dorosły pozazdrościłby szczerości i jasności w komunikowaniu uczuć i potrzeb.
Ale mimo tych drobnych dysonansów czyta się świetnie, jednym tchem, bardzo polecam.

Pinokia

11.10.2014, 14:18

„Podziwiam autorkę, że wszystkie uczucia wyraziła strasznie prawdziwie.”

Książka opowiada o siedemnastoletniej Sky, która rozpoczyna (po latach nauki w domu) szkołę. W między czasie spotyka chłopaka z którym łączy ją coś więcej, niż miłość. Z czasem napotyka tajemnice z przeszłości, które trzeba rozwiązać…

W utworze najbardziej fascynują mnie momenty, które okazują wsparcie. Są takie… inne, niż w książkach z którymi na co dzień się spotykam. Nie tylko te, ale i inne uczucia są przedstawione dosyć prawdziwie. Podziwiam autorkę, że w kilku zdaniach zawarła to, co niektórym zajmuje prawie cały rozdział.

" Ocieram łzy i znów na niego patrzę. Wpatruje się w milczeniu w podłogę i wbrew sobie widzę w nim inne przebłyski mojego tatusia. Widzę człowieka, który kiedyś mnie kochał… na długo przed tym, jak zaczęłam się bać obracającej gałki u drzwi."

Postacią, którą polubiłam najbardziej jest główna bohaterka (normalnie szok; od kiedy komuś się podobają główni bohaterowie?), Sky. Dziewczyna jest twarda- to trzeba przyznać. Ma dość czytelny dystans do siebie, nie przejmuje się opiniami innych. Jest taka… normalna. Może dlatego ją polubiłam. Nieraz bohaterki mają jakieś wyidealizowane cechy oraz przereklamowane kompleksy. Sky niby jest idealna, ale czytając między wierszami da się zauważyć jej wady, między innymi słabość do jedzenia (czy to wada), okłamywanie mamy. Mimo to strasznie ją polubiłam. Zastanawiam się, czemu po przeczytaniu kilku kartek moja koleżanka stwierdziła, że książka jest do niczego. Nawet nie wie, jak bardzo się pomyliła.

Zachęcam do przeczytania tej książki, w szczególności tych, co lubią mocne książki o miłości i tragediach rodzinnych. Kiedy rozpoczniecie wędrówkę w labiryncie liter… Albo nie, nie dokończę. Sami to poczujecie...