okładka Małego Wilczka Szkoła Strachów. Ebook | EPUB, MOBI | Ian  Whybrow, Ernest Bryll - tłumaczenie

E-book

Małego Wilczka Szkoła Strachów

Pobierz bezpłatny fragment:

EPUBMOBI

Opis ebooka

Trzecia część bestsellerowej serii przygód Wilczusia, autorstwa Iana Whybrowa w brawurwoym tłumaczeniu Ernesta Brylla.

Tym razem dzielny bohater wyrusza ze Strasznolasu na Wyspę Czarcich Czarów, Ciemne Wzgórza, do Pieczar Łamizębów, przez Góry Pagóry i Szczycisko do Zapominajska. Czy wyjdzie zwycięsko z tej podróży? Przekonamy się już 1. kwietnia.

Lektura kolejnej części przygód Wilczusia zjeży włosy na głowie czytelników od lat 4 do 100 – gęsią skórkę będą mieli nawet najodważniejsi fani naszego bohatera. Musi się on zmierzyć nie tylko z własnym strachem, ale i duchem Stryjca-Złyjca. Wszystkie swoje perypetie relacjonuje w listach do mamy i taty. Dowiadujemy się z nich, że Profesor Małowilk-Strasznowilk i Doktor Wyjak otworzyli Najlepszą Uczelnię dla Dzikozwierzy i właśnie szukają odważnych, którzy chcieliby się do niej zapisać. Czy pokonają przeszkody piętrzące się na ich drodze? Pełna humoru książka pomaga oswoić lęki, przełamać strach. Wilczek jest po prostu niesfornym dzieckiem, które walczy ze swoimi słabościami, jak nieśmiałość i uległość. Musi przeciwstawić się starszym i silniejszym. Nieustraszenie broni Braciszka Brudnopyszczka, który – jak to dziecko – pochlipuje, że tęskni za mamą. Wilczuś uczy się odpowiedzialności za niego i zdobywa nowe umiejętności.
Rozbrykana opowieść i zawadiackie ilustracje niosą wartości prawdziwie ogólnowilcze. Wilk, żeby był dobry, musi być zły. Mały Wilczek kroczy więc ścieżką tej mądrości, a jego zmagania ze straszliwym duchem Stryjca-Złyjca są dla czytelnika najlepszą szkołą Niczego-Się-Nie-Bania - tak o „Małego Wilczka Szkole Strachów” mówią Ewa i Paweł Pawlakowie, utytułowani twórcy dla dzieci.
Seria o Wilczusiu ukazuje się nakładem wydawnictwa Poradnia K w orygnialnej szacie graficznej Tony’ego Rossa. Pierwsze dwie książki zyskały uznanie grona małych czytelników i zajmowały czołowe miejsca na listach bestsellerów. W planach jest wydanie części czwartej: „Kącika pytań i porad Wilka Sobieradka” - już w maju tego roku – oraz „Małego Wilka, strasznoleskiego detektywa”.
Niebawem trzecia i czwarta część, podobnie jak dwie pierwsze, zagoszczą na antenie Jedynki Dzieciom w mistrzowskiej interpretacji Grzegorza Pawlaka.
Ale książka ma też wiernych fanów wśród dorosłych czytelników. Jednym z nich jest Michał Rusinek, który przyznaje, że to opowieść ogromnie zabawna: Odrobinę makabryczna i w bardzo nienachalny sposób uniegrzeczniająca - nie tylko młode wilczki.

Szczegóły

Język ebooka

polski

Liczba stron wydania papierowego

128

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

15.99 MB (MOBI), 7.48 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie