okładka Łukaszenka. Niedoszły car Rosji. Ebook | EPUB, MOBI | Andrzej Brzeziecki, Małgorzata Nocuń

Ebook

Łukaszenka. Niedoszły car Rosji

Pobierz za darmo fragment ebooka:

EPUBMOBI

Opis ebooka

"Twierdzi, że w czasie suszy zsyła rolnikom deszcz, choć póki co nie jest jeszcze Bogiem. Od zapewniania, że jest „kimś troszkę więcej”, ma swoich ludzi. Kim naprawdę jest Aleksander Łukaszenka? Dyktatorem krwawo rozprawiającym się z opozycją czy skutecznym politykiem zapewniającym Białorusinom upragnioną stabilizację? Czy to prawda, że przychylność deputowanych zdobywał, ofiarując im kilogramy ogórków? W co naprawdę wierzy? Czy trzyma Rosję na smyczy? Czy stanowi zagrożenie dla Polski? Czy po ukraińskim Majdanie symbolem kolejnej rewolucji zostanie Plac Niepodległości w Mińsku? Małgorzata Nocuń i Andrzej Brzeziecki, specjalizujący się w tematach dotyczących Europy Wschodniej, przyglądają się niezwykłej karierze byłego dyrektora sowchozu. W pełnej tragikomicznych anegdot i przerażających faktów opowieści zdradzają, jakimi metodami utrzymuje władzę od dwudziestu lat, kim są ludzie z jego najbliższego otoczenia oraz kto i kiedy przejmie po nim władzę."

Szczegóły

Język ebooka

polski

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

9.77 MB (MOBI), 4.37 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Tedd

18.07.2014, 14:53

Książkę czytało mi się bardzo dobrze. Życie Łukaszenki wpisano tutaj w szerszy kontekst historii i sytuacji politycznej Białorusi, przez co lektura pozwala na zrozumienie w jakim położeniu znajduje się obecnie ten kraj. A sama postać dyktatora jest dość ciekawa (bez dwóch zdań jest to najbardziej lawirujący polityk w całej obecnej Europie) i pełna niespodziewanych sprzeczności. Polecam.

Basiunia

01.07.2014, 17:47

Jestem zupelnie przerażona obrazem Łukaszenki, który bije z tej książki. Władca bezwzględny, bezpardonowy i bezczelny. Bez taktu i miłości do bliźniego, ale za to znakomity polityk i bestia ambicji. Nie mogę uwierzyć, że rządzi krajem tak, jakby nadal trwały wojny i istniał Związek Radziecki i robi to pod okiem Unii Europejskiej. Książka otworzyła mi oczy na sprawę białoruską i nie mogę przestać o niej myśleć..

Marlena

01.07.2014, 17:02

Z okładki ,,Łukaszenki" patrzy na nas złowrogi wąsacz w mundurze. Jego usposobienie i sposób rządzenia Białorusią idealnie odzwierciedlają to zdjęcie. W książce jednak, choć jest to pozycja reporterska, nie brak jest ironii i humoru, którym autorzy obdarzają historię dyktatora. Historię, bądź co bądź, wytrwałej drogi do władzy i konsekwetnego jej utrzymania. Jestem pod wrażeniem fachowości i umiejętności twórców z jednoczesnym przerażeniem względem tego, co dzieje się w dzisiejszej Białorusi.

Anik

27.06.2014, 22:57

„Poszerza horyzonty”

Łukaszenka to postać tajemnicza. Przyznam, że nie raz próbował znaleźć odpowiedź na pytania: Dlaczego Aleksander Łukaszenka rządzi Białorusią nieprzerwanie od 20 lat, choć w całej Europie od 25 lat panują standardy demokratyczne?, Czemu Unia Europejska nie reaguje na sytuację na Białorusi (politykę zastraszeń, przemoc, brutalne mordy)?, Czy Łukaszenka jest tylko prowizorycznym prezydentem, bo w rzeczywistości służy Putinowi i realizacji rosyjskich interesów?. Cieszę się, że książka Małgorzaty Nocuń i Andrzeja Brzezieckiego rozwiała wątpliwości i usystematyzowała moją wiedzę. Polecam.