okładka Lirael. Córka Clayrów. Ebook | EPUB, MOBI | Garth Nix, Rafał Śmietana

Ebook

Lirael. Córka Clayrów

Pobierz za darmo fragment ebooka:

EPUBMOBI

Opis ebooka

Przekonaj się, skąd biorą się wiedźmini!

W drugiej części trylogii o Starym Królestwie Garth Nix odkrywa przed nami tajemniczą przeszłość Lirael – dziewczyny z rodu Clayrów, której losy w niepojęty sposób splatają się z dziejami krainy i jej władców. Opuszczona przez matkę i nieświadoma pochodzenia ojca dziewczyna nie przypomina nikogo ze swoje rozległej, rozgałęzionej rodziny, żyjącej w Clayr’s Glacier. Nie posiada nawet tak charakterystycznej dla Clayrów Mocy Widzenia teraźniejszości i przyszłości.

Przekonaj się jakie więzy łączą Sabriel z Lirael i jak pozbawiona daru wizji i nieświadoma drzemiących w niej mocy dziewczyna może ocalić królestwo od inwazji „żywych trupów”.

Bohaterowie książek Sabriel i Lirael powrócą w tomie  Abhorsen. W kwietniu 2015 roku ukaże się prequel trylogii o Starym Królestwie pt. Clariel.

„O nie, tylko nie kolejny piętnastotomowy cykl fantasty” – przyznam, że z takim właśnie uczuciem zaczynałem czytać Sabriel – pierwszy tom sagi o Starym Królestwie australijskiego pisarza Gartha Niksa. Wrażenie było na tyle dobre, ze na drugi tom – Lirael – rzuciłem się z entuzjazmem. (…) Już niecierpliwie czekam na trzeci.

Wojciech Orliński, „Gazeta Wyborcza”

Szczegóły

Język ebooka

polski

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

3.93 MB (MOBI), 1.95 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Iwona Nowak

30.11.2015, 20:40

„Wspaniała!”

Dziś chciałabym przedstawić Wam drugą część niesamowitej serii, która doszczętnie skradła mi serce. „Lirael” to drugi tom trylogii Stare Królestwo. Przyznam szczerze, że liczyłam na opowieść o dalszych przygodach Sabriel i Touchstone’a, których pokochałam. Jednak jak się okazało w drugiej części serii stali się oni jedynie postaciami z dalszego planu. Początkowo z pewną dozą rozczarowania czytałam o przygodach Lirael, córki Clayrów, tytułowej bohaterki drugiego tomu – nie przez to, że w jakiś sposób mnie rozczarowała, tylko przez do końca zaspokojoną chęć poznania dalszych losów młodej Abhorsen. To negatywne uczucie w szybkim tempie zamieniło się w fascynację. Lirael okazała się jeszcze bliższa memu sercu niż Sabriel, a przygody córy Clayrów w pewien sposób wydały mi się ciekawsze (może dlatego, że trochę nas łączy – chociażby bycie bibliotekarką, tyle że jej praca to nieskończona ilość przygód. Sama chciałabym pracować w tak niesamowitym miejscu.).

Drugim głównym bohaterem książki jest syn Sabriel i Touchstone’a – Sameth. Podobnie do matki przez wiele lat uczęszczał do szkoły po drugiej stronie muru, z dala od niebezpieczeństw czyhających na niego w Starym Królestwie. Jak się okazuje, nawet to nie było w stanie ochronić go przed spotkaniem z wrogami polującymi na następcę Abhorsena.

„Weź także pod uwagę, że świat pełen jest niebezpieczeństw, więc lepiej pogódź się z myślą, że nie możesz poddawać się tylko dlatego, że jakieś zauważyłaś!”
Druga część trylogii sprostała moim wysokim oczekiwaniom. Szczerze mówiąc, nie potrafiłabym wybrać, która część była lepsza. Obydwie uważam za majstersztyk. Akcja jest ciekawa i zaskakująca. Powieść czyta się szybko, a bohaterowie są dobrze dopracowani. Sam pomysł na książkę uważam za genialny… nekromanci, rycerze, magia kodeksu i wolna magia, żywe trupy… Pierwszy raz spotkałam się z tak ciekawą i wciągającą mieszanką.

Polecam wszystkim pragnącym spędzić trochę czasu z wyjątkowo dobrą książką. :)