okładka Moralność mózgu. Co neuronauka mówi o moralności. Ebook | EPUB, MOBI | Patricia S. Churchland

Ebook

Moralność mózgu. Co neuronauka mówi o moralności

Pobierz za darmo fragment ebooka:

EPUBMOBI

Opis ebooka

Skąd bierze się moralność? Czy jej źródeł można poszukiwać w biologii? Jaką rolę odgrywa mózg w kształtowaniu naszych postaw moralnych? Czy moralność jest czymś specyficznie ludzkim?

W Moralności mózgu Patricia Churchland zabiera czytelnika w podróż po świecie najnowszych odkryć neuronauki i ewolucjonizmu. Celem tej niezwykłej podróży jest zrozumienie podstawowych wartości, dzięki którym nasze życie społeczne jest także życiem moralnym. Stawiane przez autorkę śmiałe pytania i udzielane na nie – nieraz jeszcze śmielsze – odpowiedzi, zainteresować powinny wszystkich tych, których nurtuje nie tylko zagadka pochodzenia moralności, ale także chcących zrozumieć naturę ludzką.

Wspaniałe, jasne, i napisane z wyczuciem studium moralnych i społecznych zachowań ludzkich oraz ich neurobiologicznych podstaw.

Michael S. Gazzaniga, profesor psychologii na University of California w Santa Barbara

Niewiele dyscyplin wiedzy uznawanych jest za tak istotne dla przyszłości ludzkości jak nauka o moralności. Niewielu uczonych jest też na tyle kompetentnych by wypowiadać się na temat jej obecnego statusu, w taki sposób jak robi to Patricia Churchland.

Antonio Damasio, profesor neuronauki na University of Southern California w Los Angeles

Poszukując źródeł moralności, książki ta zręcznie równoważy pytania filozoficzne oraz wiedzę na temat działania mózgu. Jest to rzadkie, a zarazem niezwykle owocne, połączenie.

Frans de Waal, profesor prymatologii na Emory University w Atlancie

Szczegóły

Język ebooka

polski

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

6.78 MB (MOBI), 2.81 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Sanata Diarra

06.02.2015, 10:03

Bardzo fajna książka z której można się wiele dowiedzieć. Mało lania wody (jak na amerykańskie standardy), dużo konkretnych informacji. Jeżeli jesteśmy obeznani z terminologią medyczną to czyta się dość szybko i przyjemnie.

Sanata Diarra

06.02.2015, 10:03

Bardzo fajna książka z której można się wiele dowiedzieć. Mało lania wody (jak na amerykańskie standardy), dużo konkretnych informacji. Jeżeli jesteśmy obeznani z terminologią medyczną to czyta się dość szybko i przyjemnie.