okładka Nie mów nic. Ebook | EPUB, MOBI | Barbara  Freethy

Ebook

Nie mów nic

Pobierz za darmo fragment ebooka:

EPUBMOBI

Opis ebooka

Julia planuje właśnie ślub, gdy na wystawie słynnego fotografa dostrzega zdjęcie małej dziewczynki przed bramą rosyjskiego sierocińca, dziewczynki, w której rozpoznaje siebie. I choć wydaje jej się to niemożliwe, bo wychowywała się w pełnej rodzinie i nie była adoptowana, ma jednak taki jak tamta dziewczynka wisiorek z łabędziem i starą rosyjską laleczkę. Matka Julii niedawno zmarła, nie może więc nic wyjaśnić, nie żyje także autor  zdjęcia. Jedyną osobą, która może pomóc dziewczynie, jest jego syn, Alex. On jednak także ma własną tajemnicę…

Szczegóły

Język ebooka

polski

Liczba stron wydania papierowego

448

Format ebooka

Ebook w formatach: EPUB, MOBI

Rozmiary plików

4.97 MB (MOBI), 1.87 MB (EPUB)

Typ zabezpieczenia

znak wodny

Warunki dostępu

nielimitowany użytek własny, kopiowanie i udostępnianie zabronione

Wymagania sprzętowe

aby otworzyć plik, należy posiadać urządzenie (czytnik e-ink, smartfon, tablet) obsługujące któryś z wymienionych formatów: EPUB, MOBI

Opinie

Bookendorfina Izabela Pycio

Bookendorfina Izabela Pycio

19.04.2016, 05:42

„Tajemniczo, romantycznie, sensacyjnie”

"...nie potrafiła jednak przymknąć oczu na kłamstwa, którymi ją karmiono. Przez całe dotychczasowe życie powstrzymywała się przed zadawaniem ważnych pytań... lecz teraz... pora wydobyć na jaw prawdę."

Kolejne bardzo udane spotkanie z twórczością Barbary Freethy, odpowiada mi jej lekki i przejrzysty styl, naturalny sposób wciągania czytelnika w powieściową rzeczywistość, poruszania obyczajowej tematyki i zachęcania do życiowych refleksji. Z zainteresowaniem śledzimy losy ciekawie wykreowanych postaci, dostrzegamy jak wiele z ich scenariuszy życia pokrywa się z naszymi i jak silne towarzyszą temu emocje. Takie książki zarażają nas sporą dawką dobrej energii, pozytywnie ładujemy akumulatory, najzwyczajniej w świecie świetnie relaksujemy się. Podoba mi się właśnie to, że bohaterowie pomimo wielu dramatycznych życiowych doświadczeń mają w sobie wiele nadziei i wiary, wewnętrznej siły, nieustannej potrzeby walki o spełnienie marzeń i zrealizowanie pragnień.

I jak to zwykle w życiu bywa, z pozoru nic nie znaczące zdarzenie potrafi wywrócić do góry nogami cały nasz świat. Julia, młoda i ambitna kobieta, miłośniczka muzyki, dostrzega na wystawie fotografię sprzed dwudziestu pięciu lat, w której coś ją niepokoi, wywołuje zamazane wspomnienia i niewyraźne skojarzenia. Intuicyjnie czuje, że zdjęcie może mieć dla niej głębsze znaczenie, zaczyna bardziej interesować się historią jego powstania, z wielkim zapałem i determinacją dąży do poznania prawdy. Czy przeczucia nie mylą Julii? Dlaczego jest przekonana, że to właśnie ona znajduje się na fotografii? Co wspólnego ze zdjęciem ma Alex Manning, słynny fotoreporter? Czemu grozi jej wielkie niebezpieczeństwo? Czy kobiecie uda się poznać przeszłość i uzyskać odpowiedzi na dręczące ją pytania?

Trzeba przyznać, że autorka świetnie podkręca napięcie, wzmaga narastające poczucie zagrożenia, a do tego silnie wciąga nas w aurę tajemniczości i nieodkrytych sekretów. Z każdym rozdziałem akcja zyskuje na większej dynamiczności, często przybiera zaskakujący obrót sprawy, do końca jesteśmy trzymani w niepewności scenariusza dalszych wydarzeń. Julia przekonuje się, że nie wie komu ufać, narasta w niej niepewność, wydaje się, że jej życie zbudowane zostało na wielkim kłamstwie. Świetnie nakreślony wątek romantyczny, sensacyjny klimat, mnóstwo zwrotów akcji, nieprzewidywalnych sytuacji, w pewnym momencie nawet dreszczyk grozy, tworzą bardzo ciekawą i intrygującą mieszankę powieściowych przygód, w której szybko się odnajdujemy.

bookendorfina.blogspot.com