okładka Książę mgły. Ebook | EPUB, MOBI | Carlos Ruiz Zafón

Ebook

Książę mgły

Pobierz za darmo fragment ebooka:

EPUBMOBI

Opis ebooka

Rodzina Carverów (trójka dzieci, Max, Alicja, Irina, i ich rodzice) przeprowadza się w roku 1943 do małej osady rybackiej na wybrzeżu Atlantyku. Zamieszkuje w domu należącym niegdyś do rodziny Fleischmannów, których dziewięcioletni syn Jacob utonął w morzu. Od pierwszych dni dzieją się tutaj dziwne rzeczy; nocą w ogrodzie Max widzi posągi artystów cyrkowych. Dzieci poznają kilkunastoletniego Rolanda, od którego usłyszą różne ciekawostki o miasteczku i o zatopionym pod koniec pierwszej wojny statku. Poznają również dziadka Rolanda, latarnika Victora Kraya. To on opowie im o złym czarowniku, Księciu Mgły, który gotów jest spełnić każde życzenie lub każdą prośbę, ale w zamian żąda bardzo wiele. Coś, co dzieciom wydaje się jeszcze jedną miejscową legendą, niebawem okazuje się zatrważającą prawdą. Wiele lat musiało upłynąć, by Max zapomniał wreszcie owo lato, kiedy odkrył, właściwie przypadkiem, istnienie magii.

Szczegóły

Język ebooka

polski

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

0.44 MB (MOBI), 0.72 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Anonimowy czytelnik

24.01.2012, 09:03

Po „Księcia Mgły” Carlosa Ruiza Zafona sięgnęłam zaintrygowana opiniami znajomych. Przyznam, że jak na moje pierwsze spotkanie z tym autorem jestem naprawdę mile zaskoczona.

Książka choć sklasyfikowana jako literatura młodzieżowa przypadła mi do gustu. Czytało się ją niezwykle przyjemnie, a ciekawa akcja i tajemnicza atmosfera rysowana przez autora na kartach powieści sprawiły, że znalazłam się w baśniowym świecie. Dzięki tej baśni i magii cofnęłam się w czasie do mojego dzieciństwa, w którym fascynowałam się baśniowymi opowieściami. Przygoda, trochę mroczna, trójki bohaterów powieści opisana przez autora w sposób niezwykle ciekawy wciąga czytelnika, a ten oczyma wyobraźni sam bierze w niej udział. W baśni nie brak jednak realistycznych elementów. Stanowi ona wspaniałe tło dla takich ważnych wartości ludzkich jak choćby przyjaźń. Spełnianie marzeń przez tytułowego Księcia również skłania do przemyśleń.

Na mojej bibliotecznej półce i w zbiorach ebooków znalazły się już kolejne pozycje tego autora. Czekam z niecierpliwością na dzień, w którym zarówno te krótsze powieści Carlosa Ruiza Zafona, jak i bestsellerowy "Cień wiatru” i najnowsze „Światła września” doczekają się wreszcie swojej kolejki.

„Książę Mgły” to pozycja nie tylko dla młodzieży. Odnajdą się w niej również starsi czytelnicy. Polecam ją każdemu, kto kocha magiczny świat baśni. Naprawdę warto!

Anonimowy czytelnik

31.05.2011, 20:29

Cóż, następna pozycja Zafona, który powoli zaczyna się kreować na kolejnego Paula Coelho. To, co początkowo fascynowało, teraz zaczyna nużyć, autor nie wnosi nic nowego do swoich dzieł. Mimo że "Księcia Mgły" nie przeczytałam, jestem pewna że dokładnie wiem na czym fabuła jest oparta, jaki nastąpi ciąg wydarzeń - a wszystko okraszone tym samym stylem, który w ogóle nieewoluuje. Żeby poznać autora wystarczy zapoznać się z dwoma, z trzema jego książkami - to nie świadczy o poziomie literackim dobrze, a geniusz jego moim zdaniem jest znikomy.

Klaudia Lis

Klaudia Lis

22.07.2011, 19:35

„”

‘’Wiele lat musiało upłynąć, by Max zapomniał wreszcie owo lato, kiedy odkrył, właściwie przypadkiem, istnienie magii.”

Carlos Ruiz Zafón ( ur. 1964 w Barcelonie) zyskał światowy rozgłos dzięki bestsellerom ,, Cień wiatru” i ,, Gra anioła”, wydanym w Polsce nakładem wydawnictwa MUZA SA. Opublikowana w 1993 roku, wyróżniona Nagrodą Edebe, powieść ,, Książę Mgły” jest pierwszą książką w dorobku pisarza.
,,Książę Mgły” ciągle odkładałam na później, ale gdy w końcu znalazłam czas, wzięłam ją do ręki i zaczęłam czytać. Nie wiem czemu, ale zaczęłam się bać po wypadku Iriny, jednej z córek Carverów. Na szczęście przeczytałam ją do końca i jestem z tego powodu bardzo dumna, ponieważ się opłacało.
Książka Carlosa Ruiza Zafóna opowiada o trzech przyjaciołach, którzy poznali się pewnego lata. To właśnie ta trójka: Max, Alicja i Roland będą musieli walczyć z Kainem, który jest Księciem Mgły. Wielka więź ich połączyła pomimo różnego wieku. Nawet między Rolandem a Alicją zaczyna iskrzyć.
Kiedy wojna panuje Maximilian Carver przeprowadza się wraz z rodziną do małej osady rybackiej na wybrzeżu Atlantyku. Zamieszkuje w domu należącym niegdyś do rodziny Fleischmannów, których dziewięcioletni syn Jacob utonął w morzu. Myśleli, że to normalne miejsce, ale okazuje się być magiczny. Max poznaje przyjaciela Rolanda, z którym nurkuje by zobaczyć zatopionego ,,Orfeusza”. Chłopak opowiada Alicji i Maxowi historię jego dziadka. Niestety czym dużej mieszkają w tym domu tym bardziej dzieją się różne rzeczy i ten niebezpieczny ogród z posągami koło domu. Ojciec znajduje stare filmy, ale okazują się ona być zwykłymi anonimowymi filmami ogrodu z posągami. Uwagę wielką przyciąga Maxa i Alicji posąg klauna, którego widzieli, ale inaczej był ułożony. Pewnego razu mała Irina spada ze schodów, ponieważ widzi dziwną postać w jej szafie. Trójka przyjaciół postanawia odkryć prawdę i idą do dziadka Rolanda, który opowiada im historię. Dochodzi do dwóch spotkań Maxa z Księciem Mgły, który raz mu się ukazuje w grobowcu Jacoba a raz zabiera jego przyjaciela do statku zanurzonego w wodzie. Na szczęście chłopiec zostaje uratowany przez trzynastolatka. Stary latarnik obawia się powrotu potwora i wybiera się na posiadłość Carverów i idzie do ogrodu, w którym posągi zniknęły. Max zostawił siostrę i przyjaciela w chatce a sam wybiera się do domu, gdzie spotyka latarnika Victora Kraya, który opowiada mu całą historię. W chatce dochodzi do porwania przez Kaina siostry Maxa. Chłopak rzuca się do wody w pościgu za klaunem, który zabiera nastolatkę do wynurzającego się ,,Orfeusza”. Max dotarłszy do domu Rolanda, gdy widzi brak nastolatków, szybko rzuca się w wodę za przyjacielem. Kiedy chłopcy dostają się na statek, Max spotyka znów Księcia Mgły, który chce zawrzeć z nim pakt. Młodzieniec odmawia a ten wyrzuca go ze statku, ponieważ słyszy głos Rolanda, który okazuje się być Jacobem. Kiedy dochodzi do spotkania Jacoba z magiem, klaun próbuje zawszeć z nim traktat w zamian za uratowanie dziewczyny. Chłopak stoi przed trudnym wyborem, ponieważ ma mało czasu a statek coraz bardziej napełnia się wodą.
Uważam, że jest to super książka, dla osób szukających przygód. Książka jest ciekawa i bardzo interesująca. Rozdziały są krótkie co ułatwia pauzę w czasie czytania. Latarnik Victor Kray niesamowicie opisał całą histerią swojego spotkania z Księciem Mgły, która jest bardzo wciągająca.
W dzisiejszym świecie wiele osób by się zgodziło złożyć obietnicę magowi, która by wiele mogła ich kosztować . Przede wszystkim dzisiaj każdy chce spełnić swoje pragnienie, nie patrząc na straty ponoszone przez to.
Książka została wydana przez Wydawnictwo Literackie MUZA SA.