okładka Lion. Droga do domu. Ebook | EPUB, MOBI | Saroo BrierleyPromocja

Ebook

Lion. Droga do domu

Pobierz za darmo fragment ebooka:

EPUBMOBI

Opis ebooka

Slumdog był poruszającą fikcją.

Tę historię napisało życie.


Dwadzieścia pięć lat rozłąki.

Ponad milion kilometrów kwadratowych do przeszukania.

I chłopiec, który zrobi wszystko, aby po latach odnaleźć utraconą rodzinę.Pięcioletni Saroo zostaje sam na dworcu kolejowym. Szukając starszego brata, wsiada do przypadkowego pociągu i zmęczony… zasypia. Budzi się półtora tysiąca kilometrów od domu, w pięciomilionowej Kalkucie.

Nie pamięta, skąd pochodzi, nie wie, jak wrócić. Walczy o przetrwanie w jednym z najbardziej przerażających miast świata. Śpi na brudnych ulicach, ucieka przed gangami żebraków. Adoptowany, trafia do dalekiej Australii.

Mija dwadzieścia pięć lat. Myśl o odnalezieniu prawdziwej rodziny nie daje Saroo spokoju.

Ma jednak tylko okruchy wspomnień.

I technologię XXI wieku, która przyjdzie mu z pomocą.


Film na podstawie książki z gwiazdorską obsadą.

Dev Patel (Slumdog. Milioner z ulicy), Nicole Kidman, Rooney Mara

Szczegóły

Język ebooka

polski

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

2.36 MB (MOBI), 0.95 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Anna Kiszkiel

30.11.2016, 16:33

„Dojrzała opowieść o nadziei.”

To literatura faktu, ale opowiedziana jak znakomita powieść. Gdyby ktoś tę historię zmyślił, być może wydałaby się niektórym zbyt nieprawdopodobna. Ale napisało ją życie, a opowiedział sam jej bohater. Niegdyś mały zagubiony chłopiec, dziś, po ćwierć wieku, dojrzały mężczyzna, który nie bez przeszkód i zniechęcenia, odnalazł właśnie drogę do własnej przeszłości.
Wspaniała historia o nadziei, wsparciu, determinacji. Ale również o drodze, jaką trzeba przejść, by funkcjonować w odmiennej kulturze, z dala od tego, co znało się dotychczas. I choć Saroo Brierley przeszedł ją stosunkowo bezpośrednie, zdając sobie sprawę z tego, jak wiele miał szczęścia, domyślam się, że w nim samym ten proces był nieco boleśniejszy, niż jest to w stanie przekazać. Doceniam stonowaną narrację i nieepatowanie przemocą, którą z pewnością widział jako kilkulatek w Indiach. Doceniam umiejętność prowadzenia opowieści bez piętrzenia napięcia. Spokojna opowieść przykuwa uwagę czytelnika przez całość jej trwania. Jest jak znakomita powieść, a niesamowitości dodaje jej fakt, że napisało ją życie.