okładka Linia serc. Ebook | EPUB, MOBI | Rainbow Rowell

Ebook

Linia serc

Pobierz za darmo fragment ebooka:

EPUBMOBI

Opis ebooka

Najlepsza historia miłosna od czasu wynalezienia telefonu!

Georgie McCool, scenarzystce komedii z Los Angeles, pozornie udało się połączyć pracę z życiem rodzinnym. Ma cudowne córeczki Alice i Noomi, opiekuńczego męża Neala i piękny dom na przedmieściach. Jednak w jej małżeństwie od dawna coś nie gra, a Georgie nie ma odwagi ani czasu, by zmierzyć się z problemami.
Gdy wybiera pracę, zamiast świętować z rodziną Boże Narodzenie w mroźnej Nebrasce, jej małżeństwo jest o włos od rozpadu. Neal nie odpowiada na telefony, obecność czarującego Setha komplikuje sprawy jeszcze bardziej, a zamęt w sercu nie pozwala Georgie skoncentrować się na pisaniu śmiesznych dialogów.
Gdy sytuacja wydaje się beznadziejna, z pomocą przychodzi jej tajemniczy żółty telefon...

Szczegóły

Język ebooka

polski

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

2.62 MB (MOBI), 0.95 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Jakub Riedel

28.04.2016, 14:14

„Ani dla młodzieży, a tym bardziej nie dla dorosłych”

Szkoda, że pomimo fabularnego potencjału pisarce nie udało się w „Linii Serc” ukazać na swój jedyny, uroczy sposób dojrzałego związku między kobietą a mężczyzną. W zamian czytelnik otrzymuje przeciętną, opartą głównie na średniej jakości dialogu powiastkę i związek bohaterów widziany z dystansu, jakby oczami osoby, która nie miała w swoim życiu tego typu przeżyć. O ile lektura „Fangirl” i „Eleonory i Parka” była przyjemnością idealnie nakierowaną na czytelniczą młodzież, to tutaj przyjemność skończyła się po pierwszym rozdziale.

Należy dodać, że w tym przypadku nie wiadomo nawet do końca do kogo skierowana jest „Linia Serc”. Odnoszę wrażenie, że dorosły czytelnik nie ma za bardzo czego szukać dla siebie w tej historii, podobnie jak czytająca młodzież, chyba że uwielbienie i sentyment dla samej autorki przeważy szalę i przekona do sięgnięcia po książkę. Rainbow Rowell potrafi snuć sympatyczne, urocze opowieści i udowodniła to niejednokrotnie, jednak tym razem to nie było to.

Olga z WielkiBuk.com

https://wielkibuk.com/2016/03/29/linia-serc-rainbow-rowell-recenzja/

Agnieszka B.

Agnieszka B.

28.04.2016, 11:42

„To historia, którą warto poznać.”

Rainbow Rowell to autorka dwóch bestsellerów dla młodzieży: "Fangirl" oraz "Eleonora i Park".

Tym razem swoją powieść adresuje do starszych czytelników.


Georgie - główna bohaterka - jest autorką sitcomów. Całą opisaną w książce historię poznajemy z jej perspektywy.

Georgie wydaje się być kobietą szczęśliwą i spełnioną. Opiekuńczy mąż Neal, dwie cudowne córki: Noomi i Alice , praca, w której odnosi sukcesy. Jednak jak to w życiu bywa, pozory mogą mylić.

Bohaterka staje przed wyborem - stworzenie serialu, o którym zawsze marzyła, czy wyjazd z rodziną na święta? Wybór nie jest ani łatwy, ani oczywisty. Trudno jednak zrezygnować z realizacji największego marzenia nawet, gdy ma się świadomość wysokiej ceny jaką za tą decyzję można zapłacić. Georgie podejmuje decyzję. Zostaje w domu. Oddaje się pracy, a jej mąż i dzieci wyjeżdżają na święta do jego rodziców.

Podjęta decyzja powoduje, że małżeństwo Georgie i Neala wisi na włosku. Mąż po wyjeździe nie odbiera od niej telefonów, nie odpisuje na smsy. Obecność przystojnego przyjaciela nie ułatwia sprawy, a powoduje wręcz kolejne sercowe problemy.

I tu z pomocą przychodzi tajemniczy żółty telefon...

Czy Georgie uda się uratować małżeństwo? Czy prawdziwa miłość jest w stanie pokonać burze i przetrwać mimo różnicy charakterów i odmiennego podejścia do życia?


Wszystkim, którzy chcieliby poznać odpowiedzi na te pytania polecam lekturę książki "Linia serc".

To historia, którą warto poznać. Stawia przed czytelnikiem wiele pytania i skłania do tego, by przyjrzeć się swojemu związkowi i temu jakimi priorytetami w życiu się kierujemy.