okładka Ludzie, którzy jedzą ciemność. Prawdziwa historia o dziewczynie, która zaginęła w Tokio i o złu, które ją pochłonęło. Ebook | EPUB, MOBI | Richard Lloyd ParryPromocja

Ebook

Ludzie, którzy jedzą ciemność. Prawdziwa historia o dziewczynie, która zaginęła w Tokio i o złu, które ją pochłonęło

Pobierz za darmo fragment ebooka:

EPUBMOBI

Opis ebooka

"Tokio, jakiego nie znacie – niezrozumiałe zwyczaje, męska przemoc i białe gejsze. Odwiedzić Tokio, najbardziej intrygujące miasto świata, to marzenie wielu z nas. Dwudziestojednoletnia Lucie także pragnęła takiej przygody. Japonia, o której niewiele wiedziała, wydawała się wspaniałym miejscem do życia, a praca hostessy – łatwa i przynosząca duże pieniądze. Pewnego dnia Lucie znika, a tajemniczy głos w słuchawce twierdzi, że wstąpiła do sekty. Jednak jej przyjaciele i rodzina nie mogą w to uwierzyć. Co tak naprawdę wydarzyło się w najbezpieczniejszej metropolii świata? „Ludzie, którzy jedzą ciemność” to hipnotyzujący reportaż napisany przez wieloletniego korespondenta londyńskiego „Timesa” w Japonii. Tokio z jego książki to miasto, które pochłania, jest trudne do zrozumienia dla Europejczyków i ukrywa przed nimi swoje bardzo mroczne strony. Razem z autorem poznajemy nocne życie tokijskiej dzielnicy czerwonych lampionów – Roppongi, w której białe dziewczyny zabawiają japońskich biznesmenów, a do klubów naganiają klientów Nigeryjczycy. Są narkotyki, jest seks, jest zbrodnia. "

Szczegóły

Język ebooka

polski

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

4.78 MB (MOBI), 1.92 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Magdalena Wawiórowska

18.08.2015, 15:39

Dobrze napisany reportaż. Autor rewelacynie przedstawił atmosferę panującą w Tokio, jak również swoją własną pracę nad sprawą Lucy.

E

11.10.2014, 18:38

W każdym rozdziale mowa o Tokio i tym, co to miasto wyróżnia. Bardzo odpowiada mi taki typ opowieści, bo czytając „Ludzi, którzy jedzą ciemności” dowiedziałam się naprawdę wielu arcyciekawych rzeczy o Japonii, a przy okazji zmierzyłam się ze skomplikowanymi postaciami, o których autor zechciał nam opowiedzieć. W książce, która jest reportażem i zarazem relacją dotycząca trudnego śledztwa toczącego się w sprawie śmierci młodej Brytyjki, dominuje autor, który bardzo sprawnie wciąga czytelnika w swoją historię, od czasu do czasu umiejętnie wodząc go na manowce. Książkę czyta się z wielka przyjemnością, często zaskakiwani i pochłonięci przekazywanymi treściami, dajemy się wodzić z nos i zapominamy o świecie wokół nas, bo przecież tyle dzieje się tam, na miejscu, świetna.